B. Mirkovičius – apie didžiulį „Pieno žvaigždžių“ potencialą ir žaidimą rinktinėje
Foto: LKL/BNS

B. Mirkovičius – apie didžiulį „Pieno žvaigždžių“ potencialą ir žaidimą rinktinėje

Autorius: bcpienozvaigzdes.lt
2021-04-12

Branko Mirkovičius profesionalo kelią pradėjo dar 2003-iaisiais, o Lietuva jam yra jau aštunta šalis karjeroje. Serbas karjerą pradėjo gimtojoje šalyje, o po to prieš žaidimą Lietuvoje sekė Šiaurės Makedonija, Bulgarija, Bosnija ir Hercegovina, Baltarusija, Rumunija bei Estija.

Per pandemiją Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ nutūpęs įžaidėjas Lietuvoje jaučiasi puikiai.

„Jaučiuosi gerai, ypatingai, jei žiūrėsime į dabartinę situaciją su COVID-19. Pasvalyje jaučiuosi tikrai gerai“, – tinklalapiui „bcpienozvaigzdes.lt“ sakė B. Mirkovičius.

Praėjusį sezoną Branko Mirkovičius žaidė Talino „Kalev“ ekipoje, o prieš gaudamas Pasvalio klubo pasiūlymą apie „Pieno žvaigždes“ daug informacijos neturėjo.

„Daug neturėjau informacijos apie „Pieno žvaigždes“, bet pakalbėjau su treneriu, su keliais žaidėjais ir gavau visą reikiamą informaciją, todėl dabar esu čia“, – šypsosi serbas.

Per ilgą savo profesionalo karjerą B. Mirkovičius rungtyniavo daugybėje skirtingų lygų, o šiame kontekste serbas Betsafe – LKL pirmenybes vertina aukštame lygyje.

„Kiekviena lyga yra konkurencinga, ši – nėra išimtis. Lietuvos krepšinio lyga yra sunki ir tikrai aukštos kokybės“, – vertino gynėjas.

190 cm ūgio krepšininkas per karjerą yra atstovavęs ir rinktinei, tiesa, ne gimtosios Serbijos, o Bulgarijos. Apie šią patirtį B. Mirkovičius atsiliepia tik šilčiausiais žodžiais.

„Patirtis buvo fantastiška. Tai buvo labai gerai mano karjerai, žaidžiau Bulgarijoje penkerius metus, tuomet gavau pilietybę ir jie pakvietė mane atstovauti jų rinktinei. Žaidžiau atrankoje į 2015-ųjų Europos čempionatą. Žaidėme lemiamą kovą su Estija ir pralaimėjome keliais taškais“, – prisiminimais dalijosi B. Mirkovičius.

38-erių įžaidėjas yra vyriausias Betsafe – LKL pirmenybių legionierius. Kaip sukaupta patirtis padeda šį sezoną Pasvalyje?

„Reikėtų klausti trenerio, kaip padeda. (juokiasi) Manau, kad turiu daug patirties ir galiu padėti jauniems žaidėjams, kurių mes turime, augti bei būti geresniems“, – tikino veteranas.

Nepaisant amžiaus, B. Mirkovičius yra naudingiausias krepšininkas „Pieno žvaigždėse“, renkantis 12 taškų, 4 rezultatyvių perdavimų ir 14 naudingumo balų vidurkius. Įspūdinga ir tai, jog veteranas aikštėje praleidžia po 27 minutes.

Vis dėlto tokiame amžiuje serbas toli į priekį negalvoja ir nežino, kas gali nutikti jau artimiausioje ateityje.

„Karjeroje į priekį žiūriu mačas po mačo ir sezonas po sezono, niekas nežino, kas gali nutikti ateityje. Svarbiausia, kad mano sveikata yra gera, jaučiuosi puikiai ir žengiu žingsnis po žingsnio“, – kalbėjo B. Mirkovičius.

Gediminas Petrauskas yra antras lietuvis vyriausiasis treneris Branko karjeroje – pirmasis buvo Donaldas Kairys, su kuriuo gynėjui teko dirbti „Kalev“ ir Minsko „Cmoki“ klubuose.

„Jie vienas kitą kažkiek primena charakteriais. (juokiasi) Su Kariu tikrai turėjome gerus santykius ir tai buvo gera patirtis, išmokau daug naujų dalykų apie krepšinį ir kitus dalykus“, – darbą su D. Kairiu prisiminė įžaidėjas.

Šiemet „Pieno žvaigždžių“ žaidimas banguoja, bet pagrindinis komandos įžaidėjas įsitikinęs, jog pasvaliečiai tikrojo savo potencialo dar neparodė ir yra optimistiškai nusiteikęs prieš sezono kulminaciją.

„Mes turime labai gerą ir talentingą komandą, mūsų potencialas žaisti yra daug didesnis, bet žaidimo bangavimui yra objektyvių priežasčių – COVID-19, traumos. Pamatysime, manau, kad galime kilti į viršų“, – baigė B. Mirkovičius.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris