Fantastika: E. Fridrikssonas surinko 51 naudingumo balą, o „Šiauliai“ kyla į septintąją vietą

2021-04-21

Trečiadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate itin svarbią pergalę namuose iškovojo „Šiaulių“ (11/19) komanda. Antano Sireikos vadovaujama ekipa po atkaklios ir rezultatyvios kovos palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12/19) krepšininkus. Karjeros rungtynes sužaidė Šiaulių ekipos islandas Elvaras Maras Fridrikssonas, surengęs fenomenalų pasirodymą.

„Šiauliai“ savų žiūrovų akivaizdoje pergalę iškovojo rezultatu 103:90 (21:30, 24:16, 29:18, 29:26). Tai jau penktoji šiauliečių pergalė per pastarąsias šešerias rungtynes.

Pasiekę vienuoliktąją pergalę Šiaulių krepšininkai likus šešiems turams iki reguliariojo „Betsafe-LKL“ sezono pabaigos pirmą kartą pakilo į septintąją turnyro lentelės vietą. Viena pergale mažiau dabar turi aštuntoje vietoje atsidūrusi Alytaus „Dzūkija“.

Žemiau už šias komandas rikiuojasi ir vis dar kovą dėl atkrintamųjų tęsia Klaipėdos „Neptūnas“ bei Kėdainių „Nevėžis-Optibet“.

Į pergalę Šiaulių komandą šiose rungtynėse vedė tiesiog fenomenaliai žaidęs islandas E. Fridrikssonas.

Šiauliečių lyderis pademonstravo šimtaprocentinį pataikymą iš žaidimo (4 iš 4 dvitaškių, 5 iš 5 tritaškių), pridėjo dešimt baudų metimų iš tiek pat bandymų, viso surinko 33 taškus, dar pridėjo 12 rezultatyvių perdavimų ir viso užfiksavo net 51 naudingumo balo rodiklį. Tai naujas šio sezono visos lygos rekordas. Bendrai tiek naudingumo balų pavyko pasiekti vos aštuoniems žaidėjams per visą lygos istoriją.

Nemažą indėlį į komandos pergalę taip pat įnešė Aurimas Urbutis. Aukštaūgis pelnė 16 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų. 14 pelnė veteranas Mindaugas Lukauskis, 13 taškų pridėjo Martynas Varnas.

Tiesa, Šiaulių ekipa pirmuosius du kėlinius buvo besivejančios komandos vaidmenyje – per ilgąją pertrauką vieno taško pranašumą (45:46) dar turėjo pasvaliečiai. Pergalės link šiauliečiai nubėgo trečiojo kėlinio metu, kai surengė galingą spurtą ir kėlinį laimėjo vienuolikos taškų skirutmu. Rungtynių pabaigoje vienas aikštelėje siautėjo E. Fridrikssonas, kuris taip ir neprametė nė vieno metimo šioje dvikovoje.

Pasvalio ekipoje naudingiausiai rungtyniavo Tomas Lekūnas, pelnęs 15 taškų ir surinkęs 21 naudingumo balą. Paulius Petrilevičius pridėjo 17, o komandos kapitonas Arvydas Šikšnius 13 taškų.

„Pieno žvaigždės“ po šio pralaimėjimo išlieka penktoje turnyro lentelės vietoje.

„Šiauliai“: E. Fridrikssonas 33 (4 iš 4 dvit., 5 iš 5 trit.,10 iš 10 baud. met., 12 rez. perd., 51 naud. bal.), A. Urbutis 16 (8 atk. kam.), M. Lukauskis 14, M. Varnas 13.

„Pieno žvaigždės“: P. Petrilevičius 17, T. Lekūnas 15, A. Šikšnius 13.