Namų sienų neapgynę „Juventus“ turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą
LKL / BNS nuotr.

2021-04-24

Šeštadienį Utenoje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Vilniaus iškovojo 23-čiąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Vilniaus „Ryto“ (23/6) krepšininkai rezultatu 88:82 (23:21, 22:12, 27:23, 16:26) įveikė Utenos „Juventus“ (20/12).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai tarpusavio serijoje visus 4 reguliaraus sezono susitikimus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš sostinės,spurtuodami atkarpa 11:3. Vis tik uteniškiai po šalto dušo rungtynių pradžioje atsigavo ir savo atsilikimą kėlinio pabaigoje sumažino iki 2 taškų (23:21).

Antrasis rungtynių ketvirtis ir vėl prasidėjo „Ryto“ spurtu 10:2, kuris leido sostinės ekipai pirmą kartą rungtynėse susikrauti dviženklį taškų pranašumą (33:23). Į tai dar vienu spurtu Žydrūno Urbono auklėtiniams atsakyti nepavyko ir prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė 12 taškų – 45:33.

Pirmoje rungtynių pusėje aikštės šeimininkams fatališkai nekrito tolimi metimai – vos 3 taiklūs šūviai iš 14 (21%), tuo tarpu „Rytas“ tritaškius metė kur kas solidžiau – 7 realizuoti metimai iš 11 (63%).

Antroji rungtynių pusė prasidėjo „Juventus“ bandymais sumažinti atsilikimą. Po taiklaus Martyno Gecevičiaus tritaškio komandas skyrė tik 6 taškai (59:53), tačiau sostinės ekipa ir vėl spurtavo bei susikrovė didžiausią 16 taškų persvarą šios dienos rungtynėse (72:56).

Paskutiniajame rungtynių ketvirtyje aikštės šeimininkai dar bandė kabintis varžovams į atlapus ir savo atsilikimą sumažino iki 5 taškų (83:78), tačiau svečiai iš sostinės arčiau varžovų nebeprisileido ir šventė pergalę rezultatu 88:82.

Vilniaus „Ryto“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Arnas Butkevičius . Komandos kapitonas pelnė 16 taškų. Jam puikiai talkino Ivanas Buva, pridėjęs 15.

„Juventus“ gretose rezultatyviausias buvo Mindaugas Kupšas. Vidurio puolėjas pelnė 20 taškų.

„Ryto“ gretose debiutavo Arnas Adomavičius. Gynėjas pasižymėjo taikliu tolimu metimu.

„Juventus“ komandoje debiutines šio sezono rungtynes sužaidė ir Martynas Paliukėnas. Įžaidėjas per 23 minutes išsiskyrė ketvertukais statistikos grafoje – 4 taškai, 4 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 16, Ivanas Buva 15, Gytis Radzevičius 14 (9 atk. kam.),  Mindaugas Girdžiūnas 13, Andrew Goudelockas 11.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 20, Ignas Vaitkus 17 (6 atk. kam.), Žygimantas Skučas 11.