„Ryto“ treneris G. Dedas: „Rungtynės Kaune parodė, kad mes galime ir viršyti savo galimybes“
Foto: LKL/BNS

„Ryto“ treneris G. Dedas: „Rungtynės Kaune parodė, kad mes galime ir viršyti savo galimybes“

Autorius: LKL.lt
2021-04-28

Trečiadienio vakarą Vilniuje nugriaudės ketvirtasis ir paskutinis šio 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono derbis tarp „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“. Rungtynes nuo 18:30 val. Stebėkite tiesiogiai per BTV televiziją.

Pirmuosius du šio sezono tarpusavio mačus užtikrintai laimėjo „Žalgiris“, kartą tai padarydamas ir rekordiniu 47 taškų skirtumu.

Vis tik, prieš tris savaites Kaune vykęs trečiasis derbis jau atrodė visai kitaip – vyr. trenerį pakeitęs „Rytas“ iškovojo pergalę čempionų teritorijoje vieno taško skirtumu 86:85.

Abi šios komandos – turnyro lentelės kaimynės ir vis dar kovoja dėl galutinių pozicijų reguliariojo sezono finiše. 27 pergales turintis „Žalgiris“ rikiuojasi pirmoje vietoje, o „Rytas“ su 23 pergalėmis užima antrąją.

Tiesa, abi ekipos nuo paskutinės dvikovos Kaune išgyveno visiškai skirtingus laikotarpius. Žalgiriečiai vos per tris savaites spėjo sužaisti šešerias rungtynes ir visas jas laimėti, o sostinės klubą retino susirgimai koronavirusu ir su liga susijusi priverstinė saviizoliacija – per tris savaites sužaistas vos vienas pergalingas mačas Utenoje.

LKL.lt prieš rungtynes Vilniuje kalbėjosi su abiejų komandų vyr. trenerių asistentais - „Žalgirio“ treneriu iš Vokietijos Arne Woltmannu ir „Ryto“ treneriu iš Graikijos Georgios Dedas.

Abu specialistai pritaria, kad šis sezonas buvo vienas keisčiausių ir sunkiausių jų karjerose – tam įtakos turėjo dažnai pasikartojančios traumos, taip pat susirgimai koronavirusu. Dėl pandemijos abi komandos gyveno įtemptu grafiku – nukeltas rungtynes teko žaisti vėliau, kartais dėl to aukojant ir treniruočių procesą.

Jei „Ryto“ kelias FIBA Čempionų lygoje baigėsi jau gana seniai, tai „Žalgiris“ savo sezoną Eurolygoje baigė tik šį mėnesį. Abiem ekipoms liko vienintelis šio sezono tikslas – tapti Lietuvos čempionu. Būtent tai ir akcentavo „Žalgirio“ treneris A. Woltmannas.

„Žinoma, kad iškritimas iš Eurolygos visada reiškia permainas. Visi suprantame, kad rungtynės ten turėjo ypatingą reikšmę, skirdavome joms didelius savo laiko ir galimybių resursus. Dabar turime persigrupuoti, koncentruotis į kitus sezono iššūkius. Tiesa, vis neišvengiame traumų ir susirgimų koronavirusu, toks jau šis sezonas.

Mes vis dar ieškome geriausios savo formos. Aišku, negalime skųstis, nes su panašiomis problemomis susiduria turbūt visos lygos komandos. Taip jau yra, krepšinis toks sportas. Bet mes esame gerame kelyje link atkrintamųjų etapo, kuriam jau būsime pasiruošę šimtu procentų“, – sakė A. Woltmannas.

Vilniečių treneris G. Dedas savo ruožtu akcentavo tai, kad jo komanda šiuo metu iš tiesų yra atradusi bene geriausią formą viso sezono metu, o tai tampa pažvelgus ir į rezultatus.

„Visų pirma, pradėkime nuo žaidėjų – jie treniruotėse atiduoda visą save, tikrai yra labai susikaupę, įsiklauso į mūsų nurodymus. Visa tai atsispindi ir rungtynėse. Šiuo metu tikrai esame geroje formoje, tačiau svarbiausia čia yra ne rezultatai, o visų mūsų žiūrėjimas viena kryptimi.

Tikrai esame atradę gerus darbo principus ir pasitikėjimą vieni kitais. Taip tikrai nebuvo viso sezono metu, mes turėjome daug traumų, keli žaidėjai paliko klubą anksčiau laiko, visada turėjome tam tikrų spragų, kartais nesurinkdavome net reikiamo žmonių skaičiaus treniruotėse. Bet dabar visi esame susitelkę bendriems tikslams, palaikome vienas kitą“, – kalbėjo G. Dedas.

Žalgiriečiai rungtynes Vilniuje pasitinka po išties įtempto laikotarpio – štai vien balandžio mėnesį čempionai sužaidė septynerias rungtynes „Betsafe-LKL“ čempionate.

„Ką tik turėjome penkerias rungtynes per devynias dienas. Tai tikrai yra labai didelis tempas, juk turi leisti pailsėti žaidėjams. Šiuo periodu mes beveik neturėjome treniruočių, beveik neturėjome laiko vaizdo įrašų analizėms. Dar sunkiau yra po traumų sugrįžtančių žaidėjų įvedimas į rikiuotę, ką jau minėjau kiek anksčiau – štai Milas rungtynėse žaidė neturėjęs nė vienos treniruotės, kurioje galėtume žaisti penki prieš penkis.

Tiesą sakant, niekada karjeroje iki šiol neturėjau tokios patirties. Kita vertus, tai yra ir įdomu – mums, kaip treneriams, tai yra papildomas ir naujas iššūkis“, – atvirai pasakojo A. Woltmannas.

O savo ruožtu sostinės ekipa turėjo daug laiko priverstiniam poilsiui – tai lėmė COVID-19 viruso protrūkis ir ligos prevencija.

„Po paskutinių rungtynių prieš „Žalgirį“, mes turėjome sužaisti dar tris dvikovas, bet sužaidėme tik vieną. Sirgome, vėliau taikėme izoliaciją. Pasiruošimo galėtų būti ir daugiau, bet aš labai didžiuojuosi savo žaidėjams – jie atiduoda visą save, jie susikoncentruoja tada, kai to reikia labiausiai. Komanda yra gerame kelyje.

Jei nedirbi sunkiai, tau tiesiog bus labai sunku rungtynėse. Tu turi turėti kovotoją savo viduje, nepaisant to, kaip sekasi pastaruoju metu. Paskutinės rungtynės Kaune parodė, kad mes galime kartais ir viršyti savo galimybes – juk žaidėme be kapitono Arno Butkevičiaus, turėjome ir kitų trūkumų, bet buvome susitelkę maksimaliai kiekvieną dvikovos minutę. Taip ir turime žaisti visada“, – šyptelėjo G. Dedas.

– O kokioms rungtynėms dabar – ketvirtajam sezono derbiui Vilniuje – ruošiasi abi komandos?

– „Mes neruošiame kažko super ypatingo – juk žaidžiame su pažįstamu varžovu, žaidžiame su „Rytu“. Pasiruošimas rungtynėms visada atrodo panašiai, tik šiuo atveju turime dar daugiau medžiagos, nes ką tik jiems pralaimėjome. Pralaimėjus išanalizuoti varžovą kartais būna net lengviau – jau turėtum žinoti, ko negali kartoti dar kartą. Turime iš ko pasimokyti, tai gali ir palengvinti užduotį“, – sakė žalgiriečių treneris T. Woltmannas.

„Žaisti prieš tą patį varžovą keturis kartus yra tikrai įdomi patirtis. Primena atkrintamąsias, kartais atrodo, kad žaidžiame seriją. Prieš Utenos „Juventus“ žaidėme šešis kartus, tai turbūt artimiausia mums komanda (juokiasi – aut.). Tai tikrai yra įdomu, nes kiekviena dvikova būna skirtinga, dažnai skiriasi ir komandų sudėtys – vieni neturi savo lyderių, kiti taip pat kovoja su problemomis. Kartais abi komandos turi viską – tada būna labai įdomu. Bet kokiu atveju, kad ir kiek kartų žaistum su tuo pačiu varžovu, turi jam būti gerai pasiruošęs“, – savo ruožtu dėstė G. Dedas.

Rungtynės Vilniuje prasidės trečiadienį 18:30 val. Tiesioginę transliaciją stebėkite BTV televizijoje.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris