Be išvaryto Ž.Urbono „Juventus“ neturėjo šansų prieš „Lietkabelį“

2021-04-28

Svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelis“ (21/11), kuris namuose 98:86 (22:13, 20:23, 28:20, 28:20) susitvarkė su turnyro lentelės kaimyne Utenos „Juventus“ (20/13).

„Lietkabeliui“ šis laimėjimas labai svarbus, norint išsaugoti trečią vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone.

Visus tris praėjusius mačus šiame sezone taip pat laimėjo panevėžiečiai.

„Lietkabelio“ komanda nuo pirmojo kėlinio ėmė dominuoti ir stabilumas išlaikė viso mačo metu.

Pirmosios 10 minučių apsunkino „Juventus“ situaciją, o skirtumas augo (33:20), galiausiai įtampos neatlaikė treneris Žydrūnas Urbonas. Antram ketvirčiui įpusėjus jis išplūdo teisėjus ir užsidirbo dvi technines pražangas, kas reiškė, kad vyr. treneriui mačas – baigtas.

Vidas Ginevičius perėmė „Juventus“ vairą, o uteniškiai ėmė artėti (34:40), prieš ilgąją pertrauką turėdami nedidelį atsilikimą.

„Lietkabelio“ atsipalaidavimas tebuvo laikinas: po didžiosios pertraukos Kyle’o Vinaleso ir Panagiočio Kalaitzakio taškai leido įgauti dviženklę persvarą (53:40), o dažnos klaidos skandino svečius. Didesnės intrigos iki rungtynių pabaigos uteniškiai neatkūrė.

„Juventus“ šiame mače suklydo 20 kartų, kai varžovai – 9. Tiesa, kovą dėl kamuolių svečiai laimėjo net 40 prieš 21.

Panevėžio ekipai reguliariajame sezone liko kovos su Klaipėdos „Neptūnu“, Kauno „Žalgiriu“, Alytaus „Dzūkija“ ir Vilniaus „Rytu“. Uteniškiai dar susitiks su dzūkais, „Šiauliais“ ir Prienų „CBet“.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 22 (7 rez. perd.), Paulius Valinskas 18 (5 rez. perd.), Panagiotis Kalaitzakis 14, Erikas Venskus 13 (3/3 trit.), Margiris Normantas 12.

„Juventus“: Žygimantas Skučas 20, Mindaugas Kupšas 19 (7 atk. kam., 29 n.b.), Martynas Paliukėnas 11 (8 atk. kam.), Vytautas Šulskis 10, Vaidas Čepukaitis 8.

„Svarbi pergalė mums, ji padeda įgyti pranašumą kovoje dėl 3 vietos. Tačiau ji nieko nereiškia, nes pagal savo kondiciją dabar esame prastesni nei 5–8 vietas užimančios ekipos. Turime galvoje apie likusias 4 rungtynes ir ketvirtfinalį“, – sakė „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas.

„Trumpokai teko pabūti rungtynėse. Manau, kad sužaidėme taip, kaip galėjome. Reikia priimti realybę. Mano nebuvimas – nepateisinamas. Negalėjo taip atsitikti, bet atsitiko. Pirmą techninę privalėjau gauti, bet antrą...“, – po rungtynių retoriškai abejojo Žydrūnas Urbonas.