„Neptūnas“ tik po dviejų pratęsimų pražudė „Šiaulius“
Foto: BNS/LKL.lt

„Neptūnas“ tik po dviejų pratęsimų pražudė „Šiaulius“

Autorius: LKL.lt
2021-05-07

Nors ketvirtame kėlinyje atrodė, kad „Šiauliai“ (12/23) yra arti pergalės, prireikė net dviejų pratęsimų ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ (14/22) palaužė varžovus savo arenoje – 107:106 (17:22, 24:14, 19:19, 18:23, 9:9, 20:19).

„Neptūnui“ reguliarus sezonas baigtas, o šiauliečiams lieka mačas su Kėdainių „Nevėžiu“.

Nepaisant to, jau aišku, kad „Neptūnas“ tikrai reguliarųjį sezoną baigia šeštas, o šiauliečiai – galimai septinti, net jei pastarieji laimės paskutinį susitikimą. Tiesa, juos gali aplenkti Alytaus „Dzūkija“.

Šiauliečiai rungtynių pradžioje buvo pirmaujančių pozicijoje ir maksimali persvara siekė 7 taškus – 24:17. Matas Jogėla mažino skirtumą (24:27), o Benas Griciūnas galiausiai persvėrė rezultatą – 31:29. „Neptūnas“ ėmė kontroliuoti situaciją (41:33), nors skirtumas buvo panaikinamas ir „Šiauliai“ turėjo visus šansus atsitiesti.

Atkarpa 7:0 po didžiosios pertraukos leido svečiams lyginti rezultatą (53:53), bet Martynas Mažeika su Žygimantu Janavičiumi grąžino persvarą klaipėdiečiams – 60:55. Kai skirtumas buvo pasiekęs dviženklę ribą (67:57), Martynas Varnas ir Andy Van Vlietas šovė po tritaškį, o Elvaras Fridrikssonas – dvitaškį – 65:67.

Tomas Gaidamavičius paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos Kasparas Bėrzinis paleido tritaškį, Martynas Varnas – dvitaškį – 70:67. 13:0 – taip atrodė šiauliečių spurtas.  

Viską keisti „Neptūnas“ ėmė paskutinių minučių metu, kai porą tritaškių paleido Deividas Gailius, dar du taškus surinko Benas Griciūnas, tad ekipas skyrė tik 2 taškai – 76:78. Antano Sireikos minutės pertraukėlė neatnešė naudos „Šiauliams“ – D.Gailius lygino rezultatą, o žaisti liko 20 sekundžių. Martynas Varnas šovė pro šalį – laukė pratęsimas.

Norbertas Giga ir D.Gailius vedė į priekį „Neptūną“, bet tritaškį paleido E.Fridrikssonas, o M.Mažeika ir Arminas Urbutis apsikeitė metimais – 83:85. Martynas Varnas lygino rezultatą, o liko 81 sekundė (85:85), D.Gailius pridėjo baudą, tuo pačiu atsakė A.Urbutis, tad lygybė liko – 86:86.

Komandų laukė antrasis pratęsimas, ten „Neptūnas“ ėmė vadžias į savo rankas (94:89), nors Mindaugas Lukauskis skirtumą rėžė iki minimalaus – 95:96. Jam atsakė M.Mažeika, bet netrukus M.Lukauskis pridėjo tris baudas, liko 2 minutės. Simas Galdikas pridėjo baudą, dar dvi – M.Mažeika, o M.Jogėla šovė tritaškį, kuris beveik tvirtino „Neptūno“ pergalę.

Andy Van Vlietas dar pataikė tolimą metimą, liko 16 sekundžių ir nepaisant E.Fridrikssono tolimo šūvio pergalę „Neptūnas“ baudų metimais išsaugojo.

Elvaras Fridrikssonas pasiekė šio sezono „Betsafe-LKL“ rezultatyvių perdavimų rekordą, jų atlikęs 17. Iki pakartoto visų laikų rekordo trūko tik 1 rezultatyvaus perdavimo.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika ir Deividas Gailius (10 atk. kam.) – po 18, Benas Griciūnas 15, Norbertas Giga 13 (11 atk. kam.), Žygimantas Janavičius (7 rez. perd.) ir Matas Jogėla – po 12, Džiugas Slavinskas 10.  

„Šiauliai“: Andy Van Vlietas 22 (11 atk. kam.), Martynas Varnas 18, Kasparas Bėrzinis 17, Elvaras Fridrikssonas 15 (17 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis ir Arminas  Urbutis – po 13.

„Buvo tikras finalas, kokio ir tikėjomės, to ir laukėme prieš rungtynes. Gavosi gražios rungtynės, žiūrovams turėjo patikti, sveikiname klaipėdiečius su pergale. Džiugu, kad taip pabaigėme reguliarųjį sezoną, gal tai mums pridės motyvacijos“, – sakė „Neptūno“ strategas Tomas Gaidamavičius.

„Labai apmaudu, tokiose rungtynėse daug lemia komandų lyderiai. „Neptūne“ atsirado daugiau lyderių – Mažeika ir Gailius. Gavosi du prieš vieną. Dėl to nepavyko mums iškovoti pergalės“, – teigė Antanas Sireika.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris