„Lietkabelio“ krepšininkai su sirena išplėšė dramatišką pergalę
LKL / BNS nuotr.

2021-05-13

Ketvirtadienį Panevėžyje įvyko dar viena „Betsafe-LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų kova.

Ketvirtfinalyje ginklus surėmė 3-čiąją vietą reguliariajame sezone užėmęs Panevėžio „Lietkabelis“ (23/13) ir 6-oje vietoje likę Klaipėdos „Neptūno“ (14/22) krepšininkai.

Reguliariajme sezone, tarpusavio komandų susitikimuose, 3 kartus buvo stipresnis „Lietkabelis“, vieną kartą pergalę šventė uostamiesčio krepšininkai.

Serijoje iki 2 pergalių, Nenado Čanako vadovaujami „Lietkabelio“ krepšininkai, rezultatu 93:92 (21:29, 24:24, 18:19, 31:21) įveikė „Neptūno“ ekipą ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Klaipėdos, kurie pirmajame kėlinyje iš žaidimo atakavo itin solidžiai: 10 taiklių metimų iš 15 (66%). Toks taiklumas uostamiesčio krepšininkams leido surinkti 29 taškus per kėlinį ir turėti 8 taškų persvarą (21:29).

Antrajame ketvirtyje Dorde Gagičiaus individualus meistriškumas leido aikštės šeimininkams sumažinti „Neptūno“ persvarą iki 3 taškų (32:35), tačiau Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai ir vėl sužaidė sėkmingesnę atkarpą puolime, o Mato Jogėlos šūvis su sirena leido klaipėdiečiams išsaugoti pirmajame kėlinyje įgytą 8 taškų persvarą (45:53).

Pirmojoje rungtynių dalyje abi komandos neprametė nei vieno baudos metimo („Lietkabelis“ 10/10, „Neptūnas“ 13/13).

Po didžiosios pertraukos „Neptūnas“ apsukų nemažino ir įgijo rekordinę persvarą šios dienos rungtynėse (48:60). Panevėžio ekipai nepavyko rasti priešnuodžių Klaipėdos ekipos puolimui ir prieš lemiamą rungtynių ketvirtį, komandas skyrė 9 taškų persvara (63:72).

Paskutinysis rungtynių ketvirtis prasidėjo panevėžiečiu spurtu 7:0, kuris leido ekipai grįžti į rungtynes (70:72), o po tikslaus Vytenio Lipkevičiaus šūvio iš toli, rezultatas buvo lygus (78:78).

Likus mažiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, uostamiesčio krepšininkai pirmavo 5 taškų skirtumu (86:91). Vis tik tuomet N. Čanako auklėtiniai sukūrė stebuklą. Taiklios Gyčio Masiulio baudos bei sėkmingi Pauliaus Valinsko ir Margirio Normanto reidai po krepšiu, leido „Lietkabelio“ krepšininkams atsilikinėti minimaliu skirtumu (92:93). Lemiamomis akimirkomis Deivido Gailiaus baudų metimai skirejo pro šalį, o Panagiotis Kalaitzakis aidint sirenai realizavo dvitaškį, kuris nulėmė „Lietkabelio“ pergalę rezultatu 94:93.

Panevėžio ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė rungtynių herojus Panagiotis Kalaitzakis. Graikas pelnė 19 taškų ir surinko 23 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Gytis Masiulis ir Dorde Gagičius pridėję po 16.

Klaipėdos komandoje po 17 taškų pelnė Deividas Gailius ir Martynas Mažeika.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis (23 naud. bal.) 19, Gytis Masiulis ir Dorde Gagičius po 16, Paulius Valinskas 14, Margiris Normantas 13.

„Neptūnas“: Deividas Gailius ir Martynas Mažeika po 17, Žygimantas Janavičius (11 rez. perd., 28 naud. bal.) 14, Džiugas Slavinskas ir Benas Griciūnas po 11.

Atsakomosios rungtynės įvyks gegužės 16d. Švyturio arenoje.