Citadele KMT mače „Neptūnas“ per pratęsimą išvargo pergalę prieš kėdainiškius

2021-10-03

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) tęsiasi pirmo etapo kovos. A grupėje sunkią pergalę pasiekė Klaipėdos „Neptūnas“ (2/0), kuris iššvaistė dviženklę persvarą, keliavo į pratęsimą ir galiausiai namuose 97:95 (21:22, 21:22, 22:15, 20:25, 13:11) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0/2).

Tritaškių pagalba „Neptūnas“ buvo išsiveržęs į priekį (19:15), bet tuo pačiu atsakė Amaras Sylla, prisidėjo ir Matas Jucikas, tad „Nevėžis-Optibet“ jau buvo priekyje – 22:21. Antrą kėlinį pora tritaškių pradėjo Nojus Mineikis, kitoje aikštės pusėje porą smeigė Domantas Vilys ir Vytenis Čižauskas, tad įtempta kova tęsėsi – 44:42. Klaipėdiečiai po didžiosios pertraukos, kai surengė spurtą 6:0, įgavo solidesnę persvarą (60:51), tiesa, iki ketvirčio pabaigos iš jos kone nieko neliko – 62:59.

Benas Griciūnas ir Matas Jogėla ėmė atstatinėti pranašumą vėl (68:60), bet jiems atsakė D.Vilys ir V.Čižauskas – 66:70. Beno Griciūno ir Edgaro Želionio dėka klaipėdiečiai galėjo jaustis kiek ramiau (78:68), nes liko jau mažiau nei 5 minutės. Nors atrodė, kad persvara gali tapti lemtinga, V.Čižauskas paleido tritaškį, Abramo Canka – dvitaškį, ekipas vėl skyrė 5 taškai – 75:80.

Intrigą dar labiau kurstė Danielius Lavrinovičius (77:81), o kamuolį krovė A. Canka – 79:81. Liko 78 sekundės, E.Želionis pataikė iš toli labai svarbų metimą, tuo pačiu atsakė A.Sylla – 82:84. Likus 16 sekundžių V.Čižauskas stojo mesti baudų – jos buvo taiklios ir rezultatas tapo lygus – 84:84. Ž.Janavičiaus metimas priešpaskutinę sekundę tikslo nesiekė, kitoje aikštės pusėje paskutinio šanso neišnaudojo ir varžovai, tad laukė pratęsimas.

D.Gailius buvo kertinis „Neptūno“ žmogus pratęsime, pelnęs visus 8 taškus iš eilės, tačiau tai leido turėti tik minimalią persvarą (92:91), o vėliau baudas ir dvitaškį pridėjo B.Griciūnas – 96:91. Laikas buvo šeimininkų pusėje, nors likus 39 sekundėms A.Sylla ir pelnė taškus iš po krepšio – 95:96. Vis tik netrukus sekė pražanga, D.Gailius pataikė vieną baudą ir to užteko pergalei.

Martynas Mažeika vis dar nepadėjo „Neptūno“ ekipai.

Iš devynių klaipėdiečių tritaškių 4 pridėjo D.Gailius (4/9), 3 – N.Mineikis (3/7). Kėdainių ekipai iš 10 net 9 surinko V.Čižausko (3/6), A.Syllos (3/5) ir D.Vilio (3/6) trio.

D.Gailius su 17 taškų buvo rezultatyviausias „Neptūne (7 atk. kam.), dvigubas dublis buvo B.Griciūno sąskaitoje (16 tšk., 10 atk. kam.). „Nevėžio-Optibet“ komandoje išsiskyrė po 20 taškų surinkę A.Sylla (8 atk. kam.) ir A.Canka.

„Neptūnas“: D.Gailius 17 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.), B.Griciūnas 16 (10 atk. kam.), J.Jucikas ir E.Želionis – po 13, N.Mineikis 12, M.Jogėla 11 (8 atk. kam. 7 rez. perd.), M.Vaitkus 10.

„Nevėžis-Optibet“: A.Sylla (8 atk. kam.) ir A.Canka (6 kld.) – po 20, D.Vilys 15, V.Čižauskas 11 (8 atk. kam.), M.Jucikas 8, R.Kuksikas 7.

„Džiugu, kad iškovojome pergalę, buvo sunkios rungtynės, nes „Nevėžis-Optibet“ – jauna, agresyvi komanda, buvau nusiteikęs rimtai kovai, bet žaidėjai gal patikėjo, kad bus lengviau. Išėjo nenusiteikę, nėra gerai, reikia visus varžovus vertinti vienodai“, – pripažino „Neptūno“ strategas Tomas Gaidamavičius.

„Gaila vėl pralaimėti 2 taškų skirtumu, taip trečios rungtynės iš eilės. Skirtumas toks, kad ketvirtame kėlinyje žaidėjai nepasidavė, grįžo, bet šiaip rungtynes vertinčiau prastai, žiūrint į tai, ką planavome. Yra gerų momentų, bet daugiau – prastų“, – apgailestavo Gediminas Petrauskas, treniruojantis Kėdainių klubą.