Įspūdingas 4-ojo kėlinio spurtas lėmė pirmąją „Pieno žvaigždžių“ pergalę
LKL / BNS nuotr.

2021-10-17

Sekmadienį Prienuose vykusioje „Betsafe-LKL“ čempionato dvikovoje, aikštės šeimininkai priėmė svečius iš Pasvalio.

Manto Šerniaus vadovaujama Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1/5) ekipa rezultatu 87:79 (19:18, 21:21, 21:28, 26:12) įveikė Prienų „Labas GAS“ (0/5) komandą ir iškovojo pirmąją šio sezono pergalę.

Rungtynės prasidėjo aikštės šeimininkų dominavimu po krepšiu bei geležine gynyba: „Pieno žvaigždės“ daugiau nei pusę kėlinio nepelnė nė taško (11:0). Taiklus Arno Beručkos tolimas metimas atrišo Manto Šerniaus auklėtiniams krepšį ir į ankstyvą prieniškių spurtą pasvaliečiai atsakė atkarpa 13:2, kuri stabilizavo situaciją (13:13). Ekipoms keičiantis sėkmingais epizodais puolime, Volodymyras Konievas su sirena smeigė tritaškį, kuris leido „Pieno žvaigždėms“ kėlinį užbaigti pirmaujant minimalia persvara (19:18).

Gerą bangą pagavę pasvaliečiai antrąjį ketvirtį pradėjo 8 taškais paeiliui, kurie leido įsiveržti į priekį (27:20). Mariaus Leonavičiaus auklėtiniai į tai atsakė grįždami prie pirmojo kėlinio taktikos ir atakuodami varžovų baudos aikštelę, kėlinį baigė sušvelnindami savo atsilikimą iki minimumo (39:40).

Iki didžiosios pertraukos abi ekipos rėmėsi skirtingomis puolimo filosofijomis: „Labas GAS“ varžovus sėkmingai atakavo iš baudos aikštelės (60% taiklumas), tuo tarpu „Pieno žvaigždės“ pagirtinu taiklumu realizavo 8 tolimus metimus (47% taiklumas).

Po didžiosios pertraukos abi ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau nei vienai komandai nepavyko susikrauti apčiuopiamo pranašumo. Kėlinio pabaigoje du dvitaškius realizavęs Justinas Jogminas išvedė Prienų komandą į priekį (64:61), o Igno Sargiūno taiklus šūvis iš toli „Labas GAS“ pranašumą padvigubino (67:61).

Lemiamo ketvirčio pradžia sėkmingiau susiklostė Pasvalio „Pieno žvaigždėms“, kurie panaikino 6 taškų deficitą ir individualių A. Beručkos pastangų dėka išsiveržė į priekį (76:71). Prie trapaus pranašumo Simas Jarumbauskas pridėjo tritaškį, o Marquesas Townesas apgavo visą „Labas GAS“ gynybą ir pirmą kartą šios dienos rungtynėse svečiams sukrovė dviženklį pranašumą (81:71). Išsikvėpę prieniškiai nebesugebėjo grįžti į rungtynes, o Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ šventė pirmąją pergalę rezultatu 87:79.

„Pieno Žvaigždžių“ komandoje rezultatyviausias „Betsafe-LKL“ rungtynes sužaidė Arnas Beručka. Gynėjas pelnė 24 taškus, atkovojo 6 kamuolius bei pataikė 5 tolimus metimus. Po 13 taškų pridėjo ir Žygimantas Skučas bei Marquesas Townesas. Pastarasis taip pat atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Labas GAS“ gretose rezultatyviausias buvo Ignas Sargiūnas. Jis pelnė 18 taškų.

„Pieno žvaigždės“: Arnas Beručka (6 atk. kam., 5/10 tritašk.) 24, Marquesas Townesas (9 rez. perd.) ir Žygimantas Skučas (5 rez. perd.) po 13, Kristaps Gluditis 12, Simas Jarumbauskas (9 atk. kam.) 9.

„Labas GAS“: Ignas Sargiūnas 18, Giedrius Stankevičius 17, Rapolas Ivanauskas (5 atk. kam.) 16, Juwanas Durhamas (9 atk. kam., 5 blokai) 15.