Efektingai pratęsimą išplėšusios „Pieno žvaigždės“ neatsilaikė prieš „Dzūkiją“

2021-11-06

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko tikra drama Pasvalyje, kur Marquesas Townesas tapo „Pieno žvaigždžių“ herojumi, išplėšusiu pratęsimą, tačiau jame šeimininkai klupo.

„Pieno žvaigždės“ (1/7) darkart kluptelėjo – rezultatu 75:81 (19:25, 19:11, 10:16, 22:18, 5:11) nusileido Alytaus „Dzūkijos“ (4/3) krepšininkams.

Pasvalio ekipa vertėsi be trenerio Manto Šerniaus, kuris sunegalavo, jį pavadavo Dainius Šalenga. Žaisti negalėjo Markellis Johnsonas.

Dzūkų komandos startas buvo geresnis (20:11), o kai atrodė, kad optimizmo pasvališkiams įpūs Arno Beručkos tolimas metimas, jam atsakė Mindaugas Lukauskis – 23:14. Antrąjį kėlinį tritaškiu atidarė Simas Jarumbauskas, dar vieną pataikė A.Beručka, tad rezultatas jau buvo lygus – 25:25. Nuo šios akimirkos kova užvirė labai atkakli ir prieš ilgąją pertrauka šeimininkai turėjo trapų dviejų taškų pranašumą – 38:36.

Intriga išliko iki pabaigos, kadangi vėl rezultatą lygino tris baudas pataikęs Paulius Danisevičius ir du taškus pelnęs A.Beručka – 58:58. Liko pusė kėlinio, nė viena ekipa labiau neatitrūko, bet galiausiai svarbius taškus pridėjo A.Aranitovičius – 65:62. Atrodė, jog „Dzūkija“ baudų metimais tvirtins pergalę, tačiau tritaškį paskutinę minutę smeigė A.Beručka, o S.Jarumbauskas skirtumą mažino iki minimalaus – 67:68. Šeimininkams reikėjo prasižengti, bet jie laiku to nepadarė, tačiau su kaupu reabilitavosi vėliau.

M.Lukauskis pridėjo baudas, jų mesti stojo ir M.Townesas, tyčia prametęs antrąją, bet iškart pats atkovojęs kamuolį ir žaibiškai lyginęs rezultatą, lygus sekundei – 70:70. M.Lukauskio šūvis su sirena buvo netaiklus, tad laukė pratęsimas.

Jame J.Furmanavičius pelnė 4 taškus paeiliui (74:70), o šeimininkus retino pražangos – po 5 turėjo M.Townesas, P.Petrilevičius ir S.Jarumbauskas. P.Danisevičius baudomis mažino atsilikimą (72:74), tačiau J.Newkirkas praktiškai tvirtino pergalę „Dzūkijai“ ir nuvargę pasvališkiai reikalingų taškų nebepelnė.

„Pieno žvaigždės“: Arnas Beručka 19 (5/9 trit., 41 min.), Simas Jarumbauskas 17 (6 atk. kam.), Paulius Danisevičius 16, Paulius Petrilevičius 10, Marquesas Townesas 9 (6 rez. perd.), Žygimantas Skučas 4 (42 min.).

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 21 (9/11 dvit.), Aleksandras Aranitovičius 16, Mindaugas Lukauskis (10 atk. kam.) ir Joshua Newkirkas (6 rez. perd.) – po 15, Dylanas Frye’us 9.

„Vienu metu trečiame kėlinyje atrodė, kad esame pagavę ritmą, bet patys atidavėme pergalę. Ne pirmos rungtynės, kai nesugebame išlaikyti persvaros. Kiek turėjome mačų, kur gale sprendėsi baigtis, tiek jų nelaimėjome“, – kalbėjo M.Šernių pavadavęs D.Šalenga.

„Esu laimėjęs ir tada, kai padarėme 31 klaidą. Aišku, reikia pasistengti taip prarasti kamuolius, kaip dabar. Negali minutės pertraukėlių imti kas 2 minutes, trūksta išsidėstymo, žaidėjai galvoja, kad jiems duos visada žaisti lengvai“, – kalbėjo dzūkų treneris Ramūnas Cvirka.