Iš L. Dončičiaus pamokų gavęs N. Giffey: „Tai buvo labai įdomi patirtis“
Foto: LKL

Iš L. Dončičiaus pamokų gavęs N. Giffey: „Tai buvo labai įdomi patirtis“

Autorius: LKL.lt
2021-12-13

„Betsafe-LKL“ čempionate prasidėjo antras varžybų ratas, visos komandos jau spėjo po kartą susipažinti su šio sezono varžovais, o krepšinio sirgaliai spėjo pamatyti ir lygos naujokų žaidimą. LKL.lt siūlo iš arčiau susipažinti su vienu tokių – Kauno „Žalgirio“ krepšininku Nielsu Giffey.

30 metų 200 cm ūgio vokietis yra svarbi šio sezono „Žalgirio“ dalis. „Betsafe-LKL“ čempionate krepšininkas rungtyniauja vidutiniškai po daugiau kaip 21 minutę, per šį laiką pelno vidutiniškai po 8,2 taško ir renka po 10 naudingumo balo.

N. Giffey svariai prisideda prie to, kad „Žalgiris“ nuo pat sezono pradžios išsilaikytų turnyro lentelės viršunėje ir per visą pirmą ratą sąskaitoje turėtų tik vieną pralaimėjimą.

Dar visai neseniai vokietis žaidė „Žalgiriui“ gerai pažįstamų varžovų stovykloje – N. Giffey septynerius metus (2014-2021 m. laikotarpiu – aut.) vilkėjo Berlyno ALBA marškinėlius.

Su šiuo klubu krepšininkas ne kartą lankėsi sausakimšoje ir visada triukšmingoje „Žalgirio“ arenoje. O jausmą žaisti čia, Lietuvoje, prieš „Žalgirį“ ir daugiatūkstantinę sirgalių armiją, vokietis prisimena kaip ypatingą patirtį.

„Kelis kartus buvau priešingoje pusėje, žaidėme čia prieš visą sausakimšą areną. Tai nuostabu. Puikus jausmas žaisti „Žalgirio“ arenoje ir matyti, kaip žmonės stipriai yra atsidavę krepšiniui, kaip stipriai reaguoja į tai, kas vyksta aikštėje. Tikiuosi ir šiais metais galėsiu patirti visa tai savo kailiu“, – dar sezono pradžioje kalbėdamas su LKL.lt sakė N. Giffey.

Šį krepšininką sirgaliai drąsiai gali vadinti tituluotu žaidėju – rungtyniaudamas Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) žaidėjas du kartus tapo NCAA čempionu. Kaip sako pats N. Giffey – tai turbūt geriausi jo karjeros epizodai.

„Turbūt taip. Turbūt tai vienas geriausių pasiekimų. Tai man reiškė labai daug, visas tas laikotarpis buvo ypatingas. Tai vienas iš dalykų, kuriais galiu didžiuotis“, – sakė žalgirietis.

„Žalgirio“ krepšininkas vasarą su Vokietijos rinktine dalyvavo Tokijo Olimpinėse žaidynėse. Tokią patirtį N. Giffey vertina kaip visų pirma didelę krepšinio šventę visai Vokietijai.

„Buvo puiku ten sudalyvauti. Taip pat tai buvo didelis iššūkis. Visam krepšiniui Vokietijoje, visai mūsų rinktinei, vien patekimas į žaidynes buvo didelė pergalė. Mes ten nebuvome tikrai ilgą laiką. Norėjosi kovoti dėl aukščiausių pozicijų, visada norisi atiduoti visą save. Anksčiau ar vėliau pasieki tašką, kai supranti, kad viskas baigiasi, bet padarei, ką galėjai. Būtent tai mums ir nutiko“, – kalbėjo krepšininkas.

Olimpiados ketvirtfinalyje vokiečiai 70:94 nusileido Slovėnijai. N. Giffey nemažai laiko turėjo gintis prieš vieną geriausių pasaulio krepšininkų Luka Dončičių. Kaip sako pats žalgirietis, tai buvo ypatingai sunki, bet labai įdomi patirtis.

„Tai buvo labai įdomi patirtis. Jis labai dinamiškas, universalus, daro praktiškai viską aikštėje. Jis nėra super atletiškas, todėl gindamasis turi susitelkti į aibę įvairių dalykų, kuriuos jis naudoja rungtynėse. Tai tikrai sunku.

Nepasakyčiau, kad tai buvo kažkas naujo. Tai buvo įdomu. Labai sunku jį apginti, sunku prieš jį žaisti. Mane nustebino jo žaidimo greitis, jis nuolat keitė rungtynių tempą, puikiai viską kontroliavo. Visada žaisdamas prieš tokius žaidėjus stengiesi pasisemti kažką sau“, – dėstė N. Giffey.

Kalbėdamas apie sprendimą prisijungti prie „Žalgirio“, vokietis buvo atviras – sunku tikrai nebuvo, nes klubas rodė didelį norą turėti šį žaidėją savo sudėtyje.

„Vienareikšmiškai man buvo lengviau priimti šį sprendimą, prisijungti prie „Žalgirio“. Žinojau, kokia yra pati organizacija, žinojau, kad čia viskas profesionalu, klubas gerai valdomas. Klubas manęs norėjo, o tai dar labiau palengvina sprendimus“, – kalbėjo krepšininkas.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris