Įspūdingą laiką aikštėje praleidžiantis J.Furmanavičius: „Pažiūriu į Lukauskį ir tai mane motyvuoja“
LKL nuotr.

Įspūdingą laiką aikštėje praleidžiantis J.Furmanavičius: „Pažiūriu į Lukauskį ir tai mane motyvuoja“

Autorius: LKL.lt
2021-12-15

Alytaus „Dzūkijos“ komandos lyderių tandemas – Justas Furmanavičius ir Mindaugas Lukauskis – demonstruoja įspūdingą sportinę formą ir ištvermę. Abu jie yra ilgiausiai rungtyniaujantys „Betsafe-LKL“ žaidėjai.

Vyriausio lygos žaidėjo M.Lukauskio vidurkis siekia daugiau nei 33 minutes, tuo tarpu J.Furmanavičius su 35 minučių vidurkiu yra absoliutus lyderis „Betsafe-LKL“.

27 metų 199 cm ūgio puolėjui tai – nematyti skaičiai karjeroje. J.Furmanavičius, pasirašydamas kontraktą su Alytaus klubu, žinojo, kad jam numatomas lyderio vaidmuo, tiesa, nesitikėjo, kad toks didžiulis ir rotacijoje teks kamšyti atsivėrusias skyles.

„Prieš sezoną man sakė, kad žaisti duos, bet viskas priklausys ir nuo to, kaip atrodysiu treniruotėse, kiek nusipelnysiu. Aišku, gavosi, kad traumą gavo Jomantas, minučių padaugėjo, plius, mane pastūmė į sunkaus krašto poziciją. O šios pozicijos žaidėjų turime tik du – aš ir Jomantas“, – LKL.lt svetainei savo virsmo lyderiu aplinkybes pasakojo J.Furmanavičius.

Iki šio sezono „Betsafe-LKL“ J.Furmanavičius yra praleidęs dvejus metus. Gindamas „Šiaulių-7bet“ garbę jis fiksavo maždaug 15–19 minučių vidurkius, tad jo laikas aikštėje ūgtelėjo kone dvigubai.

„Jausmas būti lyderiu – geras: gauni žaisti, treneris pasitiki. Visada norisi padėti komandai daugiau – to nori visi žaidėjai, labai gerai, kad pasitaikė tokia proga, džiaugiuosi ja“, – galimybę sukurti karjeros šuolį vertina jis.

Puolėjas, natūralu, fiksuoja ir geriausią statistiką karjeroje: meta po 12,1 taško, atkovoja 5,3 kamuolio, atlieka 1,9 rezultatyvaus perdavimo bei renka 13,2 naudingumo balo. „Citadele KMT“ skaičiai panašūs: 33 minutės, 10,7 taško, 5,1 atkovoto kamuolio, 1,9 rezultatyvaus perdavimo bei 13,3 naudingumo balo.

Kas leidžia išlaikyti tokią stabilią sportinę formą?

„Manau, man padeda neblogas pasiruošimas, kurį turėjau prieš sezoną, – atsako puolėjas. – Nesu be proto pavargęs, svarbu yra gerai pailsėti. Jei tą darai, gali žaisti ir 35 minutes. Gerai pailsėjus, kūnas atsigauna.“

J.Furmanavičius pripažįsta, jog jo ištvermei įtakos turi ir patirtis Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) – ten jam teko 2016–2018 m. išbandyti save Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA).

„Esu buvęs JAV, mano kūnas stiprus fiziškai, todėl nemačiau didelės problemos daug žaisti. Aišku, kitą ir dar kitą dieną jaučiasi, vis tiek stumdaisi, bėgioji – jautiesi kaip apdaužytas, bet taip yra po kiekvienų rungtynių. Atsigavus vėl viskas būna gerai, važiuoji toliau. Koledže taip pat sportuodavome daug, ten krepšinis – daug fiziškesnis, prie to esu pripratęs.

Visada stengdavausi eiti miegoti apie 23 valandą, nepaisant to, kiek žaidžiu. Ritmas reikalingas – jį turėjau ir turiu, taip pat stengiuosi tinkamai maitintis“, – savo rutiną pasakoja J.Furmanavičius.

Puolėjas šypsosi, kad būtų gėda skųstis dėl įspūdingo krūvio, kuomet šalia jo yra toks pavyzdys kaip 42-ejų M.Lukauskis.

„Lukauskis irgi daug žaidžia, nors Amerikoje nebuvęs ir nepraėjęs to, ką aš (Šypsosi). Gal tai priklauso ir nuo žmogaus, jo ištvermės, psichologijos. Ar pavargęs pasiduosi, ar varysi toliau.

Gerai, kad treneris atsižvelgia į tai, kad tiek aš, tiek Mindaugas žaidžiame daug, duoda ir poilsio, ir laisvų dienų – tai tikrai padeda atsigauti“, – sako puolėjas.

Būta rungtynių, kuomet J.Furmanavičius aikštėje praleido 40, 41 ar net 43 minutes – prieš Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, Pasvalio „Pieno žvaigždes“ bei Kauno „Žalgirį“.

„Kai žinai, kad treneris nelabai turi, kuo tave pakeisti, nelabai apie tai galvoji. Ateini, žinai, kad gali tekti žaisti 40 minučių, tam esi pasiruošęs. Negali niekuo skųstis, kai turi tokį komandos narį, kuris 42-ejų laksto geriau nei kai kurie 18-mečiai. Tas labai motyvuoja“, – neslepia J.Furmanavičius.

Yra dalykų, kurių jaunesnis puolėjas gali pasimokyti iš daug labiau patyrusio veterano. Vienas tokių – ramybė.

„Pas jį yra didelė ramybė – bent taip atrodo iš šono. Mindaugas daug metų žaidžia krepšinį, atrodo labai ramus. Jaunimas nervinasi, stresuoja prieš rungtynes, o jis, kaip sako, ateina į biurą, padaro savo darbą ir išeina“, – juokiasi „Dzūkijos“ vedlys.

Neseniai M.Lukauskis pasiekė naują karjeros rezultatyvumo rekordą „Betsafe-LKL“, kai pelnė 33 taškus į Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ krepšį.

„Rūbinėje visi pasveikinome jį, pasijuokėme, kad prieš 20 metų Tadas Cibulskas net nebuvo gimęs, kai jis fiksavo praeitą rekordą. Po tiek daug metų jis pagerino rekordą ir tai yra fantastika.

Bet tai nebestebina. Į jį pažiūriu ir sakau, kad jam ne 42, o 18 metų. Jis širdyje jaunas, jo sudėjimas vien iš raumenų – kaip jis juda, kažkas neįtikėtino. Kai matau, jog treniruotėse Lukauskis dar padėlioja, manęs jau nebestebina niekas“, – juokiasi J.Furmanavičius.

Dzūkams kaip reikiant reikėjo poilsio per FIBA „lango“ pertrauką ir po jos pavyko nušluoti Jonavos „CBet“ klubą ir nusileisti kėdainiškiams.

„Gal psichologiškai ne taip jautėsi, kad žaidi daug, bet kūnas vis tiek kažkiek jaučia, poilsis buvo reikalingas ir geras.

Jei dar būtume geriau sužaidę prieš Kėdainius, būtų išvis labai gerai. Kalbant apie mūsų situaciją, gali būti geriau, bet gali būti ir blogiau – viskas neblogai“, – reziumuoja J.Furmanavičius.

Šiuo metu „Dzūkija“ turnyro lentelėje žengia šešta ir yra pasiekusi 5 pergales bei patyrusi 6 pralaimėjimus „Betsafe-LKL“. Kiek pozityvo yra dzūkų komandoje?

„Daug į priekį negalvojame, žiūrime į kitas rungtynes ir bandysime jas laimėti. Mūsų tikslas – patekti į atkrintamąsias, todėl dirbame, tobulėjame ir per toli nežiūrime“, – sako puolėjas.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris