Solidžią persvarą iššvaistę pasvaliečiai namuose nusileido „Juventus“ ekipai

Autorius: Ž. Vingelis
2017-01-07
Aštuntąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL“ čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ krepšininkai. Antano Sireikos auklėtiniai išvykoje 91:95 (23:22, 21:14, 19:14, 14:27, 14:18) įveikė solidžią persvarą iššvaisčiusius Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus, kuriems tai buvo jau dešimtoji nesėkmė.

Startas. Mačą sėkmingiau pradėjusi „Juventus“ ekipa dar prieš įpusėjant ketvirčiui turėjo rekordinį 6 taškų pranašumą (6:12). Visgi aikštelės šeimininkai atsakė spurtu 8:2 ir išlygino rezultatą (14:14). Po pirmųjų dešimties minučių minimaliu skirtumu priekyje buvo „Pieno žvaigždės“ (23:22).

Balašovas. Pasvaliečių aukštaūgis Nikita Balašovas per pirmąją antrojo ketvirčio dalį pelnė pusę visų komandos taškų – 5 iš 10 taškų bei išprovokavo nesportinę Vaido Čepukaičio pražangą (33:27).

Neprisileido. Atsakę šiokiu tokiu spurtu „Juventus“ sumažino savąjį deficitą iki 2 taškų (33:31), tačiau aikštelės šeimininkai vėl pabėgo į priekį (39:34). Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 8 taškai (44:36).

Perimti kamuoliai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Pieno žvaigždės“ buvo perėmę dvigubai daugiau kamuolių nei uteniškiai – 6 perimti kamuoliai prieš 3.

Pro šalį. Pirmojoje rungtynių pusėje abi komandos itin prastai atakavo iš trijų taškų zonos – pasvaliečiai 27% taiklumu (3/11 tritašk.), o „Juventus“ vos 20% taiklumu (1/5 tritašk.).

Low. „Pieno žvaigždžių“ lyderis Derrickas Low pirmuosiuose dviejuose kėliniuose tempė savo komandą į priekį – pelnė beveik ketvirtadalį visų ekipos taškų (10 tšk.) ir atliko net 60% visų komandos rezultatyvių perdavimų (6 rez. perd. ir 10).

Dviženklis. Dar prieš įpusėjant tračiajam ketvirčiui „Pieno žvaigždės“ atstatė jau turėtą dviženklį pranašumą (54:44). Paskutinę sekundę pataikytas D. Low dvitaškis leido pasvaliečiams prieš lemiamą ketvirtį turėti 13 taškų persvarą (63:50).

Spurtas. Sužaidus kiek mažiau nei tris minutes „Pieno žvaigždės“ turėjo susikrovę net 16 taškų persvarą, tačiau tada „Juventus“ krepšininkai atsakė net 12 taškų iš eilės ir ištirpdė deficitą iki 4 taškų (73:69).

Intriga. Likus žaisti pusę minutės po Jamaro Diggso tritaškio metimo „Juventus“ pagaliau išsiveržė į priekį (75:76). Kitoje atakoje Evaldas Žabas išlygino rezultatą (77:77). Savajai atakai „Juventus“ turėjo beveik šešias sekundes, tačiau Steponas Babrauskas efektingu bloku užkirto kelią Vaidui Čepukaičiui, o metimas paskutinę sekundę skriejo pro šalį ir komandos keliavo į pratęsimą (77:77).

Pratęsimas. Sužaidus beveik 4 minutes pratęsime „Juventus“ turėjo trijų taškų persvarą (85:88). Po Stepono Babrausko baudų metimų skirtumas sumažėjo iki minimalios žymos (87:88). Likus 30 sekundžių uteniškiai pirmavo trimis taškais (87:90). Visgi, „Pieno žvaigždės“ stebuklo nesukūrė ir patyrė pralaimėjimą (91:95).

Rezultatyviausi. „Pieno žvaigždės“: D. Low (9 rez. perd.) 21, N. Balašovas 18, A. Agafonovas (6 atk. kam.) 13, E. Žabas 12, S. Babrauskas ir O. Olisevičius (8 atk. kam.) po 9.

„Vytautas“: J. Diggsas (10 atk. kam., 6 rez. perd.) 23, V. Šulskis (6 atk. kam.) 20, V. Čepukaitis (8 atk. kam.) ir G. Sirutavičius (8 atk. kam.) po 14, O. Galdikas (7 atk. kma.) 12.