Citadele KMT finalo ketverto senbuviai: P. Jankūnas – nepavejamas lyderis
LKL nuotr.

Citadele KMT finalo ketverto senbuviai: P. Jankūnas – nepavejamas lyderis

Autorius: LKL.lt
2022-02-09

Artėjantis Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketvertas – jau septintasis Lietuvos krepšinio istorijoje.

Nemažai daliai žaidėjų tai bus pirmoji patirtis kovoje dėl Citadele KMT titulo, tačiau keliems iš jų lemiami mačai dėl trofėjaus jau yra puikiai žinomi.

LKL.lt svetainė apžvelgia būtent tokius krepšininkus, kurie yra sužaidę daugiausiai Citadele KMT finalo ketvertų.

Nepraleido nė vieno finalo ketverto

Yra vienintelis žmogus, kuris per Citadele KMT istoriją nepraleido nė vieno finalo ketverto ir jame dalyvaus septintą sykį. Ilgai spėlioti ko gero nereiktų – tai yra Kauno „Žalgirio“ veteranas Paulius Jankūnas.

Nepaisant savo amžiaus, kone visais metais lemiamų kovų metu buvo galima išvysti solidų veterano žaidimą.

2016 metais puolėjas finale tapo vienu iš „Žalgirio“ vedlių (12 taškų), tačiau jo ir Martyno Pociaus indėlio tada neužteko – taurę į viršų kėlė Vilniaus „Rytas“. Po metų P.Jankūnas ir vėl ryškesnis buvo būtent finale (10 tšk., 6 atk. kam., 7 išpr. praž.) ir šįkart tai davė vaisių – titulas buvo iškovotas nukovus Panevėžio „Lietkabelį“.

2018 m. žalgirietis pirmaplanį vaidmenį patikėjo komandos draugams, o 2019 m. pusfinalyje prieš panevėžiečius vėl jį susigrąžino – per 14 minučių pelnė 13 taškų. Iškovojant titulą 2020-aisiais P.Jankūnas blykstelėjo dar ryškiau, tapo naudingiausiu „Žalgirio“ žaidėju (8 tšk., 7 atk. kam., 17 n.b.), tiesa, MVP trofėjų atsiėmė Edgaras Ulanovas. Tuo tarpu pernai P.Jankūnas pusfinalyje tapo solidžiu (12 tšk., 6 atk. kam.) siautusio Joffrey Lauvergne’o (35 n.b.) pagalbininku.

Per šešis sužaistus finalo ketverto turnyrus P.Jankūnas iškovojo keturias Citadele KMT taures.

Dažniausias MVP titulų laimėtojas

Nedaug P.Jankūnui nusileidžia Edgaras Ulanovas. Žalgirietis praleido tik vieną Citadele KMT finalo ketvertą, kuomet praeitą sezoną gynė Stambulo „Fenerbahče“ ekipos garbę. Tuo tarpu per penkis sužaistus finalo ketvertus jis net tris kartus tapo naudingiausiu žaidėju.

2017-aisiais žalgiriečiai pusfinalyje neturėjo bėdų su prieniškiais, o E.Ulanovas iškart parodė lyderio savybes (9 tšk., 7 atk. kam., 20 n. b.), tai jis ir kartu visa komanda perkėlė ir į finalą. Prieš „Lietkabelį“ Edgaras pasižymėjo 18 naudingumo balų, užsitikrindamas MVP titulą.

Istorija kartojosi ir po metų. Tiesa, panevėžiečiai šįkart buvo sutikti pusfinalyje, o finale laukė „Rytas“. Čia E.Ulanovo žvaigždė žibėjo įspūdingai – jokių priešnuodžių jam vilniečiai nerado ir šis pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius bei su 28 efektyvumo balais tapo neabejotinu MVP laimėtoju.

Trečią savo individualų apdovanojimą E.Ulanovas pasiekė 2020-aisias, kur pusfinalyje pelnė 17 taškų, finale – 13. Iškovojęs trečią komandinį titulą jis tai įprasmino ir asmeniniu pasiekimu. Beje, visus kartus, kai „Žalgiris“ laimėjo Citadele KMT ir E.Ulanovas atstovavo klubui, būtent šis puolėjas tapdavo naudingiausiu.

E.Ulanovas nuolat įrodinėja, kad geriausiai atrodo būtent lemiamuose mūšiuose – ar taip nutiks ir šiemet?

Ir vėl žalgirietis

Šeštasis finalo ketverto turnyras tai bus dar vienam žalgiriečiui – klubo senbuviui Artūrui Milakniui, kuris praleido tik 2016-ųjų kovas, kai gynė Kazanės „Unics“ garbę.

Jokios paslapties, kad Milas – ne tas žmogus, iš kurio kaskart būtų galima tikėtis lyderio rolės, tačiau kelis solidesnius pasirodymus Citadele KMT finalo ketvertuose jis turėjo.

Snaiperiui sėkmingiausi buvo 2019-ieji, kai jis įsūdė tris tritaškius į „Lietkabelio“ krepšį ir mačą baigė su 13 taškų, tuo tarpu finale prieš vilniečius jis pasižymėjo 10 taškų (2/4 trit.).

Daugiau ryškių pasirodymų iš A.Milaknio išvysti nepavyko, keliskart jis rinko neigiamą efektyvumą, tačiau šiais metais dar gali priminti, ką sugeba.

Penketas patyrusių žaidėjų

Na ir pabaigai – dar penki žaidėjai, kuriems tai bus ketvirtasis karjeros Citadele KMT finalo ketvertas.

Jį pradeda Lukas Lekavičius, kuriam tai galėjo būti penktasis finalo ketvertas, kadangi praeitais metais jam žaisti sutrukdė trauma. Iš visų lemiamų kovų ryškiausias Lukas buvo 2020 metais mūšyje su „Rytu“. Nors metimai nebuvo idealūs (1/6 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud.), tačiau galiausiai jis rungtynes baigė su 14 naudingumo balų, kas žalgiriečiui yra kol kas geriausias mačas šiame etape.

Trims „Ryto“ nariams tai taip pat bus ketvirtoji kova dėl titulo: Arnas Butkevičius 2016 m. gynė Klaipėdos „Neptūno“ garbę, tačiau tada sužaidė blankiai, tuo tarpu po dvejų metų buvo vienas „Ryto“ vedlių (abiejuose mačuose po 10 taškų). 2020-ųjų finalo ketverto kovose A.Butkevičius taip pat nenublanko.

Mindaugas Girdžiūnas taip pat jau Citadele KMT senbuvis. 2018-aisiais pusfinalyje jis tapo „Dzūkijos“ žudiku (14 tšk., 2/3 trit.), o daugiau ryškesnių epizodų jis nėra sukūręs. Beje, dviejuose iš eilės finaluose prieš „Žalgirį“ veteranas likdavo neigiamas.

Gal kiek nustebins faktas, tačiau jaunas „Ryto“ atstovas Margiris Normantas taip pat žais ketvirtą savo finalo ketverto turnyrą. 2019 metais jo debiutas buvo trumpas – pusfinalyje jis su „Ryto“ apranga ant parketo išbėgo vos 57 sekundėms, tuo tarpu vėliau atstovavęs „Lietkabeliui“ jis progų gaudavo daugiau. 2020-ųjų kovoje dėl bronzos Margiris žibėjo – pelnė 14 taškų, rinko 20 naudingumo balų ir džiaugėsi medaliu. Neprastai jis atrodė ir kitų metų kovose dėl trofėjaus.

Sąraše liko ir „Lietkabelio“ kapitonas. Vytenis Lipkevičius pirmąjį savo Citadele KMT finalo ketvertą žaidė gindamas dar Prienų ekipos garbę. 2017 metais pusfinalyje prieš „Žalgirį“ jis žaidė puikiai (4/6 trit., 14 tšk., 9 atk. kam., 20 n.b.), o 2020-aisiais ir 2021-aisiais jis taip pat stabiliai buvo solidus. Nebuvo tokio Citadele KMT finalo ketverto mačo, kur „Lietkabelio“ lyderis įmestų mažiau nei 8 taškus – tai, retas atvejis, žvelgiant į trejus sužaistus metus.

Citadele KMT finalo ketverte taip pat bent po kartą rungtyniavo: Gediminas Orelikas (2016 m.), Regimantas Miniotas (2017 m.), Joffrey Lauvergne’as (2021 m.), Džordže Gagičius (2021 m.), Vaidas Kariniauskas (2021 m.), Marekas Blaževičius (2020 m.), Tadas Vaičiūnas (2020 m.), Karolis Giedraitis (2019 ir 2020 m.), Karolis Lukošiūnas (2020 ir 2021 m.), Gabrielius Maldūnas (2020 ir 2021 m.).

Primename, kad šiemet Citadele KMT finalo ketvertas „Avia Solutions Group“ arenoje vyks vasario 19–20 dienomis.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris