Rekordiniu skirtumu finalą laimėjęs „Žalgiris“ pirmą kartą tapo Citadele KMT čempionu Vilniuje
LKL/BNS nuotr.

2022-02-20

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vainikavo žaidimas į vieną krepšį: nuo pirmųjų minučių finale dominavęs ir pasipriešinimo nesulaukęs Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.

Titulą apgynęs Kauno klubas finalo rungtynėse Vilniuje 91:66 (22:12, 24:15, 22:16, 23:23) sutalžė Panevėžio „Lietkabelį“ ir KMT čempionu tapo penktą kartą.

Ši pergalė – didžiausias sutriuškinimas per visą KMT finalų istoriją. Iki šiol didžiausia pergalė šio turnyro finale buvo iškovota 2017 metais, kai „Žalgiris“ tą patį „Lietkabelį“ nugalėjo 21 taško skirtumu 84:63.

Į priekį čempionus vedė vidurio puolėjai Joshas Nebo ir Joffrey Lauvergne'as, kurie pelnė atitinkamai 25 ir 19 (8 atk. kam.) taškų. Antrus metus iš eilės Citadele KMT finalo ketverto MVP apdovanojimą atsiėmė prancūzas J. Lauvergne'as.

„Žalgiris“ finalo susitikime su panevėžiečiais realizavo 77 proc. dvitaškių (31/40). Tuo metu „Lietkabelis“, kurio pagrindinis ginklas šiose rungtynėse turėjo būti tritaškiai metimai, iš tolimos distancijos atakavo vos 18 proc. taiklumu (5/28).

Po krepšiais dominavęs „Žalgiris“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 38:23.

Solidžiai startavęs Kauno klubas jau pirmojo kėlinio viduryje atsiplėšė 14:5. „Lietkabelis“ tuomet išsibudino, tačiau ketvirčio gale skirtumas tarp komandų pasiekė dviženklę ribą 22:12.

Antrajame kėlinyje aukštaūgių vedamas „Žalgiris“ pradėjo varžovų triuškinimą. J. Lauvergne'o ir J. Nebo taškai leido pabėgti į priekį 46:24.

Po pertraukos kauniečių persvarą pasiekė rekordinę ribą (51:27), o sužaidus tris kėlinius klausimų dėl rungtynių nugalėtojų neliko – likus žaisti 10 minučių J. Zdovco kariauna pirmavo 68:43.

Nors paskutinysis kėlinys buvo tik formalumas, neatsipalaidavęs „Žalgiris“ toliau didino savo pranašumą ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė rekordinę pergalę.

„Spaudimą jautėme. Šiandien noriu pasveikinti abi komandas – visų pirma oponentus ir trenerį Čanaką. Jie padarė puikų darbą, vakar išnaudojo daug jėgų. Nenuvertiname ir savęs, nes žaidėme gerai. Mėgavausi žaidimu iš šono, buvau treneris, bet jie žaidė taip gerai, kad kiekvienas žaidėjas mums davė kažką gero“, – teigė J. Zdovcas.

„Sveikinu „Žalgirį“, kuris nusipelnė pergalės. Mes su tokiu žaidimu negalime kovoti prieš kauniečius, nors atidavėme maksimumą. Ką galime dabar padaryti, tai eiti treniruotis bei ruoštis rungtynėms ateityje“, – apgailestavo „Lietkabelio“ vairininkas N. Čanakas.

„Žalgiriui“ kartu su nugalėtojų taure atiteko 40 tūkst. eurų čekis, „Lietkabelis“ gavo 25 tūkst. eurų čekį, trečiąją vietą finalo ketverte užėmęs „Rytas“ – 15, o ketvirti likę „Šiauliai“ – 10 tūkst. eurų čekius. Mažajame finale Vilniaus komanda šiauliečius palaužė 76:71.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 25 (28 naud.), Joffrey Lauvergne'as 19 (8 atk. kam., 26 naud.), Edgaras Ulanovas 13, Lukas Lekavičius (6 rez. perd., 3 per. kam.) ir Nielsas Giffey po 8.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 14 (5 atk. kam.), Kaspars Berzins 13, Gabrielius Maldūnas 11 (6 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 10 (6 rez. perd.), Dovydas Giedraitis 8.