„Vytautas“ metus užbaigė pergale išvykoje prieš „Juventus“

Autorius: Ž. Vingelis
2016-12-30
Devintąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL“ čempionate iškovojo Prienų – Birštono „Vytauto“ krepšininkai. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išvykoje 73:76 (15:23, 14:10, 21:29, 23:14) įveikė namuose žaidusią Utenos „Juventus“ ekipai, kuriai tai buvo dešimtojo nesėkmė sezone.

Startas. Rungtynes trimis taškais iš eilės (3:0) pradėję uteniškiai dar prieš įpusėjant ketvirčiui buvo iššvaistę pranašumą (7:10). Netrukus „Vytauto“ persvara šoktelėjo iki dviženklės ribos (10:20), tik kėlinio pabaigoje „Juventus“ kiek sumažino savąjį deficitą (15:23).

Neprisileido. „Vytautas“ antrajame ketvirtyje taip ir nepaleido pranašumo iš rankų – po penkių minučių komandas skyrė 5 taškai (25:30), o prieš ilgąją pertrauką svečiai buvo priekyje 4 taškais (29:33).

Greitos atakos. Pirmojoje rungtynių dalyje „Vytautas“ pelnė net 7 taškus greitomis atakomis, o „Juventus“ šioje srityje nepasižymėjo nei karto.

Pro šalį. Tiek „Juventus“, tiek „Vytautas“ per pirmąsias dvidešimt minučių gana prastai atakavo iš trijų taškų zonos – aikštelės šeimininkai metė 25% taiklumu (2/8 tritašk.), o svečiai dar prasčiau – vos 14% taiklumas (1/7 tritašk.).

Bangavo. Po ilgosios pertraukos „Vytautas“ padidino pranašumą iki 8 taškų (32:40), tačiau per minutę skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (39:42). Visgi, svečiai atsakė spurtu 12:4 ir nutolo iki dviženklės ribos (43:54), o po trijų kėlinių „Juventus“ turėjo 12 taškų deficitą (50:62).

Nutolo. Praktiškai įpusėjus lemiamam rungtynių ketvirčiui „Vytauto“ pranašumas išaugo iki rekordinės 15 taškų ribos (54:69).

Spurtas. Per beveik dvi minutes ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ pelnė net 10 taškų iš eilės ir priartėjo (64:69).

Intriga. Per likusias minutes „Juventus“ užsidirbo dvi nesportines pražangas (66:74). Aikštelės šeimininkai intrigą sugrąžino likus žaisti 14 sekundžių, kai skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (72:76). Visgi, „Vytautas“ pergalės iš rankų nepaleido ir metus užbaigė pergalingai (73:76).

„Juventus“: V. Čepukaitis (8 atk. kam.) 18, J. Diggsas 15, V. Šulskis (6 atk. kam.) 10, D. Bičkauskis 9, A. Bestas 8.

„Vytautas“: S. Kulvietis 13, T. Dimša ir M. Linkevičius po 12, A. Valeika (8 atk. kam.) ir M. Kupšas (7 atk. kam.) po 11.