P. Murauskas: „Tikslas – patekti į atkrintamąsias“
Foto: LKL

P. Murauskas: „Tikslas – patekti į atkrintamąsias“

Autorius: LKL Akademija
2022-03-25

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ – antra jauniausia komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), kurios branduolį sudaro talentingi jaunuoliai. Kiekvienais metais šioje ekipoje išauga bent keli krepšininkai, kurie pakyla į aukštesnį lygį.

Šiais metais Kėdainiuose rungtyniauja vienas perspektyviausių savo amžiaus krepšininkų Lietuvoje – Paulius Murauskas.

Dar visai neseniai savo 18-tąjį gimtadienį atšventęs 204 cm ūgio puolėjas šį sezoną fiksuoja 7,6 taško, 2,8 atkovoto kamuolio ir 6,1 naudingumo balo vidurkius.

„Pradėjau žaisti 1 klasėje kieme su vyresniais vaikais, po metų pradėjau lankyti krepšinio treniruotes. Kadangi mano mama dirbo Kauno „Tornado“ krepšinio mokykloje, tai pakalbino trenerį, kad ateičiau pasibandyti ir galiausiai perėjau ten žaisti“, – apie savo atėjimą į krepšinį mintimis dalinosi P. Murauskas.

Paulius laikomas vienu perspektyviausių žaidėjų dėl kelių svarbių priežasčių. Viena jų – universalumas. Jaunasis krepšininkas geba žaisti ir trečioje, ir ketvirtoje pozicijose, o jose jaučiasi itin patogiai.

„Man, asmeniškai, abi pozicijos yra priimtinos. Galiu žaisti tiek trečiu, tiek ketvirtu numeriu. Kur treneris mane matys, ten ir žaisiu. O kalbant apie stiprybes, tai rungtyniaujant trečiu numeriu galiu daugiau žaisti nugara, nes dažnai esu aukštesnis už kitus. Kai žaidžiu ketvirtu numeriu, lengviau būna žaisti veidu ties perimetru.

Galiu prasiveržti, įmesti, atlikti perdavimą, apsiginti, bet dar neatradau tokio dalyko, kurį galėčiau daryti labai gerai. Tai dar vis bandau jį atrasti ir ištobulinti. Bet, manau, kad didžiausias mano pranašumas ir yra universalumas“, – savo stiprybėmis dalinosi žaidėjas.

Šios Pauliaus stiprybės bei išskirtiniai fiziniai duomenys pritraukė ir Kauno „Žalgirio“ ekipos dėmesį, su kuria jis ir yra pasirašęs sutartį.

„Atsimenu, kad tiesiog pakvietė į dublerių komandą. Iš pradžių rungtyniavau Regionų krepšinio lygos (RKL) komandoje, vėliau jau žaidžiau Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), o kai vyko „Žalgirio“ 3x3 krepšinio turnyras, sulaukiau kvietimo iš Kauno komandos.

Atsimenu, jog Robertas Javtokas tuo metu stebėjo finalą, paskui surado mano tėvų numerius ir pakvietė. Reagavau normaliai, nes norėjau jau eiti žaisti krepšinį į aukštesnį lygį“, – teigė P. Murauskas.

2021 m. sausio 3 dieną būdamas vos 16 metų, Paulius pirmą kartą žengė ant parketo „Betsafe-LKL“ rungtynėse atstovaudamas Kauno „Žalgirio“ ekipai. Nors pasižymėti tose rungtynėse nepavyko, tokia patirtis jaunam žaidėjui yra neįkainojama. Ypatingai, kai treniruotėse tenka stumdytis su tokiais aukšto lygio žaidėjais.

„Jausmas buvo labai geras, galėjau iš arti pamatyti ir įsitikinti, kodėl jie yra aukštesnio lygio žaidėjai ir žaidžia Eurolygoje. Iš visų kažko išmokau vien žiūrėdamas ką jie daro per treniruotes. Kaip sustatomos kojos, kaip atsitveria ir panašiai. Tuos mažus, bet svarbius dalykus“, – įspūdžiais dalinosi P. Murauskas.

Paklaustas, ar stumdantis su Pauliumi Jankūnu išmoko gudrybių, talentingasis krepšininkas nusijuokė: „Teko, išmokė, kaip kokią alkūnę reikia atkišti“.

Nors šiuo metu Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (5/17) ir rikiuojasi 9 vietoje „Betsafe-LKL“ turnyrinėje lentelėje, ekipa vis dar gali patekti į atkrintamąsias, o ir atmosfera komandoje yra itin gera.

„Patirtį vertinu tikrai gerai, nes žaidžiame stipriausioje lygoje Lietuvoje, žaidžiame greitą krepšinį, o pats jaučiu, kad tobulėju su kiekvienomis rungtynėmis.

Esame visi labai jauni, tai esame ir motyvuoti. Siekiame atrasti savo stipriąsias puses, ką galime padaryti ir tai daryti maksimaliai gerai. Vieni kitiems padedame kiek galime, gerai sutariame ir papildomai dirbame tiek prieš, tiek po treniruočių. Vyresni žaidėjai bei treneriai pasako nemažai pastabų ir į jas atsižvelgdami mes tobulėjame.

Liko mažiau nei 10 rungtynių, tai manau tikslas yra labai paprastas – būti stipriausių komandų aštuonete ir patekti į atkrintamąsias“, – savo ekipos tikslu pasidalino P. Murauskas.

 

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris