Dramą Kaune laimėjęs „Lietkabelis“ nustūmė „Žalgirį“ ant prarajos krašto

2022-05-19

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intriga ir toliau alsuoja pusfinalis tarp Kauno ir Panevėžio komandų.

Kauno „Žalgiris“ savo arenoje 69:73 (21:18, 22:14, 10:16, 16:25) krito prieš Panevėžio „Lietkabelį“.

Rungtynės startavo rezultatyviai, o gera Janio Strelnieko atkarpa leido žalgiriečiams pirmauti 8:4. Į priekį truktelėjus panevėžiečiams, svarstykles vėl persvėrė Joffrey Lauvergne‘as ir Tai‘us Websteris – 19:18. Šeimininkų spurtas pratęstas buvo ir antrajame kėlinyje – 26:20.

Pražangos prieš Panagiotį Kalaitzakį prašęs Nenadas Čanakas gavo techninę pražangą, po kurios abi komandos pro šalį švaistė baudų metimus. Nielso Giffey tritaškis suteikė kauniečiams dviženklį pranašumą (39:29), kurį iki ilgosios pertraukos apkarpė Džordže Gagičius, o sugrąžino Lukas Lekavičius – 43:32.

„Žalgiriui“ išbandžius žemą penketą svečiai priartėjo iki penkių taškų – 46:51. Ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas jau tapo lygiu – 55:55.

Netrukus „Lietkabelis“ iššoko į priekį (60:55), o kauniečius dviem tritaškiais gelbėjo J.Strelniekas – 61:62. Paskutinę minutę Panevėžio klubas pradėjo su trijų taškų persvara ir po Dž.Gagičiaus metimo ją tik padidino – 68:63. L.Lekavičius pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, jam baudų metimais atsakė Dovydas Giedraitis – 70:66. Išsigelbėti čempionams nepavyko.

Lemiamu metu kinkų nedrebinęs D.Giedraitis iš viso per 24 minutes pelnė 14 taškų (2/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 10/11 baudų metimų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, išprovokavo net 8 pražangas, pats 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiris“ kovą dėl kamuolių pralaimėjo 32:42 ir teisę mesti baudų metimus pelnė gerokai rečiau nei varžovai (9/11 prieš 20/28).

Serijos rezultatas tapo 2:1 „Lietkabelio“ naudai, o ketvirtasis mačas vyks Panevėžyje.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18 (8/10 dvitaškių), Gediminas Orelikas 16 (6 atk. kam., 4/7 tritaškių), Dovydas Giedraitis 14 (10/11 baud. met., 5 rez. perd.), Džordže Gagičius 8 (8 atk. kam.).

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 15 (3/4 tritaškių, 5 atk. kam.), Lukas Lekavičius 11 (7 rez. perd., 0/3 tritaškių), Tai‘us Websteris 9, Artūras Milaknis ir Joffrey Lauvergne‘as po 8, Nielsas Giffey 7.