M. Lukauskio faktorius: strigusią „Wolves“ į pergalę Kėdainiuose ištempė veteranas

2022-09-24

Alytaus „Wolves“ (1-0) komanda vangokai pradėjo rungtynes, bet galiausiai pergale atidarė jubiliejinį „Betsafe-LKL“ sezoną.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose 81:76 (16:26, 16:16, 28:11, 21:23) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0-1).

Kėdainių klubas rungtynių pradžioje rodė užtikrintumą ir mažais žingsniais krovėsi pranašumą – 18:9. Kol „Wolves“ strigo, šeimininkų ekipos legionieriai padėjo įgyti dviženklę persvarą – 26:16. Ado Juškevičiaus ir Eigirdo Žukausko pramesti metimai brangokai kainavo Alytaus komandai, kadangi skirtumas augo (22:37), tiesa, situacija ėmė kisti po didžiosios pertraukos.

Veteranas Mindaugas Lukauskis tapo „Wolves“ vedliu labai reikalingu metu: pataikė iš toli, vėliau pridėjo dar du metimus, o po A.Juškevičiaus tritaškio komandas skyrė vos 2 taškai – 43:45. Galiausiai rezultatą lygino Kristupas Žemaitis. Iniciatyva dabar buvo svečių rankose (55:47), prie to vis dar labiausiai prisidėjo vyriausias „Betsafe-LKL“ žaidėjas.

Darylas Doualla bei Bradley Davisonas stengėsi gerinti Kėdainių ekipos padėtį, skirtumas mažėjo (64:67), o laiko dar liko sočiai – daugiau nei pusė ketvirčio. M.Lukauskio tritaškis vėl žlugdė oponentų viltis, tuo tarpu Artūro Žagaro ranka prie baudų metimo bei tritaškio linijos drebėjo – 72:77. Kitoje aikštės pusėje Ahmadas Cavaras rodė šaltus nervus ir taip praktiškai tvirtino pergalę „Wolves“.

Likus 5 sekundėms B.Davisonas neleido alytiškiams jaustis ramiai, tačiau stebuklas nebeįvyko – Eigirdo Žukausko baudos metimai tapo lemtingais – 81:76.

Įspūdingas M. Lukauskis per 23 minutes pelnė 26 taškus (4/4 dvit., 6/8 trit.).

„Nevėžio-Optibet“ gretose ryškiausias buvo Bradley Davisono (20 tšk.) ir Pauliaus Petrilevičiaus (19 tšk., 8 atk. kam., 29 n.b.) duetas, rinkęs beveik pusę taškų.

„Nevėžis-Optibet“: Bradley Davisonas 20, Paulius Petrilevičius 19 (8 atk. kam.), Darylas Doualla 11, Artūras Žagaras 8 (5 rez. perd.), Danielius Lavrinovičius 6, Timas Lambrechtas bei Dominykas Stenionis – po 5.

„Wolves“: Mindaugas Lukauskis 26 (6/9 trit.), Ahmadas Caveras 14 (11 rez. perd., 1/7 dvit.), Adas Juškevičius 9 (1/8 trit.), Marcosas Delia ir Hugo Invernizzi – po 8.

„Džiaugiamės, kad laimėjome, klubas naujas, žaidėjai tik šį sezoną susirinko. Viena, kai žaidi draugiškas rungtynes, atrodo viskas paprasčiau, o šiandien jautėsi atsakomybė. Įprastai žaidžiame greitai, bet šįkart to trūko, sunkiai išsijudinome. Po pertraukos pradėjome gintis, atsirado šansai bėgti į greitas atakas, taip perlaužėme rungtynes“, – sakė Rimas Kurtinaitis.

„Palaikymas smagus, atmosfera gera, kaip ir turėtų būti atidarymo rungtynėse. Pralaimėjimas brendo žingsnis po žingsnio nuo antro kėlinio. Jei pirmajame leidome varžovams atkovoti 2 kamuolius ir patys klydome 2 kartus, tai vėliau leidome jiems pajusti žaidimą“, – apgailestavo Gediminas Petrauskas.