Aukštaitijos derbyje Panevėžio klubą į pergalę vedė ryškus trejetas

2022-09-25

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) jau pirmąjį savaitgalį įvyko Aukštaitijos derbis.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-0) savo arenoje 86:74 (19:15, 18:15, 26:24, 23:20) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0-1).

Kaip ir būdinga pirmosioms sezono rungtynėms, komandos startavo nerezultatyviai, o pirmieji į priekį truktelėjo šeimininkai, efektyviai į aikštę žengus Pauliui Murauskui – 28:17.

Dviženkliu skirtumu atsilikę pasvaliečiai sustabdė kraujavimą, o po Justo Furmanavičiaus tritaškio kiek priartėjo – 26:33. Paskutiniais pirmosios mačo pusės taškais tapo Evaldo Šaulio baudų metimai, o į rūbines komandos išsiskirstė esant 7 taškų skirtumui – 30:37.

Ilgai lauktą pirmąjį šeimininkų tritaškį tik įpusėjus trečiajam kėliniui pataikė Jamelas Morrisas – 51:40. Netrukus prie jo dviem tolimais dūriais prisijungė ir Kristianas Kullamae – 61:50. Lemiamame ketvirtyje estas pridėjo dar vieną tritaškį, bet Evaldas Šaulys sugebėjo tai atkartoti su pražanga – 62:68.

Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei dar vieną svarbų tritaškį pridėjo Željko Šakičius – 81:69. Šis deficitas iki finalinės sirenos nesunyko.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Gabrielius Maldūnas, Benas Griciūnas ir K. Kullamae, pelnę atitinkamai 16, 15 ir 14 taškų.

Svečių neišgelbėjo net ir rezultatyviausiu mačo žaidėju tapęs E. Šaulys. Iš Jonavos tarpsezoniu persikėlęs gynėjas per 27 minutes pelnė 19 taškų (1/5 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 5/5 baudų metimų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, po 2 kartus suklydo ir prasižengė bei surinko 20 naudingumo balų.

Pasvaliečiai neatsilaikė net ir neprametę nė vieno baudos metimo (15/15), o tritaškius laidę 41 procento taiklumu (11/27). Didžiausia jų problema tapo skaudžiai pralaimėta kova dėl kamuolių – 26:40.

„7bet-Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 16 (6 atk. kam., 7/10 dvitaškių), Benas Griciūnas 15 (7/10 dvitaškių, 7 atk. kam.), Kristianas Kullamae 14 (4/6 tritaškių, 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Jamelas Morrisas 9, Stefanas Peno ir Paulius Murauskas po 8.

„Pieno žvaigždės“: Evaldas Šaulys 19 (4/6 tritaškių, 5 rez. perd.), Ignas Vaitkus 12, Rihardas Kuksikas 11 (3/5 tritaškių), Justas Furmanavičius 9, Corey Allenas-Williamsas 8 (3/10 metimų), Martynas Pacevičius 6 (11 atk. kam.).