Užsikūręs „Rytas“ nepaliko vilčių „Neptūno“ vyrams
LKL nuotr.

Užsikūręs „Rytas“ nepaliko vilčių „Neptūno“ vyrams

Autorius: LKL.lt
2022-09-29

Vilniaus „Rytas“ (2-0) užsikūrė antrajame kėlinyje ir galiausiai pasiekė triuškinamą pergalę „Betsafe-LKL“. Namuose Giedriaus Žibėno auklėtiniai 93:67 (18:17, 22:10, 26:13, 27:27) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (0-2).

Rungtynės prasidėjo gana lygiai. Mindaugas Girdžiūnas, kuris dar praeitą sezoną žaidė sostinėje, savo taiklia ranka padėjo išlaikyti nedidelį deficitą – 13:14. „Neptūnas“ trumpam buvo net išsiveržęs į priekį, bet paskutinės sekundės metimu vilniečius į priekį grąžino Margiris Normantas – 18:17.

Žygimantas Janavičius ir Mindaugas Girdžiūnas neleido „Neptūnui“ stipriai atsilikti (21:24), tiesa, „Rytas“ atsakė tritaškių lietumi – juos smeigė Elvaras Fridrikssonas, Tomas Lekūnas ir Gytis Radzevičius – 33:23. Galiausiai deficitas po dviejų ketvirčių siekė 13 taškų ir situacija prastėjo – 27:40.

Po didžiosios pertraukos „Neptūno“ situacija negerėjo – „Rytas“ laikė kontrolę savo rankose – 44:27. Skirtumas tapo triuškinamas (66:40) ir nuo trečiojo kėlinio pabaigos nugalėtojas klausimų nebekėlė. Aistrų ir kietos kovos netrūko, bet vilniečių pergalė buvo užtikrinta.

„Neptūnui“ šįkart jau padėjo Deividas Gailius, tiesa, jis nepelnė nė taško per 17 minučių.

Susitikimo pabaigoje ant parketo pasirodė „Neptūnui“ atstovaujantis Gediminas Leščiauskas – jam tai debiutas „Betsafe-LKL“. Per 2 minutes jis niekuo nepasižymėjo, išskyrus pražangą.

„Rytas“: Margiris Normantas 16, Marcusas Fosteris 12, Gytis Radzevičius 11, Elvaras Fridrikssonas (6 rez. perd.) ir Tomas Lekūnas – po 10, Adas Šimonis 9, Martynas Echodas 7 (11 atk. kam.).

„Neptūnas“: Austinas Wiley 12 (8 atk. kam.), Žygimantas Janavičius ir Nojus Mineikis (3/4 trit.) – po 11, Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Gustys – po 10.

„Ko bijojome, tai įvyko. „Rytas“ namie žaidžia su didele energija, jie priklausomi nuo sirgalių ir gerų momentų. Puolime jie turi talento, pasidaro sunku jį stabdyti. Blogiausia, kad nuleidome rankas ir nustojome kovoti iki galo“, – kaltės dalį prisiėmė Mindaugas Brazys.

„Trenerių štabas gerai padirbėjo su skautingu, o žaidėjai tai išpildė dar geriau ant parketo. Kiekvienas įėjęs suprato, kad reikia kontakto, fiziškumo, nebuvo nė vieno, kuris žaistų minkštai“, – sakė Giedrius Žibėnas.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris