Panevėžyje – užtikrinta Kauno „Žalgirio“ pergalė

2022-10-09

Sekmadienio vakarą ketvirtą sezono pergalę iš tiek pat galimų „Betsafe-LKL“ čempionate pasiekė pernai bronzą čempionate iškovojęs Kauno „Žalgiris“ (4-0)

„Žalgiris“ išvykoje 74:66 (21:17 19:11 19:18, 15:20) palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (3-1).

Po šios pergalės Kauno klubas bent kuriam laikui tampa vienvaldžiu turnyro lyderiu. Po tris pergales turi vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusios Vilniaus „Ryto“ ir Jonavos komandos.

Svarbiausius žingsnius pergalės Panevėžyje link „Žalgiris“ žengė jau per pirmus du kėlinius. Galingai rungtynes pradėję Kazio Maksvyčio auklėtiniai po pirmo kėlinio turėjo 4 taškų (21:17), o per ilgąją pertauką jau 12 taškų (40:28) pranašumą.

Po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai buvo priartėję kiek grėsmingiau (44:53), tačiau žalgiriečiai sėkmingai atstatė dviženklę persvarą ir jos beveik iki pat rungtynių pabaigos nebeiššvaistė.

Likus 52 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Panevėžio ekipos naujos Kristianas Kullamae pataikė dvitaškį su pražanga, realizavo baudos metimą ir priartino „Lietkabelį“ iki 8 taškų (64:72). Vis dėlto, laiko išsigelbėti Nenado Čanako auklėtiniams nebeužteko, rungtynes šeimininkai pralaimėjo 8 taškų skirtumu.

Estas K. Kullamae šioje dvikovoje buvo ir rezultatyviausias (19 tšk.) ir naudingiausas (20 naud. bal.) Panevėžio ekipos žaidėjas.

„Žalgirio“ gretose vėl solidų krepšinį demonstravo komandos naujokai. Keenanas Evansas pelnė 12 taškų ir surinko 18 naudingumo balų, Kevarriusas Heyesas pridėjo 11, Rolandas Šmitas 10.

7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 19 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 13, Jamelas Morrisas 11, Vytenis Lipkevičius 10.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas (6 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas po 12, Kevarriusas Hayesas 11, Rolandas Šmitas 10.

Artimiausias rungtynes Panevėžio ekipa spalio 15 dieną žais Utenoje. „Žalgiris“ spalio 16 dieną namuose priims Gargždų ekipą.