Antra sensacija Vilniuje: Jonavos klubas įveikė „Rytą“

Autorius: lkl.lt
2022-10-15

Čempionams sezono startas klostosi sunkiai. Dabartiniai „Betsafe-LKL“ čempionato nugalėtojai, Vilniaus „Ryto“ (3-2) klubas, patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės žaidžiant savo namų arenoje.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai 71:78 (10:14, 26:16, 12:17, 23:31) krito prieš kol kas viską laiminčią Jonavos „Cbet“ (5-0).

Jonavos komanda bent iki artimiausių Kauno „Žalgirio“ rungtynių tampa vienvalde čempionato lydere.

„Rytas“ savo ruožtu sugeria jau antrą iš eilės pralaimėjimą namuose. Praėjusiame ture Giedriaus Žibėno auklėtiniai 88:92 nusileido Kėdainių ekipai.

Fantastišką pasirodymą Vilniuje surengė Jonavos ekipos legionierius Martinsas Laksas. Latvis vien per paskutinį ketvirtą kėlinį pelnė 17 taškų.

Likus 2:09 minutės M. Laksas pataikė tritaškį ir persverė rezultatą (69:71), vėliau lemiamu metu, likus 1:05 minutės pridėjo ir dviejų taškų vertės metimą (71:75) ir taip įtvirtino įspūdingą asmeninį pasirodymą bei nukalė komandai pergalę.

Iš viso latvio sąskaitoje net 29 taškai (5/5 dvit., 4/7 trit.). ir 28 naudingumo balai. Tai kol kas geriausios jo rungtynės šiame sezone.

Galingai nugalėtojų gretose žaidė ir Goranas Huskičus. Serbas pelnė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų. Tiek pat naudos komandai atnešė vos 6 taškus pelnęs, bet 10 kamuolių sugriebęs Jeffrey Garettas.

Pralaimėjimą patyręs „Rytas“ per lemiamas 1:51 min. nesugebėjo pelnyti nė taško.

Sostinės ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo legionierius Marcusas Fosteris. Įžaidėjas pelnė 20 taškų. Vienintelis be M. Fosterio, dviženklę taškų sumą perkopė Jarvis Williamsas. Puolėjo sąskaitoje 11 taškų.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (5 rez. perd.), Jarvis Williamsas 11 (4 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 8, Lukas Uleckas 7.

„Cbet“: Martinsas Laksa 27, Goranas Huskičius 15 (5 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 11 Vytautas Šulskis 10 (5 atk. kam.).