Finalininkų akistatoje „7bet-Lietkabelis“ pasiuntė „Rytą“ į trečiąjį nokdauną paeiliui

2022-10-22

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) išaušo laikas pirmajam praėjusio sezono finalininkų susitikimui.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (4-2) savo aikštėje 79:70 (17:20, 20:13, 18:15, 24:22) atsilygino už nugvelbtą auksą Vilniaus „Rytui“ (3-3).

10 pirmųjų šeimininkų taškų pelnė Jamelas Morrisas, nors vilniečiai netrukus ir sugebėjo išsiveržti į priekį – 13:12. Vėliau laiminti komanda dažnai keitėsi, kol Paulius Murauskas kraudamas iš viršaus sutvirtino Panevėžio ekipos pozicijas – 30:24.

Pirmąją mačo dalį baudų metimais uždarė Martynas Echodas, tik sumažindamas skirtumą tarp komandų – 33:37. Sugrįžus po ilgosios pertraukos tempą vėl diktavo J. Morrisas, jam talkino ir Benas Griciūnas – 41:34. Vilniečiai suaktyvėjo tik atsilikę aštuoniais taškais ir deficitą tirpdę Luko Ulecko tritaškiu – 43:46.

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ tris minutes ieškojo pirmųjų taškų ir pasižymėjus Marcusui Fosteriui jau atsiliko 49:60. Vis dėlto svečiams pavyko grįžti į rungtynes, o likus žaisti dvi minutes skirtumą perpus pjovė Benedeko Varadi tritaškis – 66:69.

Pradėjus svilti padams, „7bet-Lietkabelio“ situaciją pagerino Željko Šakičiaus tolimas metimas – 72:67. Vytenis Lipkevičius tuomet pasižymėjo greitoje atakoje, o paskutinius klausimus atsakė Kristiano Kullamae baudų metimai.

Titulą ginantiems vilniečiams tai buvo jau trečioji nesėkmė paeiliui, o įskaičiavus ir pasirodymą FIBA Čempionų lygoje, „Rytas“ pergalės skonio nejaučia jau penkių mačų serijoje.

Sezono pradžioje buksavęs J. Morrisas įgauna vis geresnę formą ir šiame mače buvo itin ryškus – 27 minutės, 20 taškų (7/12 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 3/3 baudų metimų), atkovotas ir 3 prarasti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 4 pražangos bei 10 naudingumo balų.

Tuo tarpu svečiams koją kišo nekritę tolimi metimai, kurie buvo realizuoti vos 14 procentų taiklumu – 4/29.

Panevėžiečiai išsiskyrė ir daug solidesne kova dėl kamuolių (43:31), geriau skirstė rezultatyvius perdavimus (20:12) bei problemų turėjo tik su klaidomis, kurių atliko net 21.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 20 (8/18 metimų), Kristianas Kullamae 13 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 5 klaidos), Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam.) ir Željko Šakičius (5 atk. kam.) po 10, Paulius Murauskas ir Gyorgy Golomanas po 7.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas 16, Martynas Echodas (8 atk. kam.) ir Marcusas Fosteris po 13, Benedekas Varadis 10, Lukas Uleckas 9.