„Neptūnas“ triuškinančiu stiliumi pratęsė „Gargždų“ pirmosios pergalės paieškas

2022-10-24

Debiutiniame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone pirmosios pergalės ir toliau neranda „Gargždai“ (0-6).

Lygos naujokai kaimynų mače išvykoje 69:94 (16:20, 18:27, 17:18, 18:29) nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ (2-4).

Pirmoje mačo dalyje visus savo metimus realizavo Matas Jogėla, o svečiams nekrito nei tritaškiai, nei baudų metimai. „Neptūnas“ į ilgąją pertrauką išsinešė pelnytą pranašumą – 47:34.

Trečiajame kėlinyje skirtumui pasiekus rekordinę 16 taškų ribą, iš toli pataikė Julius Kazakauskas – 45:58. Klaipėdiečiai surengė dar vieną gerą atkarpą, o Deividas Gailius įmetė septintąjį komandos tritaškį – 63:45.

Jau ketvirtojo kėlinio pradžioje Matas Vaitkus pasirūpino, kad skirtumas tarp komandų perliptų 20 taškų ribą – 72:51. Ironiškų plojimų „Švyturio“ arenoje sulaukė baudų metimus realizavęs Giedrius Staniulis, nes iki tol buvo realizavęs tik vieną iš šešių.

Paskutines svečių galimybes pakovoti dėl pergalės sudegino deficito išaugimas iki 25 taškų (56:81) ir penktoji lyderio Joshua Newkirko pražanga. „Neptūnas“ turėjo laiko siekti ir šimtojo taško, tačiau pasirinko rungtynes uždaryti apsukas sumažinusiu rezerviniu penketu.

Gargždų komandoje debiutavo naujokas Corey Sandersas. Amerikietis per 15 minučių surinko 2 taškus ir finišavo su vieninteliu naudingumo balu. Klaipėdos komandoje pirmąsias karjeros minutes gavo dvidešimtmetis Matas Repšys.

Žibėjo kitas vietinis talentas M. Vaitkus, per 16 minučių pelnęs 14 taškų (2/2 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 4/5 baudų metimų), atkovojęs, 2 perėmęs ir praradęs kamuolį, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengęs, išprovokavęs 6 varžovų nuobaudos bei surinkęs 18 naudingumo balų.

Geru pasirodymu pasigirti gali ir M. Jogėla – 21 minutė, 16 taškų (5/5 dvitaškių, 2/5 tritaškių), 4 atkovoti ir prarastas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 3 pražangos bei 17 naudingumo balų.

Tuo tarpu Gargždų komandoje vos keturi krepšininkai surinko daugiau nei 4 taškus. Svečiai pralaimėjo ir kovą dėl kamuolių (31:39), o atakuojant iš toli ledų taip ir nepralaužė – 4/17, 24 procentų taiklumas.

Keturiais pralaimėjimais startavęs „Neptūnas“ iškovojo antrąją pergalę paeiliui, o seriją kitą pirmadienį bandys pratęsti namie priimdamas Jonavos „CBet“ (5-1). Tuo tarpu gargždiškius šeštadienį lankys Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (2-4).

„Neptūnas“: Matas Jogėla 16 (5/5 dvitaškių), Matas Vaitkus 14, Mindaugas Girdžiūnas, Deividas Gailius, Rokas Gustys (8 atk. kam.) ir Nojus Mineikis (2/6 tritaškių) po 10, Austinas Wiley 9 (8 atk. kam.), Maliekas White'as 7 (2/9 metimų).

„Gargždai“: Giedrius Staniulis 16 (9 atk. kam., 7 rez. perd., 4/10 baud. met.), Julius Kazakauskas 14 (7 atk. kam.), Samas Thompsonas ir Joshua Newkirkas po 13, Aurimas Urbonas 4 (7 rez. perd.).