Citadele KMT dvikovoje Šiauliuose – pirmasis Jonavos ekipos pralaimėjimas svečiuose

2022-11-03

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) pirmajame etape ketvirtadienį įvyko dar viena B grupės dvikova, kurioje susirėmė Šiaulių „Šiauliai“ (2-1) ir Jonavos „CBet“ (2-1).

Antano Sireikos auklėtiniai namų arenoje 83:79 (25:11, 21:23, 17:25, 20:20) parklupdė svečius iš Jonavos, jiems išrašydami vos antrąjį sezono pralaimėjimą vietiniame fronte, įskaitant ir „Betsafe-LKL“ čempionatą.

Tuo pačiu tai pirmoji Jonavos krepšininkų nesekmė svečiuose, iki šiol keturios jų išvykos baigėsi pergalėmis.

Po šio mačo baigėsi pirmasis Citadele KMT grupių etapo ratas B grupėje. Atsakomieji susitikimai bus žaidžiami nuo lapkričio 16 dienos, o keturi ketvirtfinalio dalyviai, prisijungsiantys prie Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“ bei pora, besivaržysianti dėl paskutiniojo ketvirtfinalio kelialapio, paaiškės gruodžio 1 d.

Saulės miesto atstovus į pergalę šįkart vedė Donatas Sabeckis, kurio sąskaitoje – 18 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai ir 22 naudingumo balai.

Virginijaus Šeškaus kariaunos neišgelbėjo 18 taškų pelnęs Goranas Huskičius.

Dar neįpusėjus pirmajam ketvirčiui Jonavos ekipa ėmė strigti puolime ir likusį kėlinio laiką nepelnė taškų, kol šeimininkai sėkmingai atakavo krepšį ir nutolo per 14 taškų – 25:11. Nors antrajame ketvirtyje jonaviškiai atkuto puolime, ryškaus postūmio jiems padaryti nepavyko – po D. Sabeckio tritaškio su sirena šiauliečiai po pirmosios mačo dalies pirmavo 46:34.

Situacija ėmė keistis po pertraukos, baigiantis kėliniui „CBet“ grėsmingai priartėjo prie varžovų – 59:63. Visą lemiamą kėlinį svečiai kvėpavo priešininkams į nugarą, tačiau lemiamu metu Jonavos krepšininkų rankos keliskart sudrebėjo metant baudas, o tuo pasinaudoję šiauliečiai įtvirtino savo pergalę – 83:79.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis 18, Eimantas Stankevičius 15, Jonas Zohore 13, Arminas Urbutis, Danielis Baslykas ir Paulius Danusevičius po 9, Kyle'as Mangas 6.

„CBet“: Goranas Huskičius 18, Edvinas Šeškus 14, Jeffery Garrettas 11, Vytautas Šulskis 10, Martinas Laksa 9, Dovis Bičkauskis 8.