Puolime įspūdingai užsikūręs „Neptūnas“ nušlavė prieniškius Citadele KMT mače
LKL nuotr.

2022-11-03

Klaipėdos „Neptūnas“ (2-1) puolime buvo sunkiai sustabdomas ir pasiekė pergalę Citadele KMT A grupėje.

Mindaugo Brazio auklėtiniai namuose 110:89 (19:17, 28:24, 29:22, 34:26) sutriuškino Prienų „Labas GAS“ (0-3) klubą.

Rungtynių pradžioje klaipėdiečiai įgijo trapų pranašumą (15:11) ir nors Matas Jogėla dar sumetė baudas, prieniškiai atsakė geresne atkarpa ir atsiliko jau tik 17:19. Prireikė nedaug laiko ir Roko Gadiliausko bei Giedriaus Bergaudo dėka „Labas GAS“ persvėrė rezultatą (25:21), tiesa, šeimininkai į tai taip pat reagavo žaibiškai. Po Mindaugo Girdžiūno tritaškio „Neptūnas“ susigrąžino pranašumą – 30:29. Į ilgąją pertrauką šeimininkai nešėsi dar solidesnę persvarą – 47:41.

Po pertraukos „Neptūnas“ ėmė kontrolę į savo rankas ir Austino Wiley metimai skirtumą artino prie dviženklio – 57:48. Tokiu jis galiausiai virto po M.Girdžiūno dar vieno tolimo šūvio – 60:50. Klaipėdiečiai buvo perėmę iniciatyvą ir kontroliavo rungtynes, o „Labas GAS“ nuleido rankas.

„Neptūnas“ ėmė triuškinti oponentus (83:63), įsibėgėjo taip, kad per pusę ketvirto kėlinio jau pelnė 25 taškus ir pasiekė 100 taškų barjerą – 101:75. Rungtynes šeimininkai baigė ramiai.

Klaipėdos komandoje įspūdingiausiai atrodė A.Wiley, kuris per 19 minučių pelnė 22 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir rinko 33 naudingumo balus.

Žygimantas Janavičius pelnė tik 6 taškus, tačiau atliko net 10 rezultatyvių perdavimų.

Nojus Mineikis pataikė 5 iš 12 „Neptūno tritaškių: jo paties pataikymas buvo 5 iš 8, taip jis pelnė 15 taškų.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad antroje pusėje pavyko pagerinti žaidimą, ypač gynyboje, ir laimėti užtikrintai. Svarbiausia, kad žaidėjai nežaidė po daug minučių, nes po dviejų dienų vėl laukia rungtynės“, – teigė Mindaugas Brazys.

„Turėjome ne visą sudėtį, dėkoju vyrams už kovą, bet trečiame kėlinyje sulūžome. Gynyba neveikė. Jaunimas... Trūksta gerų sprendimų“, – sakė Tomas Gaidamavičius.

„Neptūnas“: Austinas Wiley 22 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 18, Nojus Mineikis 15, Maliekas White‘as 14, Matas Vaitkus 9, Deividas Gailius 8 (6 rez. perd.).

„Labas GAS“: Dominykas Domarkas 17, Giedrius Bergaudas 15, Isaiah Osborne‘as ir Rokas Gadiliauskas – po 13, Karolis Giedraitis 9.