Po pertraukos susikaupęs „7bet-Lietkabelis“ išsivežė pergalę iš Kėdainių

2022-11-05

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (6-2) gerai startavo, vėliau išbarstė persvarą, tačiau po pertraukos susiėmė ir pasiekė pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Nenado Čanako auklėtiniai svečiuose 78:73 (19:20, 15:17, 28:12, 16:24) įveikė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (3-5).

„Nevėžiui-Optibet“ šiame mače nepadėjo Artūras Žagaras, o „7bet-Lietkabeliui“ – Vytenis Lipkevičius.

Nepaisant to, kad „7bet-Lietkabelis“ pradėjo rungtynes spurtu 12:0, Kėdainių klubas greitai ėmė naikinti deficitą. Paulius Petrilevičius aktyviai rinko taškus, prisidėjo ir legionieriai, tad prabėgus pusseptintos kėlinio minutės „Nevėžis-Optibet“ jau pirmavo 14:13.

Šeimininkai įsibėgėjo ir didino persvarą. Danielius Lavrinovičius dar užvedė komandą dvitaškiu su pražanga (27:19), tuo tarpu Bradley Davisonas pirmąsyk rungtynėse „Nevėžio-Optibet“ pranašumą vertė dviženkliu – 29:19. Vis tik „7bet-Lietkabelis“ susiėmė ir surengė gerą atkarpą (32:35), tad prieš antrąją rungtynių pusę atsiliko tik 34:37.

Jamelas Morrisas ir Željko Šakičius vedė į priekį panevėžiečius ir toliau (47:39), solidžiai atrodė ir Stefanas Peno. Kitokį veidą po pertraukėlės rodę svečiai skirtumą didino iki dviženklio (54:43), o kitoje aikštės pusėje Gediminas Petrauskas užsidirbo techninę pražangą. Kėdainių komanda rodė skurdų puolimą ir po trijų ketvirčių atsiliko 49:62.

Paskutiniame ketvirtyje panevėžiečiai saugojo iniciatyvą, o Manto Rubštavičiaus trys baudų metimai tik artino prie pergalės svečius – 74:59. Intriga neišnyko, nes Marius Valinskas ir B.Davisonas pridėjo po dvitaškį paskutinės minutės metu (73:78), tad N.Čanakas prašė pertraukėlės. Šeimininkai nebeprasižengė ir pergalė atiteko svečiams.

Stefanas Peno žaidė sezono geriausią mačą „Betsafe-LKL“: pelnė 15 taškų (2/3 dvit., 2/2 trit., 5/6 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų bei rinko 21 naudingumo balą.

Efektyvumo rekordą gerino ir Mantas Rubštavičius, kuris įmetė 11 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir rinko 18 naudingumo balų.

„Nevėžis-Optibet“: Timas Lambrechtas 16 (10 atk. kam.), Bradley Davisonas 15 (2/7 trit.), Paulius Petrilevičius 13, Danielius Lavrinovičius 9, Marius Valinskas (7 rez. perd.) ir Darylas Doualla – po 8.

„7bet-Lietkabelis“: Stefanas Peno 15, Jamelas Morrisas ir Željko Šakičius – po 12, Mantas Rubštavičius 11, Kristianas Kullamae 9.