D. Sabeckio vedami „Šiauliai“ išgyveno mūšį Pasvalyje

2022-11-17

Gerokai išretėjusios pajėgos nesutrukdė „Šiauliams“ (3-1) pasiekti dar vieną pergalę Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT).

B grupės rungtynėse svečiuose 81:71 (17:13, 28:15, 13:24, 23:19) pavyko įveikti Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0-4).

Šiauliečiams šiame mače nepadėjo peršalimo simptomus pajutę Martynas Varnas, Paulius Danusevičius, Danielius Baslykas ir Jokūbas Rubinas. „Pieno žvaigždės“ vertėsi be Martyno Arlausko.

Pasvalio komandos situacija yra pesimistinė, kadangi likusios grupės ekipos turi sąskaitoje bent po 2 pergales.

„Šiauliai“ startavo geriau (13:4), o priartėti bandžiusi Pasvalio ekipa grėsmingiau skirtumo nesumažindavo – 13:17. Antrajame kėlinyje šiauliečiai visiškai dominavo: gera Jono Zahore atkarpa leido įgauti dviženklę persvarą (26:13), o Nemanjos Bezbradicos, Donato Sabeckio ir Kyle‘o Mangaso metimų dėka svečiai pirmavo jau 45:28.

Vis tik po pertraukos „Pieno žvaigždės“ gerokai susiėmė. Dabar jau šeimininkų puolimas užsikūrė geriau: po tritaškį smeigė Corey Allenas ir Evaldas Šaulys, kamuolį krovė Justas Furmanavičius, o ketvirčiui beveik įpusėjus Pasvalio komanda atsiliko 38:45. Intriga tik didėjo po Martyno Pacevičiaus dėjimo (49:52), tik baudų metimais šiauliečiai pasijautė stabiliau – 56:49.

Ketvirtame kėlinyje intriga, atrodė, pasiekė maksimumą, nes pasvališkiai lygino rezultatą (62:62), tiesa, šiauliečiai neleido varžovams jo persverti ir surengė spurtą – 68:62. Skirtumas tik augo (75:65), o svečiai artėjo prie pergalės. Likus pusantros minutės M.Pacevičius dar mažino atsilikimą (71:77), tačiau daugiau intrigos nebeišvydome.

Šiauliečius į pergalę tempė ne itin toli nuo trigubo dublio buvęs D.Sabeckis: 40 min., 24 taškai, 10 atkovotų kamuolių, 7 perdavimai ir 35 naudingumo balai.

„Pieno žvaigždės“: Martynas Pacevičius 15, Ignas Vaitkus 14, Artiomas Kovalovas (5 atk. kam.) ir Corey Allenas – po 11, Rihardas Kuksikas 8.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis 24 (40 min., 10 atk. kam., 7 rez. perd.), Kyle‘as Mangasas 13, Arminas Urbutis ir Nemanja Bezbradica – po 12, Eimantas Stankevičius 10 (11 atk. kam.).