Jonavos ekipa išlaviravo banguotame kelyje link pergalės Pasvalyje

2022-11-23

Pasvalyje vyko dramatiška ir permaininga kova Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT). Čia galiausiai pergalę pasiekė Jonavos „CBet“ (3-2), kuri 80:76 (20:16, 17:25, 20:20, 23:15) palaužė „Pieno žvaigždes“ (0-5).

B grupėje Pasvalio komanda vienintelė lieka be pergalių, A grupėje tokia ekipa yra Prienų „Labas GAS“. Tarpusavio pirmąją akistatą „CBet“ laimėjo 81:70.

Į kitą etapą keliaus po dvi geriausias grupių komandas, trečiosios žais tarpusavyje. Pasvalio komanda jau žino, kad po grupių etapo jos pasirodymas baigiasi.

Rungtynės buvo labai permainingos nuo pat jų pradžios, nes kai „CBet“ atitrūko 18:11, šeimininkai atsakė gera atkarpa ir jau antrojo kėlinio pradžioje kvėpavo į nugaras – 24:25. Galiausiai Dustino Ware‘o tritaškis lygino rezultatą – 27:27.

Kai Jonavos ekipa vėl pabandė atitrūkti (33:27), darbo ėmėsi Martynas Pacevičius ir Artiomas Kovalovas, tuo tarpu Rihardas Kuksikas išvedė į priekį „Pieno žvaigždes“ – 34:33.

Šeimininkai turėjo trapią iniciatyvą savo rankose po dviejų ketvirčių (41:37), po pertraukos skirtumas augo – 47:41. Tiesa, „CBet“ surengė spurtą 9:0, išsiveržė pirmyn (50:47), tad permainų scenarijus kartojosi.

Po trijų kėlinių „Pieno žvaigždės“ turėjo 4 taškų pranašumą (61:57), vis tik Dovis Bičkauskis ėmėsi darbo, kad artintų svečius prie pasvališkių, o galiausiai ir persvertų rezultatą – 67:65. Baudų metimų dėka jonaviečiai saugojo pranašumą (75:72), žaisti liko jau tik pusantros minutės.

Gorano Huskičiaus metimas priartino prie pergalės svečius (77:72), nors Evaldas Šaulys realizavo baudas. Pergalės svečiai nebepaleido iš rankų.

Jonaviškių lyderis D.Bičkauskis žaidė geriausias karjeros rungtynes Citadele KMT – pelnė 24 taškus, atliko 7 perdavimus ir rinko 30 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“: Martynas Pacevičius 18 (9 atk. kam.), Ignas Vaitkus 14, Evaldas Šaulys 10 (7 atk. kam.), Dustinas Ware‘as 8, Artiomas Kovalovas 6.

„CBet“: Dovis Bičkauskis 24 (3/4 trit., 7 rez. perd.), Jeffery Garrettas ir Goranas Huskičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) – po 14, Vytautas Šulskis ir Martinas Laksa – po 9.