Šimto taškų ribą perkopęs „Neptūnas“ išvykoje sutriuškino „Labas GAS“

2022-11-24

Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele KMT“) grupių etape be pergalių lieka Prienų „Labas GAS“ (0-5).

Mariaus Kiltinavičiaus treniruojama ekipa savo arenoje skaudžiai krito prieš Klaipėdos „Neptūną“ (4-1) – 72:105 (14:23, 15:30, 22:26, 21:26).

„Neptūnas“ savo pranašumą įrodinėti ėmėsi dar pirmajame kėlinyje, kuriame po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio atsiplėšė 20:11. Šeimininkų pastangas sugrįžti nubraukė neatsakingas perdavimas paskutinėmis kėlinio sekundėmis, kurį perėmęs Matas Jogėla su sirena dar pataikė tritaškį nuo lentos – 23:14.

Antrajame kėlinyje M. Girdžiūno tritaškis priartino skirtumą prieš triuškinančios ribos – 37:22. Netrukus klaipėdiečiai surengė dar vieną spurtą 10:0, o pražangą mesdamas iš toli išprovokavęs Deividas Gailius nustatė naują rekordinę persvaros ribą, kuri dar labiau išaugo prieš pat ilgąją pertrauką – 53:29.

Po ilgosios pertraukos didžiausiu „Labas GAS“ pasiekimu virto priartėjimas iki 17 taškų. Vėliau Maliekas White’as pataikė itin tolimą tritaškį, o Nojus Mineikis pridėjo dar du tokios vertės metimus – 72:47.

Ketvirtajame kėlinyje abu klubai suprato rungtynių baigtį ir sprendė savas užduotis, tolygiai skirstydamos žaidėjams minutes. Šimtąjį svečių tašką pelnė N. Mineikis.

Prieš buvusią savo ekipą labai prastai pasirodė Klaidas Metrikis – 20 minučių, 5 taškai (1/3 dvitaškių, 1/5 tritaškių), 3 atkovoti kamuoliai, 3 klaidos, 3 pražangos ir -4 naudingumo balai. Paskutinėmis minutėmis kelis metimus pataikęs puolėjas išvengė tuomet fiksuoto net -9 naudingumo balų pasirodymų.

Neigiamus pasirodymus užfiksavo dar trys Prienų komandos žaidėjai – Giedrius Bergaudas (-1), Arnas Adomavičius (-1) ir Džoko Šaličius (-4).

Tuo tarpu vienu pagrindinių pergalės kalvių tapo Oskaras Pleikys – 24 minutės, 18 taškų (6/7 dvitaškių, 6/7 baudų metimų), 9 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 2 klaidos, 7 išprovokuotos pražangos, 3 nuobaudos bei 28 naudingumo balai.

Jaunasis aukštaūgis leido beveik nepastebėti, kad Klaipėdos klubas atvyko vieno lyderių Austino Wiley. Tuo tarpu Prienų klubas rungtynėms neregistravo Tito Sargiūno, tik tris minutes aikštėje praleido Isiah Osborne'as.

„Neptūnas“ iškovojo didžiausią pergalę šį sezoną – anksčiau tokiu pasiekimu galėjo vadinti Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiektą pergalę prieš „Gargždus“ (94:69).

Po šios pergalės Klaipėdos klubas yra praktiškai ramus dėl vietos kitame etape, o Prienų klubas jau prarado šansus pakilti iš paskutinės A grupės vietos.

„Labas GAS“: Dominykas Domarkas 18 (3/5 tritaškių), Justinas Jogminas (5 atk. kam.) ir Brandonas Brownas (4 rez. perd.) po 11, Karolis Giedraitis 8.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 20 (3/3 tritaškių), Oskaras Pleikys 18 (6/7 dvitaškių, 9 atk. kam.), Matas Jogėla 16 (3/6 tritaškių, 4 per. kam.), Maliekas White'as 12 (6 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 9, Nojus Mineikis 8 (2/6 tritaškių).