„Neptūnas“ krito Panevėžyje nesulaikęs J. Morriso

2022-11-26

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalingų įpročių neatsisako Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (8-2).

Panevėžio klubas savo arenoje 80:73 (13:19, 24:22, 27:9, 16:23) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (4-6).

Komandos keitėsi galingomis atkarpomis – „Neptūnas“ buvo stipresnis pirmoje mačo dalyje, anksti atsiplėšdamas 17:10. Gabrielius Maldūnas gerai numetinėjo kamuolius iš baudos aikštelės, Mantas Rubštavičius tokios progos iš toli nerealizavo, o Paulius Murauskas buvo tikslus – 31:32.

Prieš pat ilgąją pertrauką pasižymėjo Mindaugas Girdžiūnas, sukurdamas tarp komandų keturių taškų skirtumą – 41:37. Šis greitai sunyko, o trečiajame kėlinyje „7bet-Lietkabelis“ jau dominavo, perimdamas iniciatyvą ir atitrūkdamas 64:50.

„Neptūnas“ ir šį kartą nepasidavė bei atsakomuoju spurtu po Žygimanto Janavičiaus baudų metimų priartėjo 64:66. Panevėžio klubas vėl surengė atsakomąją atkarpą, susigrąžino dviženklę persvarą (80:69) bei įtvirtino pergalę.

Sunkiai sulaikomas buvo Jamelas Morrisas – 27 minutės, 28 taškai (8/11 dvitaškių, 2/11 tritaškių, 6/6 baudų metimų), 4 atkovoti ir perimtas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai, 3 pražangos bei 23 naudingumo balai.

Tuo tarpu Klaipėdos ekipos lyderiams ryškiai žibėti neleista – nė vienas komandos žaidėjas neperkopė 11 taškų slenksčio. 17 naudingumo balų surinko tik arti dvigubo dublio buvęs Austinas Wiley (10 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai).

Klaipėdos klubas nutraukė gerą savo seriją – per penkis pastaruosius mačus buvo suklupęs tik kartą. Tuo tarpu Nenado Čanako auklėtiniai laimėjo penktąjį kartą paeiliui.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 28 (10/22 metimų), Vytenis Lipkevičius 17 (4/5 tritaškių), Paulius Murauskas 11, Mantas Rubštavičius 6.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius (6 atk. kam., 4 klaidos), Deividas Gailius (3/8 tritaškių) ir Rokas Gustys (5/5 dvitaškių, 4 atk. kam., 4 klaidos) po 11, Mindaugas Girdžiūnas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Austinas Wiley (9 akt. kam.) po 10, Matas Jogėla 7.