Dramatiškoje kovoje „Žalgiris“ palaužė „Wolves“ ekipą

2022-11-28

Alytaus „Wolves“ (6-4) ekipa metė rimtą iššūkį Kauno „Žalgiriui“ (9-1), tačiau „Betsafe-LKL“ rungtynių pabaigoje pranašumą įrodė Kazio Maksvyčio auklėtiniai.

Jie namuose 90:85 (21:15, 23:24, 24:29, 22:17) palaužė Rimo Kurtinaičio treniruojamą ekipą.

„Žalgiris“ šįkart neturėjo Kevarriuso Hayeso, o „Wolves“ – diskvalifikuoto Ado Juškevičiaus.

10:0 – taip rungtynes pradėjo „Žalgirio“ komanda, tuo tarpu „Wolves“ pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus beveik keturioms minutėms, kuomet iš toli pataikė Ahmadas Caveris. Mindaugas Lukauskis ėmė gaivinti alytiškių puolimą (9:14), tačiau „Žalgiris“ naudojo aukštaūgius, kurie skirtumą vėl augino – 21:13.

Rolandas Šmitas kauniečių persvarą pavertė dviženkle (27:17), tuo tarpu M.Lukauskis buvo aktyvus ir toliau, būtent jo dėka „Wolves“ vijosi šeimininkus – 22:27. Po Regimanto Minioto dėjimo ekipas skyrė tik du taškai (27:29), tad dabar jau Alytaus komanda siekė nepaleisti į priekį „Žalgirio“. Po dviejų kėlinių kauniečiai turėjo trapų pranašumą – 44:39.

Vitalijaus Kozio ir A.Caverio tandemas lygino rezultatą (44:44), o Marcosas Delia išvedė į priekį „Wolves“ – 48:46. Dovydo Giedraičio baudos ir Igno Brazdeikio tritaškis vėl leido „Žalgiriui“ pirmauti (51:48), nors A.Caveris darė viską, kad jo komanda neatsiliktų – 55:56. Į puolimą geriau įsitraukė Tyleris Cavanaugh (60:55), tačiau vėl apie save priminęs M.Lukauskis rezultatą persvėrė dviem iš eilės tritaškiais – 66:65. Keenanui Evansui atsakė Kristupas Žemaitis, tad po trijų kėlinių buvo lygu – 68:68.

Lygi kova tęsėsi. E.Žukauskas tapo kertiniu Alytaus ekipos žaidėju (77:76), tuo tarpu Laurynas Birutis realizavo tik vieną baudą. V.Kozys prasižengė, kai K.Evansas metė iš toli, o šeimininkai ėmė tolti – 82:77. E.Žukauskas gelbėjo savo ekipą (81:82), tiesa, kitoje aikštės pusėje svarbiu tapo kapitonas – 86:83. R.Miniotas baudų metimais vėl rėžė skirtumą (85:86), vis dėlto tuo pačiu atsakęs R.Šmitas artino prie pergalės kauniečius. Liko 17 sek., K.Evanso baudos tvirtino pergalę kauniečiams.

Lukas Lekavičius per 11 minučių nepelnė taškų, 2 kartus prasižengė, atliko 2 perdavimus ir prametė keturis metimus, tad rinko -5 naudingumo balus.

Kitoje aikštės pusėje A.Caveris kartojo rezultatyviausią sezono pasirodymą (19 tšk.). R.Miniotas rinko dvigubą dublį (10 tšk., 10 atk. kam.) ir žaidė efektyviausią (20 n.b.) sezono mūšį.

Vyriausio „Betsafe-LKL“ žaidėjo M.Lukauskio sąskaitoje – 17 taškų.

Įdomu tai, kad Kauno ekipa klydo daugiau (18) nei alytiškiai (14).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17 (5 rez. perd.), Laurynas Birutis 12 (7 atk. kam.), Edgaras Ulanovas (9 atk. kam.) ir Rolandas Šmitas – po 11, Karolis Lukošiūnas 10, Arnas Butkevičius 9.

„Wolves“: Ahmadas Caveris 19 (6 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 17, Eigirdas Žukauskas 15, Regimantas Miniotas (10 atk. kam., 20 n.b.) ir Marcosas Delia – po 10.