J. Zohore lemiamu baudos metimu palaužė „Neptūną“

2022-12-06

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko beveik lygių varžovų dvikova.

„Šiauliai“ (5-6) savo arenoje tik po atkaklios kovos ir lemiamų taškų 61:60 (16:22, 9:10, 20:10, 16:18) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (4-7).

Abi komandos startavo greitu žaidimu, tačiau atakos nebuvo itin efektyvios. Šiauliečiai keletą kartų nesėkmingai bandė įvesti kamuolį Nemanjai Bezbradicai, o tuo pasinaudoję svečiai pirmąjį kėlinį baigė atitrūkdami 22:16.

Antrajame kėlinyje „Šiauliai“ ilgai ieškojo pirmųjų taškų, o pagaliau pralaužę ledus jau turėjo kapanotis iš dviženklio deficito (20:31). Iki ilgosios pertraukos abi komandos kovojo su savo demonais – Klaipėdos klubas prastai atakavo iš toli (1/12 tritaškių), o agresyvumo stokoję šeimininkai nė karto nestojo prie baudų metimo linijos.

Geriau po ilgosios pertraukos startavę šiauliečiai Jono Zohore tritaškiu išsiveržė į priekį – 36:35. Ketvirtajame kėlinyje dar kartą keičiantis rungtynių krypčiai svarbų tritaškį įmetė Matas Vaitkus – 51:46. „Šiauliams“ vėl priartėjus galingai įkrovė Austinas Wiley – 56:52. Iki minimalaus deficitą mažino Pauliaus Danusevičiaus taškai – 59:60.

Donatas Sabeckis skubotoje atakoje išprovokavo Mato Jogėlos pražangą ir pataikydamas tik vieną baudos metimą išlygino rezultatą (60:60). Vis dėlto atsakomasis svečių išpuolis baigėsi klaida, „Šiauliams“ paliekant 4,8 sekundes. Tai vėl baigėsi išprovokuota pražanga, o J. Zohore pataikė pirmąjį baudso metimą, prametė antrąjį bei svečiams laiko nepaliko.

Rungtynių herojumi tapęs danas per 24 minutes pelnė 11 taškų (2/5 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 4/6 baudų metimų), atkovojo 5 ir prarado 2 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas bei pats 3 kartus pažeidęs taisykles surinko 11 naudingumo balų.

Galingą dvigubą dublį surinko net ir prie baudų metimo linijos strigęs A. Wiley. Amerikietis per 21 minutę pelnė 13 taškų (6/10 dvitaškių, 1/8 baudų metimų), atkovojo 15 kamuolių, blokavo 3 metimus, perėmė kamuolį, 3 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė bei surinko 20 naudingumo balų.

Abi komandos taip ir nepralaužė ledų metant tritaškius („Šiauliai“ – 5/22, 23 procentai, „Neptūnas“ – 6/30, 20 procentų), o klaipėdiečiai net ir dominuojant A. Wiley sugebėjo kovą dėl kamuolių pralaimėti 38:47. Svečiams koją kišo ir rotacijos gylio trūkumas – vos trys žaidėjai pelnė daugiau nei po 6 taškus.

Pagal tvarkaraštį šis mačas turėjo uždaryti pirmąjį „Betsafe-LKL“ ratą – tam sukliudė tik nukeltos Vilniaus „Ryto“ (7-3) ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (3-7) rungtynės.

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius (0/4 tritaškių, 16 atk. kam., 5 klaidos) ir Arminas Urbutis po 12, Jonas Zohore 11 (5 atk. kam.), Martynas Varnas 9 (3/10 metimų), Donatas Sabeckis 8 (0/6 tritaškių, 8 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Neptūnas“: Matas Jogėla 17 (6 atk. kam.), Deividas Gailius 15 (3/9 tritaškių, 6 atk. kam.), Austinas Wiley 13 (15 atk. kam., 1/8 baud. met., 3 blokai), Rokas Gustys 6.