LKL dėmesys sudėtingiems momentams „Ryto“ – „7bet-Lietkabelio“ rungtynių pabaigoje

2022-12-12

Šeštadienį „Betsafe-LKL“ čempionate įvyko itin atkakli kova tarp Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ komandų.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose tik po pratęsimo 109:104 (27:23, 24:21, 18:29, 21:17, 19:14) parklupdė Panevėžio ekipą ir atsirevanšavo varžovams už nesėkmę pirmajame rate (70:79).

Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę, išskiria sudėtingus momentus ir juos aiškina krepšinio sirgaliams.

Šį kartą du epizodai įvykę ketvirtojo kėlinio pabaigoje:

Likus 8,7 sek. iki 4-ojo kėlinio pabaigos, „7bet-Lietkabelio“ komandos žaidėjas Gabrielius Maldūnas meta į krepšį, baigiantis atakos laikui.

Teisėjai nėra įsitikinę, kad pažeista 24 sek. taisyklė, todėl nestabdo žaidimo ir laukia, ar metimas bus sėkmingas, ar ne.

Pagal taisyklių interpretacijas ir Skubios peržiūros sistemos (SPS) instrukcijas, teisėjai gali stabdyti žaidimą ir pasinaudoti SPS peržiūra, jeigu kamuolys įkrenta į krepšį. Šiuo atveju metimas buvo nesėkmingas, todėl žaidimas nebuvo stabdomas.

Peržiūrėjus vaizdo įrašą matyti, kad G. Maldūnas kamuolį iš rankų išleido 0,05 sek. po atakai skirto laiko pabaigos. Be SPS pagalbos tai nustatyti yra labai sudėtinga.

Procedūriškai teisėjai viską atliko teisingai.

Iš karto po šio epizodo, likus 1,2 sek. iki 4-ojo kėlinio pabaigos, „Ryto“ komandos žaidėjas Gytis Radzevičius meta į krepšį iš savo aikštės pusės.

Išleidus kamuolį iš rankų, įvyksta praslystantis kontaktas tarp Panevėžio komandos žaidėjo G. Maldūno ir G. Radzevičiaus, už kurį atsakingas puolėjas.

Šioje situacijoje prieš metantį į krepšį žaidėją nebuvo prasižengta, todėl, vadovaujantis pranašumo/žalos principu, teisėjai pasielgė teisingai, nieko nefiksuodami ir palikdami teisę abiem komandoms žaisti pratęsimą.