G. Maldūnas su sirena praklupdė „CBet“

2023-01-07

Itin intriguojančią kovą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) surengė dvi pirmojo šešeto komandos.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-5) namų arenoje lemiamu metimu 86:84 (18:19, 19:27, 23:18, 26:20) įveikė Jonavos „CBet“ (8-6).

Pirmajame kėlinyje komandos žengė koja kojon, o antrasis jau priklausė svečiams, kurie po Martino Laksos tritaškio su Manto Rubštavičiaus pražanga pabėgo į priekį 40:27. Skirtumą kiek aptirpdė vien iki ilgosios pertraukos 16 taškų surinkęs Gabrielius Maldūnas – 37:46.

Trečiąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo liedami tritaškius ir po Kristiano Kullamae tolimos bombos išlygino rezultatą – 46:46. „CBet“ tuomet sustabdė kraujavimą, bet rezultatą persvėrė dar vienas esto šūvis iš toli – 54:51. Vėliau komandos keitėsi rezultatą persvėrusiais metimais, o kėlinio pabaigoje į priekį vėl truktelėjo Jonavos klubas (64:60), nors Artūras Valeika nesportiškai prasižengė prieš Vytenį Lipkevičių.

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Paulius Murauskas, pats rinkęs taškus ir blokavęs Goraną Huskičių – 72:72. Serbas pirmuosius savo taškus pelnė tik likus žaisti dvi minutes ir tuo pačiu persvėrė rezultatą, bet jam vėl atsakė P. Murauskas – 79:78. Svarbų tritaškį pataikė M. Rubštavičius, tačiau Glynno Watsono baudų metimai ir G. Huskičiaus dvitaškis likus 17 sekundžių išlygino rezultatą – 84:84.

Panevėžio klubas savo atakai išnaudojo visą likusį laiką, o pergalingus taškus paskutiniu prasiveržimu pelnė G. Maldūnas.

Mačo herojus iš viso pakilęs nuo suolo per 26 minutes pelnė 20 taškų (10/12 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 10 ir perėmė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

Tuo tarpu solidų debiutą „CBet“ gretose pratęsė G. Watsonas. Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele KMT“) kovose skambiai debiutavęs amerikietis šį kartą su 20 taškų buvo rezultatyviausias komandoje.

Fantastiškai sezoną pradėjęs Jonavos klubas pastaruoju metu pateko į duobę, pralaimėjo ketvirtąjį mačą paeiliui ir LKL pergalės iškovojęs nėra nuo lapkričio 28-osios. Tuo tarpu „7bet-Lietkabelis“ antrame mače paeiliui nugalėjo tiesioginius turnyro lentelės varžovus, tarpušvenčiu 86:80 įveikęs „Wolves“.

Panevėžio klubas pergalėmis pavijo antrąją vietą turnyro lentelėje užimančius Vilniaus „Rytą“ (10-4), Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (10-4) ir „Wolves“ (10-5), „CBet“ tapo vienvaldžiais šeštosios vietos savininkais.

„7bet-Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 20 (10 atk. kam., 10/12 dvitaškių), Kristianas Kullamae 19 (5/9 tritaškių, 4 rez. perd.), Paulius Murauskas 11 (5/6 dvitaškių), Jamelas Morrisas ir Mantas Rubštavičius po 9.

„CBet“: Glynnas Watsonas 20 (4/5 tritaškių), Dovis Bičkauskis 17 (3 per. kam.), Jeffery Garrettas 13 (7 atk. kam., 3 rez. perd.), Artūras Valeika 9 (5 atk. kam., 4 klaidos), Edvinas Šeškus 8 (6 rez. perd.).