Lemiamu metu susiėmęs „Žalgiris“ laimėjo Šiauliuose

2023-01-16

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) lyderė Kauno „Žalgirio“ (15-1) komanda įsirašė į sąskaitą dar vieną pergalę.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 93:75 (22:18, 21:20, 27:17, 23:20) susitvarkė su „Šiauliais“ (8-8).

Kauniečiai vertėsi be Arno Butkevičiaus, kuris gavo poilsio, taip pat – sergančio Dovydo Giedraičio. Ant parketo grįžo mėnesį nerungtyniavęs Mantas Kalnietis, žaidęs epizodiškai 8 minutes. Tuo tarpu „Šiauliai“ registravo traumą besigydžiusį Donatą Sabeckį, bet vienas klubo lyderių ant parketo nepasirodė.

Nors pergalę žalgiriečiai pasiekė užtikrintai, mačo pradžia tokia lengva nebuvo. Abiem ekipoms nestigo tritaškių pirmajame ketvirtyje, tad vienu metu šeimininkai persvėrė rezultatą 14:10. Vis tik Karolis Lukošiūnas įvedė lygybę, o dar vienas jo tolimas šūvis grąžino persvarą „Žalgiriu“ – 18:15.

Skirtumas augo (28:20), nors legionieriai bandė gaivinti šiauliečių puolimą – 24:28. Vis tik po Isaiah Tayloro metimo svečiai pirmąsyk susitikime įgijo dviženklę persvarą (36:26), bet ją iki antro ketvirčio galo išbarstė – 43:28.

Trečio ketvirčio pradžioje fiksuotas kuriozas, kuomet komandoms pasimetus dėl aikštės pusių Paulius Danusevičius tiesiog išbėgo ir krovė į krepšį. Už emocijas techninę pražangą galiausiai gavo Kazys Maksvytis, tuo tarpu šiauliečiai išsiveržė į priekį – 47:43. „Žalgiris“ į tai reagavo spurtu 14:1, kuris leido vėl perimti iniciatyvą, tad po trijų ketvirčių svečiai turėjo tvirtą persvarą – 70:55.

Paskutiniame ketvirtyje didesnės intrigos išvysti jau nebepavyko – „Žalgiris“ ėmė triuškinti aikštės šeimininkus – 86:67.

Ant parketo pirmąsyk „Betsafe-LKL“ pasirodė du „Žalgirio“ naujokai. I.Tayloras per 25 minutes pelnė 8 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 perdavimus, 2 kartus klydo, perėmė kamuolį, provokavo pražangą, 4 kartus pažeidė taisykles ir rinko 9 naudingumo balus.

Achille Polonara per 24 minutes įmetė 2 taškus (0/8 metimai „iš žaidimo“), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, gavo 2 pražangas, provokavo tiek pat ir rinko 4 naudingumo balus.

Karolis Lukošiūnas žaidė rezultatyviausią sezono mačą „Betsafe-LKL“ ir pataikė net 7 iš 11 tritaškių. Viso jo sąskaitoje – 21 taškas. Tiek pataikytų tolimų metimų – pakartotas jo rekordas „Betsafe-LKL“.

Ne ką daugiau tolimų metimų smeigė visi šiauliečiai (8 iš 19), kai tuo tarpu „Žalgiris“ – 17 iš 35. 17 tolimų metimų – „Žalgirio“ sezono rekordas ir pakartotas „Betsafe-LKL“ sezono rekordas, kurį taip pat fiksavo Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.

„Šiauliai“: Martynas Varnas 16 (5 rez. perd.), Jonas Zohore 13 (7 atk. kam.), Nemanja Bezbradica 11, Paulius Danusevičius (7 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Eimantas Stankevičius – po 10.

„Žalgiris“: Karolis Lukošiūnas 21 (7/11 trit.), Lukas Lekavičius 16, Ignas Brazdeikis 12, Isaiah Tayloras 8 (6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 7, Laurynas Birutis 6 (7 atk. kam.).