„Žalgirio“ pergalė Alytuje: diskvalifikacija, kitas vyr. treneris ir du R.Javtoko tritaškiai (foto, video)

2016-12-05

[lkl_gallery id="94625"]

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tvirtai žingsniuoja „Tete-A-Tete Casino – LKL“ čempionate. Šalies čempionai užtikrintai susitvarkė su Alytaus „Dzūkija“ 94:61 (31:12, 23:8, 19:26, 21:15) ir šventė jau 13-ąją pergalę iš eilės.

Šou. „Žalgiris“ pradėjo dominavimą nuo pirmųjų minučių. Kauniečiai dar pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 25:10, o šią persvarą daugiausiai sukrovė Kevinas Pangosas, vos per 6 minutes pelnęs net 11 taškų.

Bet ir be K.Pangoso „Žalgirio“ puolimo mašina važiavo aukščiausia pavara. Po dviejų kėlinių komandas skyrė net 34 taškai – žalgiriečiai pirmavo 54:20 ir anksti išsiaiškino rungtynių nugalėtoją.

Tritaškiai. „Žalgiris“ dar iki pertraukos pataikė net 9 tolimus metimus iš 14, o iš viso realizavo 50 proc. tolimų metimų (13/26).

Siurprizas. Prie šios statistikos netikėtai prisidėjo Robertas Javtokas. Per dvi paskutines rungtynių minutes „centras“ paleido tris tolimus šūvius, iš kurių net du pasiekė tikslą. Tai buvo pirmieji R.Javtoko tolimi metimai nuo 2015-ųjų birželio 19-osios. Iš viso žalgirietis pelnė 14 taškų.

Diskvalifikacija. Bet ne viskas kėlė šypseną. Rungtynės anksčiau laiko baigėsi „Dzūkijos“ gynėjui Gediminui Navickui. Už dvi nesportines pražangas ketvirtojo kėlinio pradžioje krepšininkas turėjo palikti aikštę ir kulniuoti į rūbinę.

Liga. „Dzūkija“ vertėsi be susirgusio vyr. trenerio Andrejaus Urlepo. Jį pavadavo asistentas Zoranas Carapičius.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: P.Jankūnas 17, K.Pangosas 15 (7 rez. perd.), R.Javtokas ir B.Motumas po 14.

„Dzūkija“: G.Navickas 14, A.Hernandezas 11 (5 rez. perd.), K.Guščikas 9, P.Morkeliūnas 8.