Lyderystę Jonavoje pajutęs G. Watsonas: apie istorinį Citadele KMT finalo ketvertą, V. Šeškaus emocijas ir bičiulystę su T. Websteriu
LKL nuotr.

Lyderystę Jonavoje pajutęs G. Watsonas: apie istorinį Citadele KMT finalo ketvertą, V. Šeškaus emocijas ir bičiulystę su T. Websteriu

Autorius: LKL.lt
2023-01-25

Glynnas Watsonas vos prieš kelias savaites leidosi į netolimą kelionę Sopotas – Jonava. Sezoną pradėjęs „Trefl“ klube ir ten atrodęs solidžiai jis sulaukė Virginijaus Šeškaus pasiūlymo papildyti jo auklėtinių gretas.

Neprireikė daug laiko, kad apie G.Watsoną būtų galima kalbėti kaip apie vieną iš „CBet“ lyderių. „Betsafe-LKL“ dvejose rungtynėse jo vidurkiai siekė 12,5 taško, 2,5 atkovoto kamuolio bei 4 rezultatyvius perdavimus, o dar ryškiau amerikietis žibėjo Citadele KMT ketvirtfinalyje prieš Klaipėdos „Neptūną“.

Pirmajame mače įžaidėjas žlugdė „Neptūną“, pelnęs 23 taškus ir atlikdamas 4 perdavimus, o antrajame įmetė 28 taškus. Abejose rungtynėse G.Watsonas pataikė po 4 tritaškius ir atvedė „CBet“ į Citadele KMT finalo ketvertą, kuris vasario 18–19 d. vyks Šiauliuose.

„Mėgaujuosi tokiomis rungtynėmis. Smagu, kai gali kovoti dėl tokių svarbių pasiekimų, žinojau, kad finalo ketvertas – istorinis dalykas Jonavos klubui. Taip, tokiose rungtynėse daug spaudimo, daug emocijų, bet kartais reikia tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis kova. Kiekvienose atsakingose rungtynėse stengiuosi nusiteikti būtent taip“, – apie savo lyderystę pasakojo jis.

LKL.lt portale – pokalbis su Jonavos komandos naujoku apie greitą adaptaciją, lyderystę, „CBet“ potencialą bei bičiulystę su buvusiu žalgiriečiu Tai Websteriu.

– Į Lietuvą atvykote prieš mėnesį, kuomet prisijungėte prie „CBet“ ekipos. Kaip prabėgo šis laikas?

– Puikiai. Stengiausi būti naudingas komandai, gerai žaisti ir padėti siekti pergalių. Nuo tada, kai čia atvykau, mums sekėsi gerai, iškovojome tris pergales iš keturių galimų, tai ir norisi tęsti.

– Europos krepšinis jums jau pažįstamas neblogai, bet Lietuvoje rungtyniaujate pirmąsyk. Nepaisant to, atrodo, kad didelių adaptacijos sunkumų nepajutote.

– Jei atvirai, vis dar bandau prie visko prisitaikyti: prie naujos gyvenamosios vietos, komandos draugų, trenerių. Tai natūralu, kuomet atvyksti nieko nepažinodamas, o šie žmonės tarpusavyje yra jau pusmetį.

– Kas iš komandos draugų labiausiai padėjo jums įsilieti į kolektyvą?

– Visi mane priėmė labai šiltai, tai tikrai puikus jausmas. Jie labai greitai padėjo man čia pasijusti kaip namie, suprasti, ko nori ir tikisi treneris, kas čia manęs laukia. Gal kiek daugiau pagalbos buvo iš Jeffo, kuris yra amerikietis kaip ir aš, kaip bebūtų, mes tautiečiai, mąstome panašiai.

– Jeffery Garrettas atrodo puikus ir nuotaikingas vyras. Kaip suprantu, ryšį su juo suradote greitai?

– Tikrai taip. Nuo pirmosios, jei tiksliau – antrosios mano atvykimo dienos leidome laiką kartu, keliavome papietauti, pasišnekėjome. Jis man papasakojo apie save, komandą, jos braižą, detales, kurios buvo svarbios. Kaip ir sakau, jaučiausi priimtas labai šiltas, o Jeffas irgi buvo ne išimtis.

– Šį sezoną pradėjote Lietuvos kaimynėje Lenkijoje. Šios šalys yra greta, bet kaip dėl krepšinio, ar matote skirtumų?

– Lietuvoje esu labai neseniai, objektyviai lyginti yra labai sunku. Manau, kad man reiktų sužaisti daugiau rungtynių, jog galėčiau daryti išvadas. Nenoriu meluoti, todėl galėsiu papasakoti kiek vėliau, kai susidursiu su daugiau oponentų (Šypsosi).

– Kokį įspūdį jums kol kas paliko „Betsafe-LKL“ ir Citadele KMT turnyrai?

– Tai tikrai pajėgi lyga, tai girdėjęs buvau jau anksčiau, kuomet čia žaidė mano senas bičiulis Tai Websteris. Pernai jis rungtyniavo Kauno „Žalgiryje“. Kuomet sulaukiau pasiūlymo, jis man papasakojo apie „Betsafe-LKL“ ir supratau, kad čia atvykęs turėsiu geras galimybes siekti pergalių ir parodyti save individualiai.

– Ar su T.Websteriu turite tvirtą draugystę?

– Kartu rungtyniavome koledže. Nekalbame kasdien, bet jis visada buvo artimas man bei nuo studentavimo laikų mokė įvairių vertingų dalykų. Kuomet tik man reikia patarimo ar pagalbos, visada galiu kreiptis į jį.

– Ko gero galima drąsiai sakyti, kad „CBet“ klubas turi charizmatiškiausią „Betsafe-LKL“ strategą. Kokį įspūdį kol kas jums palieka darbas su Virginijumi Šeškumi?

– Bandau prie jo priprasti (Juokiasi). Virginijus mėgsta pašūkauti, bet jis tai daro tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, kad darytume tai, ko jis nori. Treneris tiesiog jaučia aistrą krepšiniui, trokšta laimėti ir nori, kad būtume kuo geresni. Visi treneriai turi skirtingus metodus, kad priverstų komandą daryti tai, ko jie nori. Šeškus tai daro su meile ir jo rėkimų nereikia priimti asmeniškai. Mes stengiamės pagauti jo žinutę ir tai įgyvendinti aikštėje.  

– Citadele KMT ketvirtfinalyje sužaidėte du puikius mačus prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir buvote pagrindinis „CBet“ vedlys finalo ketverto link. Ką jaučiate, kuomet tokiose atsakingose rungtynėse tenka imtis lyderystės?

– Mėgaujuosi tokiomis rungtynėmis. Smagu, kai gali kovoti dėl tokių svarbių pasiekimų, žinojau, kad finalo ketvertas istorinis dalykas Jonavos klubui. Taip, tokiuose mačuose – daug spaudimo, daug emocijų, bet kartais reikia tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis kova. Kiekvienose atsakingose rungtynėse stengiuosi nusiteikti būtent taip.

– Žaidėjai dažnai tik su laiku išmoksta šaltakraujės lyderystės lemiamu metu. Kaip tokį nusiteikimą pasiekėte jūs?

– Manau, kad tai formuojasi tiek su charakteriu, tiek su laiku. Kai buvau jaunas, turėdavau kamuolį savo rankose, turėdavau galimybę mesti atsakingus metimus, taip ir išmokau to. Taip buvo nuo mokyklos laikų – to teko mokytis nuo anksti. Tiesiog giliai įkvepiu, iškvepiu ir žinau, kad viskas bus gerai (Šypsosi).

– Vos per mėnesį tapote vienu iš „CBet“ lyderių. Ar tikėjotės, jog tai nutiks taip žaibiškai?

– Kuomet čia važiavau, nežinojau, kaip bus. Tiesiog stengiausi daryti, ką galiu, padėti siekti pergalių ir kasdien mokytis. Man svarbu ne tik žaisti gerai, bet ir laimėti rungtynes, nes kitaip nėra prasmės. Kiti žaidėjai čia buvo nuo seniau, tad stengiausi įsilieti į jau susiformavusį kolektyvą ir tobulėti.

– Kaip jau minėjote pats, Citadele KMT pusfinalis – istorinis pasiekimas Jonavos ekipai. Kaip manote, kur yra šios komandos lubos?

– Mes didžiuojamės šiuo pasiekimu, rūbinėje tryškome emocijomis ir džiaugsmu. Vyrai visą sezoną ėjo šio tikslo link, stengiausi prisidėti kaip įmanoma labiau tose dvejose rungtynėse. Kalbant apie lubas, manau, galime žaisti su visais, jei būsime susifokusavę. Per tiek laiko, kiek čia esu, pralaimėjome tik minimaliai „7bet-Lietkabelio“ klubui, kuris žaidžia Europos taurėje. Tai tik įrodo, kad visi varžovai įkandami, jei būsime susikaupę, pasitikintys vieni kitais ir nedarysime daug klaidų.

– Ar jūs pats nekantraujate susitikti su pajėgiausiai Lietuvos klubais? Rungtynės su Kauno „Žalgiriu“, beje, nusimato jau sausio 29 dieną.

– Tikrai taip, laukiu jų. Stengiuosi žengti į aikštę kuo geriau ir siekti pergalės. Man nesvarbu, prieš ką žaidžiame, kokia to klubo istorija, visada siekiu atiduoti viską iš savo širdies. 

– Kaip manote, ar geras šio sezono finišas gali sustiprinti jūsų vardo vertę Europos krepšinio rinkoje?

– Tikiuosi. Prieš metus rungtyniavau Islandijos saloje, tada vykau į Lenkiją, o dabar esu čia. Jaučiu, jog kaskart turiu stumti save pirmyn vis naujoje lygoje, kad būčiau geresnis. Noriu tobulėti, noriu padėti komandoms laimėti, tai svarbiausia. Galimybė laimėti ir būti geru įžaidėju, lyderiu – mano artimiausias tikslas.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris