Mėnesio MVP tapęs M. Echodas – apie dėkingumą E. Fridrikssonui, dviprasmišką „Ryto“ sausį ir NBA bokštų patarimus
LKL nuotr.

Mėnesio MVP tapęs M. Echodas – apie dėkingumą E. Fridrikssonui, dviprasmišką „Ryto“ sausį ir NBA bokštų patarimus

Autorius: LKL.lt
2023-02-03

„Betsafe-LKL“ čempionate prabėgus sausiui, paaiškėjo, kad naudingiausio mėnesio žaidėjo apdovanojimas ir vėl keliauja į sostinę.

Geriausiu gruodžio žaidėju buvo pripažintas Vilniaus „Ryto“ puolėjas Gytis Radzevičius, o sausio MVP laurus šįkart nuskynė ekipos vidurio puolėjas Martynas Echodas.

„Manau, tai yra atspindys papildomo sunkaus darbo, kurį atlieku prieš ir po treniruočių, – bendraudamas su LKL.lt sakė krepšininkas. – Žinoma, reikia padėkoti treneriams ir komandos draugams, kad gaunu tokią progą, daug žaidžiu, manimi pasitiki. Labai smagus ir reikšmingas apdovanojimas, kuris dar labiau motyvuoja stengtis.“

Per trejus „Betsafe-LKL“ mačus „centras“ fiksavo dvigubo dublio rodiklius – vidutiniškai 19,3 taško, 10 atkovotų kamuolių ir 27 naudingumo balai. Pagal pastarąjį rodiklį artimiausią persekiotoją – Jonavos „CBet“ lyderį Jeffery Garrettą – M. Echodas lenkė net 6,3 balo.

Beje, būtent šie du krepšininkai kol kas yra naudingiausi lygos žaidėjai, todėl realu, kad sezono pabaigoje jiedu bus vieni favoritų iškovoti ir reguliariojo sezono MVP statulėlę.

„Žinoma, apie tokius titulus sezono metu per daug negalvoji, bet sezono gale smagu gauti tokį apdovanojimą. Tai daug reikštų – didelis įvertinimas už mano ir komandos pastangas. Būtų smagu“, – pridūrė M. Echodas.

Lietuvos pirmenybėse aukštaūgio tempiamas „Rytas“ sausį kartą patyrė pralaimėjimą (76:88 prieš Alytaus „Wolves“) ir šventė dvi pergales (98:77 prieš Prienų „Labas GAS“ ir 82:70 prieš Klaipėdos „Neptūną“).

Tiesa, kur kas svarbesnės rungtynės laukė Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalio serijoje su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“, kur sostinės ekipa privalėjo panaikinti 8 taškų deficitą.

Nors prireikė pratęsimo, „Rytas“ šiaip ne taip apgynė namų tvirtovę ir užsitikrino vietą finalo ketverte, o ryškiausias tąkart vėl buvo M. Echodas, aikštelę palikęs su galingu dvigubu dubliu – 18 taškų, 14 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai ir net 35 naudingumo balai.

Negana to, vilniečiai prasibrovė ir į FIBA Čempionų lygos Top16 etapą po to, kai įkrintamųjų serijoje 2:1 palaužė Salonikų PAOK.

Nors tokios svarbos rungtynės užgrūdina, vienam „Ryto“ lyderių norėtųsi, kad komanda neprieitų prie tokios situacijos, kuomet balansuojama ant bedugnės krašto.

„Iš vienos pusės gerai, kad žaidžiame daug lemiamų minučių, kur apylygis rezultatas, bet iš kitos pusės norėtųsi, kad tokių rungtynių būtų mažiau, nes sužaidžiame prastesnes atkarpas, leidžiame varžovams mus pasivyti. Žaidžiame 20-25 minutes tikrai solidų krepšinį. Norėtųsi, kad nuo rungtynių pradžios visas 40 minučių žaistume taip solidžiai ir būtų kuo mažiau įtemptų kovų paskutinėmis minutėmis“, – teigė M. Echodas.

– Kiek jums reikšmingas mėnesio MVP apdovanojimas?

– Labai smagu. Manau, tai yra atspindys papildomo sunkaus darbo, kurį atlieku prieš ir po treniruočių. Žinoma, reikia padėkoti treneriams ir komandos draugams, kad gaunu tokią progą, daug žaidžiu, manimi pasitiki. Labai smagus ir reikšmingas apdovanojimas, kuris dar labiau motyvuoja stengtis.

– Pagal naudingumo balus šiuo metu nusileidžiate tik J. Garrettui, todėl kol kas esate kandidatai ir laimėti reguliariojo sezono MVP prizą. Kiek svarbus būtų toks įvertinimas?

– Žinoma, apie tokius titulus sezono metu per daug negalvoji, bet sezono gale smagu gauti tokį apdovanojimą. Tai daug reikštų – didelis įvertinimas už mano ir komandos pastangas. Būtų smagu.

– Kaip pats apibūdintumėte sausio mėnesį asmeninių rezultatų prasme?

– Sausio mėnesį daug rungtynių žaidėme namuose, prie savų sirgalių, gal tai prisidėjo. Tikiuosi, kad dar nepasiekėme to piko ir tobulėsime, nes bangavimo dar yra. Tikiuosi, kad Citadele KMT sužaisime solidžiai. Svarbu, kad kiekvienose rungtynėse žaistume stabiliai ir gerintume tą formą.

– Aikštelėje jums pavyko užmegzti ryšį su Elvaru Fridrikssonu, kurio perdavimai jums dažnai baigiasi dėjimais. Kiek laurų už asmeninę sėkmę galima atiduoti būtent jam?

– Elvarui esu labai dėkingas, nes po jo perdavimų dažnai tenka pelnyti lengvus taškus, ypatingai „alley-oop” dėjimais. Reikėjo įsižaisti ir jam, ir man, esame nauji komandos draugai, žaidžiame su naujais deriniais. Visada normalu, kad tokiu atveju užtrunka pajausti vienas kito žaidimą, bet manau, kad gana gerai esame susižaidę ir tik gerinsime tarpusavio ryšį.

– Metus pradėjote nesėkme prieš „Wolves”, bet jums asmeniškai tos rungtynės klostėsi sėkmingai (24 taškai, 8 atkovoti kamuoliai, 29 naudingumo balai, – LKL.lt). Su Rimu Kurtinaičiu turite neblogą tarpusavio ryšį. Ar pagyrė buvęs treneris už žaidimą po rungtynių?

– Taip, keliais žodžiais persimetėme, pagyrė, kad gerai sužaidžiau. Žinoma, gaila, kad namuose pralaimėjome jiems, bet dar turėsime vieną šansą atsigriebti, tikiuosi, kad pavyks tai padaryti.

– Sausio mėnuo buvo intensyvus ne tik rungtynių skaičiumi, bet ir jų svarba. Galiausiai iš balos išlipote sausi ir vis dar kovojate tiek Čempionų lygoje, tiek Citadele KMT. Kiek užsigrūdinę žengiate į antrąją sezono dalį?

– Iš vienos pusės gerai, kad žaidžiame daug lemiamų minučių, kur apylygis rezultatas, bet iš kitos pusės norėtųsi, kad tokių rungtynių būtų mažiau, nes sužaidžiame prastesnes atkarpas, leidžiame varžovams mus pasivyti. Žaidžiame 20-25 minutes tikrai solidų krepšinį. Norėtųsi, kad nuo rungtynių pradžios visas 40 minučių žaistume taip solidžiai ir būtų kuo mažiau įtemptų kovų paskutinėmis minutėmis.

– Giedrius Žibėnas šiemet naudoja aukštą penketą, kuriame rungtyniaujate kartu su Evaldu Kairiu. Kaip jums pačiam tokia žaidimo naujovė?

– Pirmą mėnesį buvo gana nelengva žaisti, nes esame dideli kūnai, bet dabar esame puikiai susižaidę. Maži žaidėjai supranta, kad reikia mesti daugiau tolimų metimų, kai mes dviese aikštėje, nes yra didelė jėga po krepšiu. Manau, kad visai puikiai žaidžiame tokiu penketu. Esame pirmaujanti komanda pagal atkovotus kamuolius puolime, tai mūsų stiprybė ir tą visai neblogai išnaudojame.

– Galbūt tokiu atveju treneris ragina dažniau mesti iš vidutinio nuotolio?

– Tokio specialaus nurodymo nėra, bet pats stengiuosi kažkiek pabandyti išplėsti aikštelę, kad būtų vietos prasiveržimams ir kitam dideliam žaidėjui vietos po krepšiu. Natūraliai bandau tai daryti.

– Vienintelis žaidimo aspektas, kurio puolime jums trūksta yra tritaškis. Kiek dirbate ties tuo treniruotėse? Galbūt kol kas nejaučiate būtinybės pridėti tokį ginklą?

– Žaidžiant penkiese prieš penkis treniruotėe nelabai metu, bet prieš treniruotes ir po jų tenka pamėtyti. Norėtųsi šitą aspektą įtraukti į arsenalą, bet dabar yra svarbių rungtynių, todėl nesinori daryti tokių improvizacijų. Tiesiog reikia pakankamai patobulėti, kad treneris tai matytų ir būtų užtikrintas ties šiuo aspektu.

– Žvelgiant iš asmeninio tobulėjimo perspektyvos, greičiausiai naudinga buvo vasara rinktinėje, kur teko dirbti kartu su Jonu Valančiūnu ir Domantu Saboniu – dominuojančiais NBA vidurio puolėjais. Kiek teigiamų dalykų pavyko išsinešti iš vasaros nacionalinėje komandoje?

– Žinoma, kai žaidi prieš vienus geriausių „centrų” visame pasaulyje, stebi juos iš šono, pasisemi įvairiausių dalykų, mažų smulkmenų, į kurias gal net neatkreiptum dėmesio. Tai labai aukštu IQ pasižymintys žaidėjai – ir patys davė patarimų, ką galėčiau daryti geriau. Stengiuosi tai įtraukti į savo arsenalą ir tobulėti.

– Artėja Citadele KMT finalo ketvertas. Kartu su Margiriu Normantu esate vieninteliai „Ryto” žaidėjai, iškovoję taurę 2019 metais. Tokie turnyrai turi didesnę staigmenų tikimybę. Kas būna svarbiausia per tokį savaitgalio sprintą?

– Manau, kad svarbiausias dalykas yra psichologija. Žaidi dvejas rungtynes dvi dienas iš eilės. Reikia išeiti užtikrintiems ir savimi pasitikintiems į aikštelę, padaryti viską geriausiai, kaip mokame. Tavo ar ne tavo diena, pakris tritaškiai ar nepakris – tai irgi svarbu, bet psichologija tikrai svarbiausia.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris