„Šiauliai“ tritaškių vakarėliu išsivežė pergalę iš Panevėžio

2023-02-05

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) prastos atkarpos neatsikrato Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-8).

Pirmenybių vicečempionai savo arenoje 94:103 (15:26, 23:25, 22:20, 32:34) nusileido „Šiauliams“ (9-9).

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį panevėžiečių puolimas gyveno tik Nikola Popovičiaus taškais, o svečiai tuo pasinaudoję pabėgo 16:6. Atsakomąjį Nenado Čanako auklėtinių spurtą tritaškiu nutraukė Kyle’as Mangasas – 19:11. Pirmojo kėlinio pabaigoje Jonas Zohore dvitaškiu su pražanga grąžino dviženklį skirtumą – 25:15.

Vėliau praraja tarp komandų augo, o Martynas Varnas šią praplėtė iki 20 taškų ribos – 66:46. Suaktyvėję panevėžiečiai iki trečiojo kėlinio sirenos Kristiano Kullamae dvitaškiu priartėjo 50:61.

Lemiamame ketvirtyje tritaškiais žibėjo Paulius Danusevičius, dėjimą pozicinėje atakoje pridėjo ir K. Mangasas. „7bet-Lietkabelis“ rungtynėse išsilaikė kurioziškais K. Kullamae taškais – estas pasižymėjo perėmęs iš užribio išsimetamą kamuolį (73:86). Svečiai išlaikė saugu atstumą, o dar vienu tritaškiu pergalę įtvirtino M. Varnas. Šimtąjį tašką baudos metimus pelnė Antino Jacksonas.

Rezultatyviame mače ryškiausias buvo K. Mangasas, kuris pakilęs nuo „Šiaulių“ suolelio per 26 minutes pelnė 26 taškus (8/11 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojo 3, perėmė vieną ir prarado 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius prasižengė bei surinko 19 naudingumo balų.

Antano Sireikos auklėtiniai varžovus žudė tritaškiais, kuriuos realizavo net 50 procentų tikslumu (15/30).

Šiauliečiai šiame susitikime nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją, o „7bet-Lietkabelis“ trečią kartą paeiliui nepateisino favorito statuso žaisdamas namie, ankstesniuose mačuose pralaimėdamas Klaipėdos „Neptūnui“ (73:81) bei Prienų „Labas GAS“ (74:86).

Tokia mačo baigtis įtvirtino jų, kaip kaimynių, statusą turnyro lentelėje – užimamos atitinkamai šeštoji ir septintoji vietos.

„Šiauliai“: Kyle'as Mangasas 26 (8/11 dvitaškių, 3/5 tritaškių), Martynas Varnas 18 (4/7 tritaškių), Arminas Urbutis 17 (5 atk. kam.), Paulius Danusevičius 11 (3/4 tritaškių), Jonas Zohore 9 (10 atk. kam.), Donatas Sabeckis 8 (10 rez. perd.).

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae (3/7 tritaškių) ir Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) po 18, Jamelas Morrisas 15 (5 rez. perd.), Nikola Popovičius 14 (6 atk. kam.), Stefanas Peno 8, Mantas Rubštavičius 7 (1/5 tritaškių).