G. Golomano vedamas „7bet-Lietkabelis“ laimėjo nelengvą mūšį Pasvalyje

2023-02-11

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intrigos nestokojęs Aukštaitijos derbis.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (11-8) išvykoje 77:71 (25:15, 13:15, 18:22, 21:19) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4-14).

Svečiai rungtynes pradėjo penkiais taškais paeiliui, tačiau per visą pirmąjį kėlinį šią persvarą pavyko tik padvigubinti – 25:15. Su dviženkliu skirtumu „Pieno žvaigždės“ ilgai nesitaikstė ir po Martyno Pacevičiaus dvitaškio atsiliko tik vienu metimu – 22:25.

Skirtumas tarp komandų ir toliau svyravo siaurame intervale, o dar vienas „7bet-Lietkabelio“ bandymas pabėgti (38:30) baigėsi klaida ir nesportine Jamelo Morriso pražanga. Šeimininkai tai pavertė penkių taškų ataka – Jaredo Cunninghamo baudų metimus tritaškiu papildė Justas Furmanavičius.

Arti laikęsi pasvaliečiai niekaip nesugebėjo išlyginti rezultato – geriausiu pasiekimu virto Rihardo Kuksiko tritaškis, leidęs priartėti iki taško (60:61). Likus žaisti pusę kėlinio Nenado Čanako auklėtiniai po Stefano Peno tritaškio vėl pasijuto komfortabiliau (71:64). Gyorgy Golomanas keturiais baudų metimais pavertė skirtumą dviženkliu (77:65) ir taip nulėmė rungtynes.

Būtent vengras tapo ryškiu mačo MVP, per 26 minutes surinkęs 16 taškų (4/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 8/8 baudų metimų), atkovojęs 7 ir perėmęs 3 kamuolius, kartą suklydęs, išprovokavęs 7 pražangas, pats kartą pažeidęs taisykles bei surinkęs 30 naudingumo balų.

Šie klubai susitikę buvo itin seniai – dar pirmajame sezono mače panevėžiečiai taip pat buvo stipresni 86:74.

„7bet-Lietkabelis“ šiame susitikime nutraukė netikėtai užklupusią trijų pralaimėjimų seriją, „Pieno žvaigždės“ nesėkmingai siekė laimėti antrą kartą paeiliui, po pergalės prieš Klaipėdos „Neptūną“.

Panevėžio klubas pergalėmis pavijo penktąją vietą užimančius Jonavos „CBet“ (11-7), pasvaliečiai nepasistūmėjo iš dešimtosios vietos.

„Pieno žvaigždės“: Corey Allenas 14 (5/8 dvitaškių), Jaredas Cunninghamas 12 (3/4 tritaškių), Rihardas Kuksikas 11 (3/5 tritaškių), Julius Jucikas 10, Martynas Pacevičius 8 (5 atk. kam.).

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 17 (5 rez. perd.), Gyorgy Golomanas 16 (7 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 10 (7 atk. kam.), Kristianas Kullamae, Nikola Popovičius ir Vytenis Lipkevičius po 8 (8 atk. kam.).