Įspūdingo puolimo mače – M. Varno karjeros šou, tritaškių lietus ir „Šiaulių“ pergalė prieš „Wolves“

2023-02-13

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko dramatiškas ir labai rezultatyvus mačas Šiauliuose, kur vietos „Šiauliai“ (10-9) rezultatu 107:102 (20:27, 28:23, 24:27, 35:25) palaužė Alytaus „Wolves“ (13-6) klubą.

Taip nutrūko keturių „Wolves“ pergalių serija „Betsafe-LKL“.

Pirmoji komandų tarpusavio akistata buvo pasibaigusi „Wolves“ pergale 89:78.

Rungtynių pradžia nebuvo palanki šiauliečiams, kadangi „Wolves“ legionieriai sukūrė pranašumą savo ekipai – 12:5. Nors Antino Jacksonas tritaškiu mažino skirtumą, svečiai atsakė atkarpa 7:0 ir pirmąsyk rungtynėse įgijo dviženklę persvarą – 19:8. Martynas Varnas  buvo svarbus šiauliečių lyderis puolime, jo dėka po truputį atsilikimas tirpo (18:25), šansus išnaudojo ir Jonas Zohore, tad po pirmo kėlinio šeimininkai atsiliko 20:27.

Tritaškiai buvo abiejų ekipų ginklas ir toliau. Jais keitėsi Adas Juškevičius ir Kyle‘as Mangasas, bet alytiškiai galiausiai vėl pasiekė dviženklio skirtumo barjerą – 38:28. Vis tik kelioms minutėms stabtelėjęs puolimas kainavo brangiai, o po Radoslavo Pekovičiaus taškų „Šiauliai“ atsiliko jau tik 37:40. Eimantas Stankevičius leido savo komandai visiškai prisivyti oponentus (48:49), tik Arno Beručkos baudos metimas padėjo „Wolves“ persvarą padidinti tašku – 50:48.

Nors A.Juškevičius ir Ahmadas Caveris siekė leisti „Wolves“ jaustis užtikrinčiau, o A.Beručka pridėjo tritaškį (58:50), M.Varnas ir R.Pekovičius realizavo svarbias atakas ir dėl to Rimas Kurtinaitis prašė pertraukėlės – 59:63. Po jos „Wolves“ puolimas neatgijo, o M.Varnas stojo mesti trijų baudų metimų (61:63), tiesa, ketvirčio pabaiga palankesnė buvo svečiams, kurie pirmavo 77:72.

M.Varnas toliau rodė fantastinį taiklumą ir eiliniu savo taikliu tritaškiu skirtumą mažino iki dviejų taškų, o Armino Urbučio metimas lygino rezultatą – 82:82. Nuo šios minutės užvirė pati atkakliausia ir lygiausia kova.

Likus pusantros minutės tvyrojo lygybė (100:100), A.Caveras nepataikė, o J.Zohore pelnė labai reikalingus taškus – 102:100. A.Juškevičius šansu nepasinaudojo, tuo tarpu D.Sabeckis artino prie pergalės „Šiaulius“ – 104:100. Maža to, P.Danusevičius stojo mesti baudų – pataikė kartą ir pergalės šeimininkai nebepaleido.

Martynas Varnas žaidė fantastines ir efektyviausias karjeros rungtynes „Betsafe-LKL“: per 29 minutes pelnė 25 taškus (5/5 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų, provokavo 9 pražangas bei surinko 39 naudingumo balus.

R.Pekovičiaus debiutas Šiauliuose buvo toks: 22 minutės, 15 taškų (6/7 dvit., 1/1 trit.), 3 atkovoti kamuoliai ir 14 naudingumo balų.

„Wolves“ šiose rungtynėse pataikė 18 tritaškių iš 35 (52 proc.), o šiauliečiai – 13 iš 22 (59 proc.).

Abi ekipos pagerino sezono rezultatyvumo rekordus.

Jeffery Tayloras alytiškiams padėjo vos 10 minučių, nes patyrė raumens traumą.

„Šiauliai“: Martynas Varnas 25 (5/5 trit., 39 n.b.), Jonas Zohore 16 (8 atk. kam.), Radoslavas Pekovičius 15, Kyle‘as Mangasas 14, Antino Jacksonas (9 rez. perd.) ir Paulius Danusevičius – po 9.

„Wolves“: Eigirdas Žukauskas 22 (4/9 trit.), Arnas Beručka 18 (5/9 trit.), Kristupas Žemaitis 15, Adas Juškevičius 12 (4/7 trit.), Regimantas Miniotas ir Ahmadas Caveris (8 rez. perd.) – po 9.