K. Maksvytis nenuvertina nestandartinio jonaviečių krepšinio: „Bus visai kitokios rungtynės“
LKL nuotr.

K. Maksvytis nenuvertina nestandartinio jonaviečių krepšinio: „Bus visai kitokios rungtynės“

Autorius: LKL.lt
2023-02-18

Šeštadienio vakarą paaiškėjo antrasis Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo dalyvis, kuriuo tapo Kauno „Žalgiris“, pusfinalyje 77:67 įveikęs Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.

Po rungtynių panevėžiečių strategas Nenadas Čanakas pasveikino varžovus ir kaip pagrindinę pralaimėjimo priežastį įvardino nesukritusius tritaškius.

„Sunku žaisti prieš „Žalgirį“, jei įmeti 4 iš 29 tritaškius. Tai reiškia, kad visas kitas detales turi daryti tobulai, o mums tai nepavyko ir tai kainavo rungtynes. Turėjome tuščių minučių antrajame kėlinyje. Sugrįžome, bet esminiais momentais, kai atsilikome 5 taškais, neprasižengėme „close-out“ situacijose, nepadarėme pražangų. Turime būti pasiruošę rytojui, jei norime laimėti medalį“, – sakė N. Čanakas.

Tuo tarpu „Žalgirio“ vairininkas Kazys Maksvytis džiaugėsi dalyvaudamas Citadele KMT finalo ketverte.

„Visų pirma, smagu dalyvauti tokiame renginyje, vienas iš didesnių krepšinio renginių Lietuvoje. Visų antra, noriu pasveikinti savo komandą ir fanus su pergale. Manau, kad šiandien sužaidėme gana neblogas rungtynes. Varžovai žaidė gerai ir neleido mums lengvai atitolti. Susikrovėme pranašumą geros gynybos dėka antrajame kėlinyje ir nuo to laiko daugiau-mažiau kontroliavome rungtynes. Mums, treneriams, patinka, kai komandos tokiu keliu iškovoja pergales. Pradžioje, kaip patys matėte, trūko kažkiek laisvumo. Turbūt, kad kaustė įtampa. Po to prisitaikėme prie sąlygų, prie varžovų, įgijome persvarą ir laimėjome“, – teigė K. Maksvytis.

– Treneri, ar buvo papildomų taisytinų dalykų prieš finalo rungtynes, ką labiausiai norėtumėte pataisyti?

– Bus visai kitokios rungtynės. Jei „7bet-Lietkabelis“ su rungtynių planu, aiškiomis taisyklėmis, tai Jonava yra kaip tik nestandartinis krepšinis, daug vadinamų  „read and react“ situacijų, kuomet reikia priimti sprendimą, nes jie gudriai nukirtinėja derinius, priverčia žaisti nestandartinį krepšinį. Taip kad bus visai kitokios rungtynės. Ką galime pasiimti iš šitų rungtynių – įtampą ir patirtį, o krepšinio atžvilgiu bus visai kitos rungtynės.

– Karolis Lukošiūnas nežaidė Utenoje, šiandien irgi negavo minučių. Krenta iš rotacijos ar sveikatos problemos?

– Tai daugiau trenerių sprendimas. Jei matote mūsų dvyliktuką, jame trūksta aukštaūgių iki pilnos komplektacijos, gynėjų perteklius. Karolis papuola į tą vietą, kuri negauna savo žaidybinio laiko.

– Ką galite pasakyti apie Edgaro Ulanovo žaidimą ir jo statistiką šiandien? Jis buvo arti trigubo dublio.

– Kiek žiūrėjau statistiką, tai jis buvo arti keturgubo dublio – su atkovotais kamuoliais, taškais, rezultatyviais perdavimais ir klaidomis. Daug kartų kamuolys buvo jo rankose. Kapitonas ėmėsi iniciatyvos, ypatingai kai vyko persilaužimas, jis irgi buvo vienas iniciatorių.

– Tragiškas „7bet-Lietkabelio“ pataikymas iš toli – iš laisvų situacijų ar geros gynybos pasėkmė?

– Be abejo, „7bet-Lietkabelis“ tritaškius meta geriau, kažkiek privertėme juos taip daryti – mesti skubotus metimus. Kažkur jie patys prametė. Manau, kad šiandien gana neblogai gynėmės, buvo kelios nesusikalbėjimo situacijos, bet vertinant bendrai, šiandien prieš jų tritaškius gynėmės gana neblogai.

– Lukas Lekavičius sužaidė ne pirmas geras rungtynes vietiniame fronte. Ar jo kreivė kyla aukštyn?

– Taip, mes jam davėme daugiau minučių, kartais leidžiame į startinį penketą, kaip šiandien, kad pagyvintume puolimą ir jį patį. Jis tą rolę pasiėmė ir pilnai išnaudojo.

– Isaiah Tayloras žaidė dvi minutes, padarė dvi pražangas. Ar jis dar nėra pasiruošęs žaisti?

– Jis dar nėra pilnai pasiruošęs, dar ir koją nykstelėjo vakar treniruotėje. Ir sveikatos, ir fizinės formos problemos. Įmetėme, laukėme, kaip jis atrodys. Greičiausiai tą patį darysime rytoj. Jei gerai įsilies į žaidimą, toliau naudosime, jei matysime, kad jam dar trūksta geresnio ritmo, geresnės formos, žaisime be jo.

– Kiek jums pačiam, kaip treneriui, svarbu laimėti Citadele KMT titulą?

– Svarbu, turbūt būtų pirmas titulas su „Žalgiriu“. Svarbu.

– Ar po pernykščio pralaimėjimo pusfinalyje yra nenutekėjusio kraujo su „7bet-Lietkabeliu“? Gal naudojate tą kortą auklėtiniams, kad reikia revanšuotis?

– Ne, auklėtiniams to neteikėme, sau pasiėmėme patirtį, padarėme išvadas apie komplektaciją, žaidimo stilių ir šiemet žaidžiame kitaip nei pernai.

– Jonava vieną šventę jums jau sugadino – Manto Kalniečio atsisveikinimo šventę. Turbūt didelės motyvacinės kalbos rūbinėje prieš finalą nereikės? 

– Taip, kaip ir visoje Europoje, nereikia toli žiūrėti, taip ir jie šiandien padarė netikėtumą. „Rytas“ buvo laikomas favoritu, pamatėme, kas gali atsitikti, jeigu žaisime blogai prieš juos. Turime patys papildomos motyvacijos, kadangi pralaimėjome neseniai „Betsafe-LKL“ rungtynėse.

– Kai 2014 m. Virgis su Prienais sukūrė šventę Panevėžyje, su „Neptūnu“ likote ketvirtas. Ko galima pasimokyti ir kaip paaiškinti, kokia yra Virgio specifika šiuose turnyruose?

– Pats galvoju apie save, tada apmaudžiai pralaimėjome „Rytui“ vienu ar dviem taškais pusfinalyje ir teko kovoti dėl trečios vietos su „Žalgiriu“. Prienai tada buvo atsipalaidavę, buvo geros nuotaikos. Ta nuotaika, užsivedimas juos atvedė iki titulo.

– Ar prieš kelionę į Šiaulius bandėte ruoštis kelis žingsnius į priekį ir ar daug to pasiruošimo dabar keliauja į šiukšliadėžę?

– Turėjome kelias treniruotes, kalbant apie Šiaulius. Panevėžiui turėjome pasiruošti daugiau, reikės savo skautų paklausti, kam jie daugiau ruošėsi – „Rytui“ ar Jonavai. Reikės viską užmiršti ir ruoštis kitoms rungtynėms.

– Jei kas nors pasiūlytų, ar keistumėte savo vestuvinį žiedą į Citadele KMT medalį?

– Provokuojantis klausimas (juokiasi). Nekeisiu, šeima svarbiau. Išsikovosiu jį.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris