„Pieno žvaigždės“ išsivežė dramatišką pergalę iš Prienų

2023-03-11

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intrigos nepašykštėjusi antrosios lentelės dalies komandų akistata.

Prienų „Labas GAS“ (2-20) savo aikštėje po atkaklios kovos 89:92 (22:26, 21:22, 22:22, 24:22) krito prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5-16).

Šeimininkų ekipoje debiutavo britas Jordanas Williamsas, vos žengęs aikštėn pasižymėjęs taškais prieš Julių Juciką. Techninę pražangą už ginčus su arbitrais gavo „Labas GAS“ treneris Marius Kiltinavičius. Pasvalio klubo priekinė linija dar vieną smūgį gavo prieš ilgąją pertrauką, kai nugarą susižeidė ir iš rikiuotės iškrito Martynas Pacevičius.

Ilgosios pertraukos metu Prienų arenoje vyko ceremonija velioniui Aurimui Bartuškai atminti. Ilgametį komandos vadovą prisiminti atvyko ir skambiausias pergales su juo skynęs Virginijus Šeškus, šiuo metu treniruojantis Jonavos „CBet“.

Iš rūbinių grįžę žaidėjai užvirė itin karštą kovą, o įpusėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas buvo lygus – 72:72. Rihardas Kuksikas tuomet sumetė du tritaškius, rezultatyviomis atakomis apsikeitė Jaredas Cunninghamas ir Kyanas Andersonas, komandos po kartą suklydo, baudų metimus sumetė Corey Allenas – 87:81. Svarbų tritaškį smeigė K. Andersonas – 86:88.

J. Cunninghamas nuo baudų metimo linijos neklydo, K. Andersonas išprovokavo pražangą mesdamas iš toli ir taip pat buvo užtikrintas (89:90). Prieniškiai likus dešimčiai sekundžių buvo arti perimto kamuolio, bet to įgyvendinti nepavykus vėl teko prasižengti. J. Cunninghamas pridėjo dar taškus, „Labas GAS“ liko su trijų taškų deficitu (89:92), kamuoliu, 8 sekundėmis ir minutės pertraukėle.

K. Andersonas dar parengė neblogą tolimą metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė ir pergalė liko svečių rankose.

Rezultatyviausią savo sezono mačą sužaidė „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Ignas Vaitkus – 29 minutės, 19 taškų (5/5 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 3/4 baudų metimų), 3 atkovoti ir perimtas kamuolys, 2 klaidos, blokas, 5 išprovokuotos pražangos, viena paties nuobauda ir 23 naudingumo balai.

Tuo tarpu Prienų ekipoje antru rezultatyviausiu ir naudingiausiu žaidėju jau debiutiniame mače tapo J. Williamsas, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 7 kamuolius ir surinkęs 17 naudingumo balų. Taškais jį aplenkė tik K. Andersonas (21), naudingumo balais – Tauras Jogėla (23).

Komandos susitiko antrą kartą šį sezoną, pirmasis tarpusavio mačas taip pat virto tikru trileriu – „Pieno žvaigždės“ dar spalį po dviejų pratęsimų triumfavo 115:110.

Iki šiol pasvaliečiai fiksavo trijų nesėkmių seriją ir iškovojo pirmąją pergalę nuo vasario 5-osios. Tuo tarpu Prienų klubas pralaimėjo tik antrąjį mačą paeiliui, tačiau dėl Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele KMT“) ir FIBA Pasaulio taurės atrankos pertraukų laimėję nėra nuo vasario 14-osios.

Tokia mačo baigtis leido „Pieno žvaigždėms“ įsitvirtinti dešimtojoje vietoje, prieniškiai lieka paskutiniai. Tarp šių komandų įsiterpia tik „Gargždai“ (4-17).

„Labas GAS“: Kyanas Andersonas 21 (4/11 tritaškių), Jordanas Williamsas 14 (7 atk. kam.), Tauras Jogėla 12 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Robertas Keliačius ir Dominykas Domarkas (2/7 tritaškių) po 10, Karolis Giedraitis 9.

„Pieno žvaigždės“: Jaredas Cunninghamas 23 (12/13 baud. met., 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Ignas Vaitkus 19 (5/5 dvitaškių), Corey Allenas 10 (5 atk. kam.), Johnas Gillonas 9, Rihardas Kuksikas ir Evaldas Šaulys po 8.