Po pertraukos aukštesnę pavarą įjungęs „Rytas“ sutriuškino „Pieno žvaigždes“

2023-03-18

Vilniaus „Rytas“ (17-5) ir be pajėgiausios sudėties papildė pergalių kraitį „Betsafe-LKL“ ir svečiuose 104:75 (27:17, 21:20, 28:15, 28:23) susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (5-17).

Gytis Radzevičius, Evaldas Kairys ir Kendale‘as McCullumas inicijavo gerą vilniečių atkarpą, kuri padėjo atitrūkti 14:7. Johnas Gillonas reagavo į tai, paleisdamas tritaškį, bet Marcuso Fosterio metimai bei G.Radzevičiaus baudos skirtumą vertė dviženkliu – 25:15.

Nors Gytis Masiulis ir Marcusas Fosteris didino „Ryto“ atotrūkį (40:24), įpusėjus antrajam kėliniui pasvaliečiai po truputį stabilizavo padėtį. Likus 48 sekundėms „Pieno žvaigždės“ turėjo jau tik vienaženklį atotrūkį (37:46), o prieš ilgąją pertrauką intriga buvo nemaža – 37:48.

Pirmojoje mačo dalyje Johnas Gillonas buvo „Pieno žvaigždžių“ vedlys – per 14 minučių pelnė 12 taškų. Vilniečių gretose išsiskyrė M.Fosterio ir G.Masiulio tandemas, rinkęs 22 taškus.

Grėsmingai po pertraukos į aikštę žengęs „Rytas“ ėmė triuškinti varžovus (59:39) ir krovėsi pamatus pergalei. „Pieno žvaigždžių“ bandymai artėti buvo atremti – skirtumas tik augo (69:44), o po trijų ketvirčių vilniečiai buvo priekyje 76:52. Paskutinės 10 min. tebuvo formalumas – šeimininkai dėl pergalės nebepakovojo.

Antrose savo „Betsafe-LKL“ rungtynėse „Ryto“ naujokas K.McCullumas pelnė 9 taškus, atliko 6 perdavimus bei rinko 14 naudingumo balų.

„Rytas“ sužaidė antras rezultatyviausias sezono rungtynes „Betsafe-LKL“.

„Rytas“ šiose rungtynėse ilsino Martyną Echodą ir Margirį Normantą bei vertėsi 9 žaidėjų rotacija.

Pirmoji ekipų tarpusavio akistata baigėsi triuškinama „Ryto“ pergale 107:72. Trečiasis tarpusavio mačas vyks jau netrukus – kovo 29 dieną.

„Pieno žvaigždės“: Corey Allenas 13, Johnas Gillonas ir Ignas Vaitkus (7 atk. kam.) – po 12, Jaredas Cunninghamas 11, Rihardas Kuksikas 8.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 22 (4/6 trit.), Gytis Masiulis 17 (7 atk. kam.), Benedekas Varadis 15, Elvaras Fridrikssonas ir Gytis Radzevičius – po 12.