Penktas kartas nemelavo – „Neptūnas“ pirmą sykį šį sezoną palaužė „CBet“

2023-03-26

Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) sekmadienio vakarą pasiūlė dar vieną puikiu reginiu virtusį susitikimą.

Klaipėdos „Neptūnas“ (11-13) savo arenoje po įtemptos kovos 76:70 (18:18, 16:11, 24:22, 18:19) laimėjo prieš Jonavos „CBet“ (14-10).

Pirmųjų taškų šeimininkų gerbėjai laukė pustrečios minutės, o po Jeffery Garretto tritaškio jiems teko atsilikti 7:14. Per visą pirmąjį kėlinį vos kartą prasižengę klaipėdiečiai vis tiek sugebėjo rezultatą išlyginti – 18:18.

Vėliau „CBet“ sunkiai rinko taškus, o trečiajame kėlinyje tritaškiais prapliupę Rinaldas Malmanis ir Deividas Gailius kėlė ant kojų areną bei sukrovė šeimininkams triuškinančią persvarą (54:36).

Jonaviškiams tai tapo tarsi žadintuvo signalu – po minutės pertraukėlės iškart buvo atsakyta gera savo atkarpa, o Vytautas Šulskis tritaškiu nuo lentos net nesibaigus trečiajam kėliniui sumažino skirtumą iki penkių taškų (51:56). Pirmojo pasitarimo prireikė ir Mindaugui Braziui, iškart po jo galingu dėjimu krepšį drebino Matas Jogėla.

Glynnas Watsonas netrukus persvėrė rezultatą (68:67), M. Jogėla iškart atsakė tritaškiu. Austinas Wiley pranašumą įtvirtino dviem dėjimais, o lemiamu metu neužpuolę jonaviškiai liko be pergalės.

Kertinėmis „Neptūno“ puolimo ašimis tapo Žygimantas Janavičius ir A. Wiley. Abu jie ketvirtuosiuose mačuose paeiliui surinko dvigubus dublius, įžaidėjas – su rezultatyviais perdavimais, vidurio puolėjas – su atkovotais kamuoliais.

A. Wiley iš viso per 27 minutes pelnė 15 taškų (6/9 dvitaškių, 3/6 baudų metimų), atkovojo 15 kamuolių, blokavo 4 metimus, kartą suklydo, 2 sykius prasižengė ir finišavo su 29 naudingumo balais.

„CBet“ turėjo verstis be apsirgusio stratego Virginijaus Šeškaus. Jį pavadavo asistentas Virginijus Sirvydis.

Jonavos klubas iki šio mačo fiksavo trijų pergalių seriją. Jie buvo laimėję ir visus šio sezono tarpusavio mačus, du kartus triumfavę „Betsafe-LKL“ batalijose (83:66 ir 93:77), dar du – Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) (85:80 ir 76:75).

Klaipėdiečiai šia pergale pavijo septintąją vietą užimantį Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (11-13), „CBet“ bent trumpam smuktelėjo į šeštąją poziciją.

„CBet“: Dovis Bičkauskis 21 (3/4 tritaškių, 3 per. kam.), Goranas Huskičius 14 (3/9 dvitaškių, 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jeffery Garrettas 12 (2/7 tritaškių, 8 atk. kam.), Glynnas Watsonas 6, ... , Evanas Maxwelas 2 (2 klaidos, 3 pražangos, 1/4 metimų, -6 naud. bal.).

„Netpūnas“: Austinas Wiley 15 (15 atk. kam., 4 blokai), Rinaldas Malmanis 14 (4/5 tritaškių), Rokas Gustys (7 atk. kam.) ir Žygimantas Janavičius (10 rez. perd., 0/4 tritaškių) po 11, Matas Jogėla 10 (5 rez. perd.).