„Wolves“ su solidžiu naujoku sutriuškino „Pieno žvaigždes“

2023-03-27

Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Alytaus „Wolves“ (16-8).

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai savo arenoje be nesklandumų įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5-18) – 94:63 (20:16, 22:17, 30:15, 22:15).

„Vilkams“ ilgai nesisekė įsibėgėti puolime – tik sužaidus pusketvirtos minutės pirmąjį jų metimą „iš žaidimo“ pataikė Jeffery Tayloras (5:4). Solidesniu skirtumu šeimininkai atitrūko tik po Ahmado Cavero dvitaškio pabėgę dviženkle persvara – 27:16.

Itin apmaudžiu epizodu pirmąją mačo dalį uždarė Evaldas Šaulys, prasižengęs prieš tritaškį metusį Adą Juškevičių, o prieštaraudamas šiam teisėjų sprendimui gavęs ir techninę nuobaudą. Tiesa, A. Juškevičius pataikė tik du iš keturių baudų metimų, o Julius Jucikas leido į ilgąją pertrauką išsinešti vienženklį deficitą – 33:42.

Trečiajame kėlinyje „Wolves“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir prie savo persvaros pridėjo dar 15 taškų (72:48). Paskutiniame ketvirtyje triuškinimas tęsėsi, šeimininkų dominavimas perkopė ir 30 taškų ribą (85:54). Vos žengęs į aikštę pasižymėjo ir Juanas Gomezas de Liano – 87:54. Likusios minutės nieko ženkliai nepakeitė.

Tvirtai Alytaus ekipoje debiutavo Rashardas Kelly, iškart įsiverždamas tarp lyderių – 18 minučių, 14 taškų (5/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/2 baudų metimų), 4 atkovoti, perimtas ir 2 prarasti kamuoliai, 3 pražangos bei 12 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“ neturėjo ne tik debiutantų, bet ir didelės dalies įprastos rotacijos. Komandai padėti negalėjo Martynas Pacevičius, Martynas Zigmantavičius ir Jaredas Cunninghamas. „Wolves“ neturėjo Regimanto Minioto ir Vitalijaus Kozio.

Tai buvo jau trečiasis šių komandų tarpusavio susitikimas ir kiekviename „vilkai“ triumfavo vis užtikrinčiau – 76:69, 90:71 ir sutriuškinimas šį kartą.

Ši pergalė leido „Wolves“ įsitvirtinti trečiojoje turnyro lentelės pozicijoje, „Pieno žvaigždės“ nepajudėjo iš dešimtosios.

„Pieno žvaigždės“: Corey Allenas 18 (5 atk. kam.), Rihardas Kuksikas 12 (2/8 tritaškių, 5 atk. kam., 4 klaidos), Artiomas Kovalovas 11, Julius Jucikas 10 (5/10 dvitaškių).

„Wolves“: Eigirdas Žukauskas 17 (8 atk. kam., 3 per. kam.), Adas Juškevičius (4/6 tritaškių, 4 rez. perd.) ir Rashardas Kelly (5/6 dvitaškių) po 14, Jeffery Tayloras 12 (3/4 tritaškių, 6 atk. kam.), Ericas Buckneris 9, Marcosas Delia 7, Juanas Gomezas de Liano 6 (3/3 dvitaškių, 3 atk. kam.), Kristupas Žemaitis (8 rez. perd., 0/4 dvitaškių) ir Ahmadas Caveras (8 rez. perd.) po 5.