„Žalgiris“ užtikrintai laimėjo lyderių ir autsaiderių dvikovą

2023-04-03

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nenustebinusiu rezultatu baigėsi lyderių ir autsaiderių akistata.

Kauno „Žalgiris“ (21-4) išvykoje 94:57 (19:17, 18:13, 29:16, 28:11) nugalėjo Prienų „Labas GAS“ (3-22) ekipą.

Rungtynes prieniškiai pradėjo kovingai ir Justino Jogmino sėkmingų atakų dėka laikėsi arti svečių – 14:15. Domantas Vilys vėliau buvo ir persvėręs rezultatą, tačiau kėlinį taikliu tritaškiu užbaigė Lukas Lekavičius, nors teisėjai metimą ir įskaitė tik po ilgos vaizdo peržiūros – 19:17.

Antrajame kėlinyje prieniškiai sunkiai rinko taškus, tačiau nenusileido ir savo aikštės pusėje, kurioje D. Vilys sugebėjo blokuoti Edgarą Ulanovą. Vis dėlto skirtumas tarp komandų išaugo iki dviženklio (35:23). Komandų statusai ženkliai pasikeitę nebuvo ir trečiojo kėlinio viduryje, kai Kyanas Andersonas pataikė tritaškį – 44:55.

Po Arno Butkevičiaus tritaškio ir Kevarriuso Hayeso vidutinio nuotolio metimo komandas jau skyrė 20 taškų (66:46). Ketvirtasis rungtynių kėlinys jau virto formalumų tvarkymu. Marius Kiltinavičius likus penkioms minutėms dar užsidirbo techninę pražangą, o savo minučių gavo ir retai aikštėje pasirodantis Mantas Gūžys.

Be apsirgusio Igno Brazdeikio atvykęs Kauno klubas laimėjo ir abu ankstesnius tarpusavio mačus – 91:66 bei 86:80.

Vienuolika žaidėjų atsivežęs „Žalgiris“ itin tolygiai dalino krūvį – trumpiausiai aikštėje išbuvo 14 minučių sužaidęs A. Butkevičius, visi krepšininkai pasižymėjo bent šešiais taškais.

Gynybos specialistu laikomas Kevarriusas Hayesas šį kartą tapo pagrindine puolimo ašimi – 16 minučių, 14 taškų (7/9 dvitaškių), 3 atkovoti ir perimtas kamuolys, blokas, 2 klaidos, 3 pražangos ir 14 naudingumo balų.

Tuo tarpu Prienų ekipoje trūko krūvį nešti galinčių žaidėjų – tik du komandos krepšininkai (J. Jogminas ir K. Andersonas) surinko daugiau nei po 4 naudingumo balus.

„Labas GAS“ tritaškius metė tik 16 procentų taiklumu (4/25), atliko vos 7 rezultatyvius perdavimus ir kovą dėl kamuolių pralaimėjo 27:43.

Tokia mačo baigtis turnyro lentelės neperbraižė – „Žalgiris“ išliko vienvaldžiu lyderiu, prieniškiai nepasistūmėjo iš paskutiniosios vietos. „Labas GAS“ po šios nesėkmės prarado šansus patekti į atkrintamąsias – aštuntąją vietą užimantis Klaipėdos „Neptūnas“ (11-13) dar gali būti pavytas pergalėmis, bet tarpusavio pranašumas priklauso uostamiesčio ekipai.

„Labas GAS“: Justinas Jogminas 17 (8/9 dvitaškių, 1/7 baud. met., 9 atk. kam.), Kyanas Andersonas 11 (6 išpr. praž.), Darius Tarvydas 8, Tauras Jogėla 7.

„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 14 (7/9 dvitaškių), Laurynas Birutis 12 (4 atk. kam.), Lukas Lekavičius 10 (4 rez. perd.), Arnas Butkevičius 9 (5 atk. kam.), Isaiah Tayloras ir Achille Polonara (7 atk. kam.) po 8, Rolandas Šmitas (10 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas ir Tomas Dimša po 7, Edgaras Ulanovas (4 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis (3/3 dvitaškių) po 6.