J. Morriso vedamas „7bet-Lietkabelis“ tritaškiais užmėtė „Neptūną“
„Betsafe-LKL“ nuotr.

2023-04-03

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) į pergalių kelią grįžo Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (16-9), kuris išvykoje 86:73 (31:19, 22:17, 14:17, 19:20) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (11-14).

Klaipėdiečiai po šios nesėkmės yra susilyginę pralaimėjimais su „Šiauliais“ bei dalijasi 8–9 vietas, o panevėžiečiai toliau yra ketvirti.

Pirmosios minutės nežadėjo nieko blogo Klaipėdos ekipai (10:9), tačiau netrukus panevėžiečiai paleido tritaškių seriją ir susikrovė jau dviženklę persvarą – 31:19. Per pirmą kėlinį „7bet-Lietkabelis“ smeigė šešis tritaškius. Gerą bangą pagavę panevėžiečiai tuo pačiu ginklu toliau baudė oponentus (39:22), tad greitai Mindaugas Brazys paprašė pertraukėlės. Po jos „Neptūno“ puolimas toliau strigo, o skirtumas tapo jau triuškinamas – 24:44.

Iki antro ketvirčio pabaigos pavyko sušvelninti deficitą (36:53), tačiau didžiausias darbas Klaipėdos klubo laukė po pertraukos. „Neptūnas“ gerai žengė į aikštelę (41:53), nors Jamelas Morrisas dviem tritaškiais gadino šeimininkų optimizmą – 61:41. Nepaisant to, „Neptūnas“ vėl atsitiesė ir rėžė atsilikimą – 51:63.

Emocijų netrūko – besibaigiant trečiam ketvirčiui Deividas Gailius užsidirbo techninę pražangą, bet klaipėdiečiai liko kovoje. Jis pridėjo du taškus, M.Jogėla – baudų metimus, tad skirtumas liko kovinis bei siekė dešimt taškų – 59:69. Apie save kitoje aikštės pusėje priminė J.Morrisas, taip M.Brazys vėl kvietė auklėtinius į pasitarimą – 61:76.

M.Jogėlos šūvis grąžino intrigą į susitikimą (71:78), bet N.Popovičius irgi buvo tikslus, o Ž.Janavičius sužingsniavo. Laikas seko, N.Popovičius skirtumą didino (81:71), šeimininkai išsigelbėti nebespėjo.

Komandų tritaškių pataikymas skyrėsi kardinaliai: jei šeimininkai pataikė 4 iš 24 (17 proc.), tai svečiai – 15 iš 35 (43 proc.).

Ant parketo trečiajame kėlinyje pasirodė Željko Šakičius, nežaidęs nuo gruodžio pabaigos. Jis per 6 minutes pelnė 2 taškus (0/2 dvit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, provokavo pražangą, rinko 2 naudingumo balus.

Austinas Wiley pelnė 26 taškus ir taip pagerino šio sezono asmeninį „Betsafe-LKL“ rekordą. Beje, jis taip pat atkovojo 12 kamuolių ir rinko penktą iš eilės dvigubą dublį. Efektyvumas taip pat įspūdingas – 32 balai.

Panevėžiečius į priekį tempęs J.Morrisas irgi pelnė 26 taškus, jam pritrūko poros taškų iki sezono rekordo.

Nerimą Panevėžio ekipai kėlė susižeidęs Gediminas Orelikas. Jo būklės po mačo Nenadas Čanakas pernelyg nedetalizavo.

Kuomet ekipos tarpusavyje susitiko sausį, klaipėdiečiai pasiekė pergalę 81:73, o lapkritį „7bet-Lietkabelis“ buvo apgynęs tvirtovę 80:73.

„Neptūnas“: Austinas Wiley 26 (12 atk. kam.), Deividas Gailius 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Matas Jogėla (9 atk. kam.), Rinaldas Malmanis (7 atk. kam.) ir Žygimantas Janavičius 9 (9 rez. perd.).

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 26 (6/9 trit.), Kristianas Kullamae 15 (6 atk. kam.), Gyorgy Golomanas 10, Nikola Popovičius 9, Gediminas Orelikas 7.